Hniloba a miliardové škody. Karel Fiedler zavzpomínal na Nečasovu vládu a na to, co se dělo při vstupu do EU

21.01.2019 14:22 | Zprávy
autor: Marek Korejs

ROZHOVOR „Jsem přesvědčen o tom, že řada lidí, kdyby byli obeznámeni s následným vývojem, nebo jeho reálnou předpovědí, by tehdy hlasovali jinak,“ říká někdejší poslanec a místopředseda hnutí Úsvit Karel Fiedler k referendu o vstupu do Evropské unie, které proběhlo v červnu 2003 a kde se tříčtvrtinovou většinou český národ rozhodl nabídku využít. Podle Fiedlera se z nás nyní stávají vazalové Bruselu. Ačkoli je Fiedler kritický k vládě premiéra Babiše, největší škody prý v Česku napáchala vláda TOP 09 s ODS. Dnes je Karel Fiedler členem Strany nezávislosti České republiky.

Hniloba a miliardové škody. Karel Fiedler zavzpomínal na Nečasovu vládu a na to, co se dělo při vstupu do EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Fiedler

Letos budeme slavit 30 let od revoluce. Co z těch 30 let bychom si měli připomínat jako to dobré a co jako to horší? 

Jednoznačně nejhorším počinem byl vstup do EU. Jsem přesvědčen o tom, že řada lidí, kdyby byli obeznámeni s následným vývojem, nebo jeho reálnou předpovědí, by tehdy hlasovali jinak. Druhou nejhorší věcí je to, že lidem je odpírána možnost se k tomuto již na základě svých nabytých osobních konkrétních zkušeností znovu vyjádřit.

Prezident Miloš Zeman proslavil termín „lepšolidé“. Vysvětluje ho tak, že jsou to lidé, „kteří se považují za něco lepšího než my ostatní, kteří nám neustále radí, co máme dělat, kteří své názory považují za nadřazené názorům ostatních“. Jak to vlastně prezident myslel? Kdo je „lepšočlověk“ podle vás? Znáte nějaké?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

9:52 Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Nejprve představa, že českého vládce určuje říšský panovník, poté nabídka, ab…