Křehké pohlaví vydá napospas jen debil. Šejdíři z nevládních organizací a karta ředitele zeměkoule. Kandidát na šéfa KSČM Skála trochu jinak k vlně migrantů

16.02.2016 6:51

ROZHOVOR Historik, publicista a nyní jeden ze dvou uchazečů o post předsedy Komunistické strany Čech a Moravy v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz zasazuje současnou uprchlickou krizi do širšího rámce a naznačuje, že jde o kritickou chvíli, která urychlí změny ve světě. „Obratu chyběla kauza, která to obnaží na dřeň. ‚Třetí svět‘, valící se Evropou, se jí stává. Kdy se té šance chopí síla schopná promluvit z duše většiny? A dát jí i většinový politický tvar? O tom – a ničem banálnějším – je hlavolam, jemuž už běží countdown. Levici, která není na prodej, nabízí nevídanou šanci,“ uvádí.

Křehké pohlaví vydá napospas jen debil. Šejdíři z nevládních organizací a karta ředitele zeměkoule. Kandidát na šéfa KSČM Skála trochu jinak k vlně migrantů
Foto: archiv
Popisek: PhDr. Josef Skála, CSc. (KSČM)

Anketa

Česká republika už není naše, napsal Václav Klaus. Co na to říkáte?

hlasovalo: 21127 lidí

Objevují se názory, že přijímání imigrantů pomůže ekonomice, protože imigranti zaplní volná pracovní místa a současně prý pomohou udržet důchodový systém. Nejsou ale naopak větším nákladem pro sociální systémy než přínosem pro ekonomiku? Plus započtěme náklady na bezpečnost a následky kriminality...

Imigrace skutečně bývala i ternem. Jen ale jinde – a za odlišných okolností. Třeba už ve Francii 60. let. I dělník ze státní automobilky tu míval ženu v domácnosti – a k tomu si platil i služku. Naše automobilky jsou stejně produktivní jako ty ve Francii či Německu. České montérky však berou čtyřikrát méně než v „matkách“ těch samých holdingů. Jsme polokolonií. Zlaté cihly tu zvenčí nekončí. To od nás tečou stovky miliard do zahraničí. Poptávka po práci, jakou si platíval i francouzský dělník, je tu nepoměrně  hubenější.  

Ta z frankofonních kolonií jazyk metropole zná. Kolik migrantů mluví česky? Kolik těch s kvalifikací, která nám opravdu chybí, tu chce i natrvalo zakotvit? Tlampače „výnosu“ imigrace plácají do větru. Ty, co vědí, o čem je řeč, nás tahají za nos. V zemi, vyrabované privatizací, nemá práci ani spousta těch, koho vyvlastnila. Pro nás je imigrace nadílkou konkurence, která umí jen komplikace. Jak v tlačenici o práci, tak ve frontě o pomoc v nouzi.

Jedinou výraznější výjimkou je právě syrská imigrace. Ve vlně, proudící přes Turecko a Řecko, tvoří jen menšinu. Vzdělání má však v průměru markantně vyšší. „Asadův režim“ je ovšem třeba „potrestat“ už za to. Jak brutální válkou, tak „drenáží mozků“. Pro migrační režii je to jedna z klíčových priorit.         

Co říkáte silvestrovským událostem v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech?

Koho neprobral z mrákot ani tento šok, měl by mít doživotní zákaz  povolání. Jak těch, kteří rozhodují i o každém z nás, tak těch, jež pro to  „vyrábějí souhlas“ („manufacturing consent“). Šel byste pod kudlu, která místo nemocných nohou amputuje zdravé? Slepota, v níž si hoví „elita“, plodí o celé řády větší škody.   

Co říkáte reakcím německých politiků?

