Koněv? Hloupé a neuctivé. Výsledek protiruské hysterie. Zkušený muž prorokuje konec starosty Koláře

15.04.2020 19:59 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR Ani během sametové revoluce prý nikoho nenapadlo vybíjet si zlost na komunisty na soše sovětského maršála. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu, právník a ředitel kanceláře Institutu svobody a demokracie Václav Musílek. Praha 6 prý provedla zbabělý čin a Petříčkovo ministerstvo ignoruje porušování mezinárodní smlouvy.

Koněv? Hloupé a neuctivé. Výsledek protiruské hysterie. Zkušený muž prorokuje konec starosty Koláře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místo, kde stála socha maršála Koněva v pražských Dejvicích

Během „koronavirové krize“ radnice Prahy 6 využila situace a odstranila pomník maršála Koněva z místa, kde 40 let stál. Radnice to už dříve avizovala, nicméně nikdy nestanovila termín a do akce se pustila během nouzového stavu. Jak jste to načasování vnímal?

Jako naprosto zbabělý čin, kdy se vedení radnice Prahy 6 chová jako uličník ve strachu, aby ho někdo nepřistihl, když dělá něco, o čem ví, že dělat nemá. Je to fraška, bohužel s mezinárodněpolitickým přesahem.  Považuji to za pokus pár zastydlých bojovníků s dávno neexistujícím Sovětským svazem ukázat svou hrdinnou nadutost a vyřádit se na pomníku maršála Koněva. Oni dobře vědí, jak jsou Rusové na takové věci citliví a teď mají radost, jak jim to nandali. Je to hloupé, nemístné a zejména neuctivé ke všem vojákům Rudé armády, kteří při osvobozování našeho území i samotné Prahy zahynuli.

Nad osudem sochy se vedly vášnivé a mnohdy velmi vyostřené debaty už několik let. Pravidelně byl pomník například terčem útoků vandalů, kteří ho znehodnocovali různými nápisy a polévali červenou barvou jako symbolem krve. Není tedy jednání Prahy 6 správné? Třeba se pouze snaží zabránit budoucím dalším sporům…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …