Jiří Krampol: Jestli se sem nažene lůza, která počítá s tím, že se tady bude válet... Zemana podporuji. Příště ať je prezidentem Marek Eben

17. 2. 2016 7:21

ROZHOVOR O případu dvou unesených dívek a výkupném za ně i o prezidentovi Zemanovi pohovořil pro ParlamentníListy.cz Jiří Krampol. „Prezident, ať je jaký chce, ať má vůči němu kdo chce jakékoliv výhrady, tak je to moudrý člověk, který věci nazývá pravými jmény,“ řekl mimo jiné oblíbený umělec, který také prozradil, kdo by se mu líbil na místě budoucí hlavy státu.

Jiří Krampol: Jestli se sem nažene lůza, která počítá s tím, že se tady bude válet... Zemana podporuji. Příště ať je prezidentem Marek Eben
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Krampol

Na veřejnost unikla údajná výše výkupného, která byla zaplacena za dvě unesené dívky Hanku a Tonču? Co říkáte na to, že takováto informace se vůbec může dostat na veřejnost?

Nechápu to.

Souhlasíte s tím, že za ně bylo podle neoficiálních informací vyplaceno údajně kolem 150 milionů korun? Ozvali se lidé, kterým vadí, že na nemocné děti peníze nejsou…

Co se týče těch dvou unesených dívek, tak to mně opravdu, nechci být vulgární, prostě vadí. Mně vadí jedna věc, že nějaké dvě ženské se seberou a jedou někam na výlet. Co se jim tam může stát, to třeba netušily, nebo si to neuvědomily. A pak stát zaplatí asi 140 miliónů. A druhý den vidím v televizi: prosím vás, přispějte na dětské obědy, nebo „Jaroušek Nováček“ – nemůže ze schodů, on je na invalidním vozíku… Když si porovnáte hierarchii těch hodnot, tak co je důležitější? „Jaroušek Dvořáček“, nebo nějaké dvě ženské, které se jedou támhle bavit a ještě jedna z nich tam přestoupí na islám? Já tomu prostě nerozumím. Když člověk potřebuje pomoct... babička, dědeček, jdou třeba do lékárny a nemají na léky... beze slov vyndám dvě stovky, dám jim je a nebudu o tom uvažovat. Ale proč bych měl já přispívat na to, že, a znovu opakuji, nějaké dvě ženské se prostě rozhodnou, že se pojedou podívat do nějaké neznámé země? A tam ještě jedna z nich dokonce přestoupí na islám?  Řekněte mi nejmenší důvod, proč bych měl na ně přispívat.

Někteří politici se opřeli do prezidenta Zemana, že tuto částku údajně na veřejnosti potvrdil, a hned požadovali jeho odstoupení. Měl by odstoupit?

To v žádném případě ne. On nazývá věci pravými jmény.

Takže se vám líbí prezidentovi názory…

On řekl například jednu krásnou věc. Že když bude někdo sedět u vody a chytat ryby načerno, tak tam přijde porybný a dá mu pokutu. Což je podle zákona. A teď si představte, že normálně někdo udělá nějakou zločinnost neskutečných rozměrů – a tomu se nestane nic. Že se to takzvaně ututlá. Jak je to možný?
Já jsem četl, jak byl ten desetiletý kluk znásilněný od nějakého toho uprchlíka. Chtěl bych položit otázku nějakému ministrovi jakékoliv země, co by udělal, kdyby se to stalo jeho synovi. Já osobně bych toho chlapa, co by mu to udělal, okamžitě na místě zabil. Já nejsem agresivní. Ale, co tohle je? My prostě podáváme ruku lidem, kteří jsou na tom třeba blbě. Dobře, tak jim podáme ruku. Ti lidi to samozřejmě využijí, pak přijedou někam do nějaké země a v té zemi žijí. Ovšem ubytují je v ubytovně. A oni hned, že chtějí byty. Já jsem byl už ve 34 letech populární herec a bydlel jsem v „1plus1“ na Žižkově; a neměl jsem šanci získat lepší byt. Tak jak si může takový člověk myslet, že někam přijede a oni ho tam budou hýčkat? Na základě čeho ho budou hýčkat? Já chápu, že každý chce lepší zacházení. Ale vždyť můžou být šťastní, že utekli z války.