Bere to rejd do kolejí „Výmarské republiky“. Ta ovšem měla i alibi. Porodila ji prohraná válka. A versailleský diktát zvenčí. Dnes se hrne do pasti Německo, které má vůči okolí navrch. Tehdejší hrozny hněvu rostly z domácích kořenů. Teď si je „politická třída“ importuje. Z týpků, kterým tím plní náměstí, vane vztek 30. let.

Je to comeback blázince. Asistuje mu i „levice“. Místo aby se vzpouře zdravého rozumu postavila do čela – a navigovala ji proti žábě na prameni –  sepisuje „zvací dopisy“ i vlastním jménem. Ty, komu to nejde do hlavy, častuje školením o xenofobii. Obavy z rizik, jež nevidí jen bílá hůl, tak odevzdává bez boje. Právě verbířům temných vášní, nad nimiž lamentuje.        

Co se týče sexuálních útoků uprchlíků v Německu, publicista Jan Petránek řekl, že útoky na ženy jsou hluboko v mentalitě migrantů a uprchlíci mají hodnoty neslučitelné s našimi. Co o tom soudíte?

Evropa mívala stejné „hodnoty“. Kdy a čím se jich zbavila, popsal už   Norbert Elias v Procesu civilizace. Je k mání i po českých knihovnách. Země, z nichž se migrační vlna valí, jsou teprve na prahu srovnatelné fáze. Ve vztahu k ženám – i spoustě jiných témat. Hysterky „multikulti“ jim nutí feminismus, jaký je k smíchu i evropským kráskám. V muslimském světě je to hrách na stěnu.

Teď se ta „politická korektnost“ tváří, jako by problém jaktěživ neexistoval.   A varlata ze světa, jemuž ho vyčítala, zdobila sebekázeň svatého Františka. Ty genitálie zkultivuje až „proces civilizace“. Tomu je třeba pomáhat tam, kde jsou doma. A ne kvákat „willkommen“ libidu, pro něž je ženský klín zhruba tím, co pro lancknechty Třicetileté války.    

Objevily se zprávy, že německá policie nemá vyšetřovat „drobnou“ kriminalitu přistěhovalců...

Pod koberec se toho mete víc. Na vachcimrách i v médiích, která si to nechtějí rozházet. Tak plošné zatloukání si vynutí jen mocný dirigent. Tohle už nevypadá na panstvo, jež jenom nechce ztratit tvář. Až se to, co zatlouká,  provalí, ztratí ji o to víc. To přece nemůže nevědět ani „Bundesmutti“. A ta před vším, co hrozí blamáží, uměla cik cak úhoře.

Tohle vypadá na dirigenta, kterého neúkoluje, ale poslouchá. Na variaci na to, čím kina šokovali Magnuskovi Bastardi. Učitelku tu jako ženu ponižuje fracek, jehož fotr se koupe v nakradených milionech. Vedení školy, místo aby ho potrestalo, uvalí na skandál i informační embargo. Škrtí-li podobně  „omezená suverenita“ i Berlín, hrotí to i spoustu jiných témat.        

Šéfka Alternativa pro Německo Frauke Petry prohlásila, že by pohraniční stráž měla být připravena střílet uprchlíky, pokud to bude nutné. „Potřebujeme efektivní kontrolu (hranic), abychom zabránili neregistrovaným žadatelům o azyl vstupu do země z Rakouska. Žádný policista nechce střílet na uprchlíky a já si to také nepřeji. Ale střelba by měla být umožněna jako poslední možnost,“ prohlásila pro německá média šéfka AfD Frauke Petry. Souhlasíte s ní?

Svět zná hranice, kde se střílí ostošest. Právě zemí, před nimiž leze Hujer po břiše. Ameriky s Mexikem. Izraele s palestinským ghettem. Pro politika, který tak okoralou duši nemá, je to až argument poslední instance. Vyhne se mu tím snáz, čím dřív přestane honit kočku za ocas. A místo bloudění labyrintem následků se postaví čelem příčinám. Kromě „efektivní kontroly hranice“ nabídne i řešení prazdrojů migrace. O tom se ovšem v patrech, jež rozhodují o nás bez nás, zatím jen tlachá. Tím rychleji to zadělává na „střet civilizací“, který nebude skrblit ani ostrou municí. A hromadami obětí, jež se jen v nesprávný čas ocitly na nesprávném místě.    

