Konflikt na Ukrajině lidi většinou rozděluje na proruské a proukrajinské křídlo. Vy hovoříte jako obhájkyně Ukrajinců, a přitom nenávidíte prezidenta Petra Porošenka. Osobně v tom vidím rozpor...
Hnutí Antivojna bylo založeno loni v květnu. Jsme pacifisté, vystupujeme proti válce na Donbasu a stavíme se za její řešení mírnými metodami. Proto jsme podporovali minské dohody. Chápeme totiž, že jestli se válka na Ukrajině rozšíří, dojde ke krachu země a miliony uprchlíků se budou přesunovat na západ, dál do Evropy. Nyní zde máte velký problém s běženci ze Sýrie a Afriky. Kdyby se k nim přidala ještě jedna podobná obrovská vlna, dojde ke krachu Evropy. To je třeba vědět.
Válka na Donbasu dodnes, podle mínění německých novinářů, stála desítky tisíc obětí, z nichž je deset tisíc civilistů a několik set dětí. To je strašné číslo. Máme jedenadvacáté století, jsme kousek od středu Evropy a odehrává se zde taková strašná válka. Jde o občanskou válku. Jedna třetina Ukrajiny je pro Evropskou unii, druhá pro existenci mezi velmocenskými bloky, třetí pro bližší sepětí s Ruskou federací. Země se prostě rozdělila na tři části. V současnosti vládnou lidé, kteří se do svých funkcí dostali státním převratem. Vyhovuje to hlavně té první třetině.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský