Západní státy se snaží odzbrojit občany. Například v Anglii si nemůžete běžně pořídit ani nůž. Třeba jen kuchyňský… Musíte pro něj do specializovaných obchodů a prokázat se dokladem totožnosti…
Zcela odzbrojit lidi je blbost. Pokvete černý trh. Dnes každý, kdo chce něco provést, má kvalitní a výkonné zbraně. Obyčejný, řadový policista bude mít slabší a horší zbraň, takže kde jsme? Zakážou se nože? Podpoří se tím jen černý trh. Policista nemůže být všude. Tak proč se neozbrojit. Nejde o to, jako v Americe, když si pro zbraň jdete do supermarketu.
Přece stačí žadatele prověřit, jestli je způsobilý, udělat s ním psychotesty, pohovor. Osobně zkontrolují – a to se nikdy u nás nestalo – kde máte uloženou zbraň. Neslyšel jsem, že by k držiteli zbraně přišla nějaká kontrola, aby se zeptala, jestli má ten člověk trezor, schránku... Prostě se ptát – vy vlastníte dlouhou střelnou zbraň, a kde ji máte? Ve skříni uloženou se šaty? Samozřejmě záleží na tom, kdo se ptá. Nechat si jí u postele přece není ideální… Aby byla přístupná manželce, dětem, kdekomu? Z hlediska bezpečnosti ji přece nemůžu mít někde pohozenou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Václav Fiala