Premiér Sobotka řekl, že hrozbu nepředstavují uprchlíci, těm je prý třeba pomoci, ale teroristé. Prezident Zeman řekl, že ale terorismus s uprchlickou vlnou souvisí. Kdo má pravdu?

Terorista si, co je zač, na čelo nepíše. Migrační vlna je pro něj ideální schovka. Verdikt, kdo z těch dvou má pravdu, nemusí hádat z lógru nebo kozích střev. Koho netrkne ani dokumentace, kterou přivezl Martin Herzán, je na tom jako Vatikán, co měl Zemi za placku i po Koperníkovi. Proč se ten mladý muž tak ztrapňuje? Drží mu někdo hlaveň u spánku? Pokud snad ano, proč se nesvěří aspoň šeptem? To ovšem klade i delikátnější otázky.     

Sobotka také řekl: „Jsem přesvědčen, že levicové lídry za deset dvacet let najdeme spíše mezi dobrovolníky, kteří v létě odjeli na Balkán a pomáhali uprchlíkům. Tihle lidé budou v budoucnu představovat levici. Nehledal bych je na náměstích, kde se šíří xenofobie, nenávist a rasismus.“ Co o tom soudíte? 

Tahle „levice“ už stáhla i „reformní“ chvost. Teď rezignuje i na vše, o čem je vlastní politika. Levice, jež si tu kapitulaci odepře, naštěstí nemá na vybranou jen mezi rasismem a partem „užitečného idiota“. Balkánské vývařovny, kam vozí prošlé nudle George Soros a Člobrda v tísni, jsou jen chatrnou náplastí. Zkrotit je třeba hlavně to, co do nich lidi žene. Ódy na vývařovny – a kázání proti rasismu – s tím nepohnou ani o milimetr. Od toho, na čem záleží především, jen odvádějí pozornost. Levice, která nechce zůstat jen vlastní atrapou, tuhle maškarní nebere. Okřikovat většinové obavy nemá v plánu. Právě o ně se naopak opře. A nabídne jim program, mířící k řešení příčin, a ne flikování následků.          

Slovenský premiér Fico řekl, že nechce, aby na Slovensku vznikla nějaká ucelená muslimská komunita. Řekl, že existuje problém s integrací imigrantů, a také řekl, když to řeknu lidově, že si nevezme na triko, aby byly ženy na Slovensku sexuálně napadány. Co si o tom myslíte?

Staví snad teokracie, co mešit budují tisíce, i jediný křesťanský chrám? Proč by to mělo být jinak v opačném gardu? Troufne si Evropan pod minarety  „harašit“ – natož tam sahat pod ženský hábit? U nás se za to nebičuje, nekamenuje, ani neamputuje. U těch, koho to doma nemine, hrozí kolosální omyl. Křehké pohlaví mu vydá napospas jen debil.       

Robert Fico také pro Právo řekl, že absolutní většina běženců jdoucích do Evropské unie z Turecka jsou ekonomičtí migranti. „Trvám na svém postoji, že absolutní většina těchto lidí jsou ekonomičtí migranti (hovořil o migrantech jdoucích do Evropy z Turecka, pozn. redakce). Kdo má věřit člověku, který se necítil bezpečně v Srbsku, v Maďarsku ani v Rakousku, a tak šel až do Německa? Evidentně mu šlo o ekonomické zájmy,“ řekl Fico…

Komu voní jen Německo – a štítí se i Rakouska – ten nehledá azyl před terorem a válkou. Míří sem slíznout smetanu. To není migrace „ekonomická“, ale čistě parazitní. Zištné motivy tu stínohru lemují celou. Počínaje pašeráky, co sem ty mladíky importují. Přes majitele stovek penzionů, ubytoven a vývařoven, co často kličkovali před bankrotem – a teď by neradi přišli o kšeft, který jim zadává sám stát. Až po šejdíře z „nevládních organizací“ - a z médií bez páteře - co tomu nekřesťanskému  hodokvasu malují svatozář neskonalé lásky k bližnímu.

