Junckerův krok k likvidaci národních států. Poslední nápad předsedy komise zničí zbytky naší samostatnosti, varuje Markéta Šichtařová

16.09.2018 16:34 | Zprávy

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V okamžiku, kdy začneme rozhodovat kvalifikovanou nebo prostou většinou, znamená to totální likvidaci i toho zbytku autonomnosti, které malé státy dosud mají. Tak reaguje Markéta Šichtařová na návrh předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera ukončit jednomyslné hlasování v otázkách daní v rámci Evropské unie. Analytička s pobavením kvituje výzvu lékaře Jana Hnízdila, který nabízí politikům kvůli jejich nesplnitelným volebním slibům přednostní konzultace v obavách o jejich duševní zdraví, a přiznává, že na ni se politici se žádostí o konzultace obracejí před volbami sami, ale nakolik se pak radami řídí, to už je jiná věc.

Junckerův krok k likvidaci národních států. Poslední nápad předsedy komise zničí zbytky naší samostatnosti, varuje Markéta Šichtařová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že by centrální banka mohla do konce roku zvýšit své úrokové sazby ještě dvakrát. To první se očekávalo v tomto měsíci na nejbližším zasedání 26. září, ale avízo toho druhého je vnímáno jako překvapení. Jak si vyjádření šéfa ČNB vysvětlujete?

Vidím v tom jednoduché potvrzení, že v české ekonomice jsme to tak trochu přepískli s naší snahou vybičovat hospodářský růst a s ním vybičovat inflaci. Tedy – to je kulantně řečeno, ona to přepískla hlavně centrální banka. Teď musí hasit požár, který sama rozdmýchala, a musí brzdit inflaci zvyšováním úrokových sazeb. To nemůže nikoho, kdo ekonomiku v posledním roce aspoň trochu sledoval, ani trochu překvapit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…