Právě migrační krize tvoří podle prezidenta největší rozkol mezi ním a Sobotkou. A prezident tvrdí, že hrozí, že Sobotka zůstane osamocen jako Merkelová. Myslíte si, že jsou to příliš ostrá slova, nebo má i tady prezident pravdu?

Prezident to vidí reálně. Prostě někde je válka; a lidi přežijí třeba i ve sklepě a jsou rádi, že přežijí. Že to není ideální, to je pravda. Ale takové ty řeči, měli bychom jim pomoct… Já jsem četl včera v nějakém článku, jak nějaký „Pepíček“ poslal dopis, že je nemocný, nemůže chodit. Potom přijde nějaké dítě z ciziny, kterému se automaticky pomůže. Proč? Přece, když mám bráchu... tak komu pomůžu? Přece bráchovi! Nebo pomůžu ségře, bratranci… A když jsem bohatý, no tak řeknu, hele támhle ve vedlejší vsi je nějaký chudák, který sotva chodí, a stačilo by deset tisíc a on bude chodit, tak mu je dám. Ale první, komu je dám, tak je prostě dám mému bráchovi. Tím chci říct, že přece nemůže být normální, že sem kdokoli přijede a všichni okamžitě pomáháme; místo abychom pomohli tomu „bráchovi“.
A to se znovu vracím k těm dvěma ženám. Když se rozhodnou a jedou se bavit do nějaké cizí země…  Ať jedou, ale pak přece nemůžou chtít, aby za ně někdo zaplatil 140 miliónů o ochudil ty nejubožejší lidi. Co to je, proboha?

Jak se díváte na rozbroje mezi prezidentem Zemanem a premiérem Sobotkou. Co říkáte například na „aféru kalašnikov“?

No, pokud vím, tak tam slovo Sobotka nepadlo. Padlo to, že způsob, jak se zbavit nepříjemného politika, je buď ho odvolat, nebo je druhá cesta, použít kalašnikov. Ale tam vůbec o žádném Sobotkovi nebyla zmínka.

A proč tedy myslíte, že to premiér vztáhl na sebe?

Ale byl jmenovaný? Nebyl. Pak se někteří politici ozývali, jak je to strašné, kam se to dostalo… Ale vždyť to není pravda. O Sobotkovi nebyla ani zmínka. Jestli to někdo chce takto vytrhnout z kontextu… Víte, mně to připadá, že všechny tyto věci odvádějí od opravdových problémů. Všichni, co tady jsou, jestli je to tahle strana, nebo tahle strana, se pořád hádají mezi sebou, ale pro ten národ nedělají nic. Řekněte mi, co dělají pro ten národ, aby se snížily daně, bylo to lepší, abychom se prostě měli dobře? Jen na sebe vzájemně útočí, kdo je horší.

Myslíte si, že je v tom určitý záměr, jak informovat o tom, co řekl, nebo neřekl prezident?

Prezident, ať je jaký chce, ať má vůči němu kdo chce jakékoliv výhrady, tak je to moudrý člověk, který věci nazývá pravými jmény. A to si myslím, že je dobře. A zajímala by mě jedna věc. Kdo by měl být budoucí prezident?

Koho byste si představoval?

Já? Marka Ebena. Prostě by tam měla být osobnost, moudrý člověk, který to vidí moudrýma očima.

Právě Miloš Zeman získává hodně bodů na tom, jak se staví k uprchlické krizi. Naopak takzvaní sluníčkáři mu to většinou velmi zazlívají. Co si o tom myslíte?

Já vám něco řeknu, sluníčkáři, nesluníčkáři… Ať sem ty uprchlíky pustí a uvidí, co to udělá. Já si myslím jednu věc, jestli sem přijde nějaký osvícený Arab nebo někdo takový, který má nějaké vzdělání, kdo té republice něco přinese, proč ne… Ale jestli se sem nažene lůza, která počítá s tím, že se tady bude válet a bude mít podporu státu a nebude nic dělat… no tak jak to asi může dopadnout? 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovský podvod Bakaly. Vím, jak to začalo. Drobností... Ke kauze OKD promluvila Jana Lorencová

9:22 Obrovský podvod Bakaly. Vím, jak to začalo. Drobností... Ke kauze OKD promluvila Jana Lorencová

ROZHOVOR „Jeden obrovský podvod, který začal docela nevinně,“ tak v rozhovoru charakterizuje kauzu O…