Tak medvědí službu všem, kdo naši pomoc potřebují skutečně, dělá jen máloco. Milionům našich lidí, s nimiž se pracka trhu nemazlí, to otevírá kudlu v kapse. Tím zranitelnější jsou vůči mucholapkám extrémní pravice. Tím rychleji se Evropa řítí do dluhové pasti. Režie chaosu na export se tetelí blahem. „Americký sen“ na sekyru odkládá svůj soudný den.      

První vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš Právu řekl, že příliv uprchlíků do EU se musí zastavit úplně. Nemáme podle něj povinnost a v tuto chvíli nemůžeme vůbec nikoho přijímat. Musíme prý v první řadě zaručit bezpečnost našich občanů. Ptá se, proč by z bohatství evropských zemí tvořených po generace měli žít lidé bez vztahu k hostitelské zemi a kultuře – lidé, kteří představují bezpečnostní riziko a jejichž touhou není asimilace, ale rozvrat evropské kultury. Podle Babiše není možné, aby Evropané měli menší práva než přistěhovalci, a je vyloučeno, aby se přizpůsobovali uprchlíkům. Jaký je váš názor?

To všechno je v zásadě pravda. Z celku však zmiňuje jen půlku. Tím snáz tu druhou rajtuje smečka, co si hraje na klon Matky Terezy. Je poskokem premianta teroru všeho druhu. Tím méně si zaslouží vítr do plachet. Psanců válek a mizérie jsou miliardy. Vzít je na byt a stravu je nad síly. Evropu srazí do kolen už jejich zlomek.

Jsou to však lidé jako my. Někdejší koloniální velmoci jim toho i spoustu  dluží. To, kam to dotáhly, je i dílem loupeže, která si mastí kapsy i dnes.   Stěhování národů zarazí jen politika, která stín sobectví, co si nevidí ani na špičku nosu, velkoryse překročí. Ne až kolem evropských „hotspotů“, ale přímo v oceánu zmrzačené důstojnosti. Právě ta se však zatím nerýsuje ani v zárodku. Čím déle se o ní bude jen planě žvanit, tím větší bezpečnostní rizika neminou ani Evropu.  

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura říká, že neexistují umírnění muslimové a že islám je zločinná ideologie. Podle něj by bylo třeba ihned všechny islámské migranty vrátit zpět do mateřských zemí a byl by pro vyhoštění i potomků těchto migrantů, kteří se v Evropě narodili. Rusové jsou prý de facto naši jediní upřímní silní spojenci v souboji s radikálním islámem. Každý muslim je podle něj bezpečnostním rizikem a skutečně časovanou bombou. Co si myslíte o tomto?

Desatero – a Starý zákon – jsou také jako nebe a dudy. Četl jste Kladivo na čarodějnice? Savonarolu a manuály inkvizice? Se spisky islámských fanatiků se drží za ruce. Je kvůli tomu zločincem, kdo chodí na mši a do zpovědnice? To samé platí o mase, jež upsala duši Koránu. Strašit jím jako manuálem zločinu je pitomost. Právě to fanatikům přihrává i ty, koho je třeba jim odloudit.  

Zločinná ideologie vede ruku těm, kdo súrami hecují zášť a teror. Být to jen jejich nápad, hloučkem zběsilých hadrníků to dávno i skončilo. Už skoro čtyřicet let je to však karta, jíž hraje „ředitel zeměkoule“. Hraje jí přesto, že kosí i americké životy. Hraje jí hlavně proti Moskvě – za Brežněva i za Putina. Stále více i proti Číně – a teď už i proti Evropě. Tady jí hraje jak krvavým biliárem, co exportuje chaos, tak teroristickou chátrou, vyváženou s migrační vlnou. Především tomu se Evropa už prostě musí postavit na zadní.     

