Kdo z příslušníků bezpečnostních sborů by se teď měl bát a kdo ne? Pro PL promluvil nový šéf GIBS Dragoun

10.09.2018 16:44 | Zprávy
autor: Petr Blahuš

ROZHOVOR Je třeba změnit způsob uvažování v GIBS v tom smyslu, aby se slušní příslušníci bezpečnostních sborů už nemuseli bát, tvrdí Radim Dragoun, nový šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů: tedy těch strážců zákona, kteří hlídají jiné strážce zákona. Podle Dragouna je také třeba změnit i systém práce s informacemi z kriminálního prostředí, aby se neopakovaly případy, kdy GIBS někoho s humbukem obvinila- a tím mu zničila život- a soud ho pak prohlásil nevinným.

Kdo z příslušníků bezpečnostních sborů by se teď měl bát a kdo ne? Pro PL promluvil nový šéf GIBS Dragoun
Foto: GIBS
Popisek: GIBS logo

Máte za sebou úspěšnou kariéru nekompromisního státního zástupce, který pohnal před soud několik zkorumpovaných soudců. Nebál jste se někdy, že dopadnete jako sicilský Cattani?

Nikdy jsem nepocítil žádnou obavu, natož konkrétní situaci, kdy bych se bál o život nebo zdraví. Nicméně jsem v této souvislosti zaznamenal poznámky: A takový to býval talentovaný soudce a teď je před soudem, no doufám, že máte tu obžalobu dostatečně kovanou…

Čím si vysvětlujete, že v poslední době přibývá případů páchání zločinů mezi soudci? Je to tím, že i tato samoprivilegovaná vrstva je jen součástí české společnosti a tedy odrazem jejího celkového stavu? Nebo se stát konečně rozhodl posvítit si i na zločince v talárech?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…