Rusko zdědilo islám i doma. Staví mu mešity hned vedle pravoslavných bání. Muslimů je tam víc, než od jeho hranic po Atlantik. Jejich integrace zvládá lépe, než než všichni liberální svatoušci dohromady. Čečenské války byly špinavou intrikou zvenčí. Zpětný ráz na Kavkaz a ruský středoasijský podbřišek je i cílem agrese proti Sýrii. Krvelačná verbež, sponzorovaná Ankarou a naftokraciemi, masakruje i Donbas.

Putin s terorem nekoketuje. Efektivně s ním bojuje. Zároveň dělá vše pro jeho izolaci v muslimském prostředí. Opakem „euroatlantických“ stínoher je jedno i druhé. Tím více je to právě Rusko, kdo vůči islámskému světu jedná jako náš spojenec.      

Vidíme, že Schengen je věc pro dobré počasí, ale když přijde bouřka, prosakuje a valí se přes něj povodeň. V okamžiku, kdy EU hranice nijak nehlídá, cizí lidé libovolně bez jakékoli registrace překračují hranice a pohybují se po Evropě. Současně vidíme, že už nyní jsou v západní Evropě obrovské muslimské komunity podhoubím pro terorismus. Neměl by si náš stát vzít zpátky pravomoc, kdo může vstoupit na naše území? V okamžiku, kdy není chráněna vnější hranice EU? První je věc, že kontrolou hranic zamezíme přílivu uprchlíků, a druhá věc, že v západní Evropě jsou občané EU muslimského vyznání, kteří jsou zapojení do hnutí teroristů. Ale muslim, jenž žije třetí generaci v Německu a je třeba terorista, může libovolně překročit hranice naší země, nikdo ho na hranicích nezkontroluje, nezadrží a zde může u nás něco spáchat. Jedním ze znaků suverénního státu je, že kontroluje své hranice a kontroluje právo na svém území, které je vytyčeno hranicemi. Jakmile někdo poruší zákon u nás, překročí hranice, tak už náš stát toho člověka těžko potrestá...

Ženou nás do pasti, máte svatou pravdu. Teď už se hledá jen „menší zlo“. Tím více to chce pohled z ptačí perspektivy. Politický Východ vygumoval z mapy švindl, volající do nebe. Tím grotesknější je delirium, jímž se děkoval závěrem. Blouznivci dávných sekt snili o „konci dějin“, který se blíží. „Vítěz studené války“ za něj prohlásil Maltu, jež skrečovala Jaltu. Je-li to tak, že dějiny už dál nevedou, pak ovšem ani „není co řešit“. I politiku tak lze dát na hraní panoptiku, které o tom dřív nesnilo ani v těžkém rauši. Kormidla, řídící osudy světadílů, obsadily „okresní formáty“. Stačilo nepoplést praštěnou říkanku. A hlavně nepřekážet tomu, jak se i veřejná moc a statky mění v děvku parazitního mamonu.

Blackout ducha i etiky rodí následky, které jsou tomu zatmění adekvátní. „Třetí svět“, táhnoucí Evropou, jim nasazuje korunu. „Politické elity“ na to – z vrátnic k  „tunelům“ – civí jako telata na vrata. Tolik diletantismu, rozvaleného u koryt, svět nepamatuje už staletí. Vox populi to cítí. Zkusit to Sanders před pár lety, skončí to epizodou už na startu. Dnes poráží i semetriku, kterou si hýčkají i všichni „banksteři“ i zbrojaři. Sandersovi je 74. Jeremy Corbynovi 67. Nejvíc magnetizují ročníky svých vnuků. Personální revoluce se klube z ulity. Otázka otázek zní, stihne-li to včas. 

I kdybychom nepočítali současnou migrační vlnu, již před ní existovaly odhady, že v západní Evropě budou mít muslimové většinu do 40 let. Takže v Německu, Francii, Británii, Belgii, Nizozemí a tak dále mohou nastavit muslimská pravidla a právo šaría. Budou ovládat velké země EU a pak muslimské zásady mohou prosazovat vůči nám. Není pro nás EU z tohoto důvodu hrozbou a není pro nás řešení utvořit nějaké uskupení států kolem Visegrádu a části Balkánu, které by se tomu bránily?

Možná to bude opravdu to jediné, co nám zbude. Ostnatý drát kolem režimů, které si „stříháním drátů“ koupily mělké duše. S tou reprízou, co je tak půvabnou blamáží, bych však velké naděje nespojoval. Jak dlouho udrží basu – Varšava po krk v amoku, že je tu čímsi jako saúdská dynastie, co má  poroučet i všude kolem? Co když jí dálkový ovladač, řídící i saúdské šejky, uloží cuknout? Bylo by to snad poprvé? Co když ty dráty podmíní intrikou,  provokující východním směrem? Kde až si dají pohov atavismy polské, ale i maďarské pravice? Chceme snad za spojence i metropole, v nichž ožívají stíny 30. let?

Otázek tímto směrem je víc. Ta hlavní však ještě nezazněla. Nahání husí kůži: Má to, co migrační vlnu žene, ještě vůbec schůdné řešení? Humánní a udržitelné trvale? Ne z akvária liberálních floskulí. Ale ne tomto světe, co   degraduje na plantáž parazitní renty? Odkud ten zázrak přistane, drtí-li nouze i celou čtvrtinu „zlaté miliardy“?

Na periférii „globalizace“ je to většina. Evropa si ji držela od těla. Ghetta z „třetího světa“ rostla z „gasterbeiterů“, které poptávala. Už neplatí ani to. „Světová vesnice“, zbavená důstojné šance, vyráží brány metropole. Ne hladovými krky až ze dna. Těch se přes moře dostane jen pár. Tím víc to zvládá masa zjančená šoty a billboardy. Jsou o holubech až do huby. O  práci většina mladíků, sunoucích se Evropou, neměla jak zavadit. Tím výbušnější napětí to hrotí.     

Migrační tsunami je návěstím. Přímo pod nosem, a ne kdesi za humny. Evropa jako „pevnost“ je zvládne jen zčásti. Sáhne-li i po síle, tím více jí hrozí i jí.  Řešením je jen férová nabídka. Světa, v němž se počítá úplně s každým. Jako s člověkem, a ne přemnoženým hlodavcem.

To návěstí je o civilizační točně. Bubeník „konce dějin“ chrápe na vavřínech. Přišel k nim jako slepý k houslím. „Přidaná hodnota“ se rovná nule. „Ubrané“ nasekal kolosální ranec. Ta ulice je beznadějně slepá. Obratu chyběla kauza, která to obnaží na dřeň. „Třetí svět“, valící se Evropou, se jí stává. Kdy se té šance chopí síla, schopná promluvit z duše většiny? A dát jí i většinový politický tvar? O tom – a ničem banálnějším – je hlavolam, jemuž už běží countdown. Levici, která není na prodej, nabízí nevídanou šanci. Nechá-li ležet ladem i ji, spáchá harakiri.         


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to prase první kategorie, lidská svině!“ Tajná nahrávka z nejvyšších pater ČSSD. Zimola reaguje na brutální útok. Padají jména a spojitosti

7:36 „Je to prase první kategorie, lidská svině!“ Tajná nahrávka z nejvyšších pater ČSSD. Zimola reaguje na brutální útok. Padají jména a spojitosti

ROZHOVOR „Jirka Zimola je prase první kategorie, je to lidská svině, člověk, jemuž jde zejména o vla…