Kvóty, migrace, zrada českých občanů v Bruselu, demonstrace za „pravdu a lásku“... Tomio Okamura spustil kanonádu

17.05.2019 9:41

ROZHOVOR „Já se ptám, proč soud EU řeší právní dohru z minulosti a chce nás trestat, když tvrdíte, že byly kvóty zrušeny?“ Předseda SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reaguje na žalobu na Polsko, Česko a Maďarsko, kterou se zabývá unijní soud. Vyjadřuje se k trestnímu oznámení, které má v plánu na něj podat jednička kandidátky KSČM do evropských voleb Kateřina Konečná. Popsal svůj program na víkend a v závěru zhodnotil i protesty za nezávislost justice: „Opravdu jsem nestačil zírat, co se na Staroměstském náměstí dělo. To „nevymyslíš“.“

Kvóty, migrace, zrada českých občanů v Bruselu, demonstrace za „pravdu a lásku“... Tomio Okamura spustil kanonádu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Unijní soud se začal zabývat žalobou na Polsko, Česko a Maďarsko. Státy totiž podle Evropské komise nesplnily v souvislosti s jednorázovým programem přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót své povinnosti plynoucí z unijního práva. Co Vy na to?
 
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil, že nám tady premiér Andrej Babiš znovu, opakovaně neříká pravdu. Chlubil se tím, že se mu prý podařilo zastavit kvóty na migranty a nyní všichni vidíme to, co jsem říkal od počátku, že neříká české veřejnosti pravdu. Samozřejmě se mu žádné kvóty zastavit nepodařilo. Evropská unie tlačí povinné přerozdělování migrantů dál. Ale nově jinou, sofistikovanější formou. 
 
Z čeho usuzujete, že jde o „tlačení na povinné přerozdělování migrantů“, když jde o právní dohru záležitosti z minulosti? A v čem premiér Andrej Babiš lže, když program, co se týká kvót, byl zrušen v roce 2017? V době, kdy program platil a můžeme si o tom myslet, co chceme, státy porušily pravidla přerozdělování. Ostatně toto země připouštějí, ale jsou samozřejmě připraveny svůj postoj právní cestou hájit.
 
A já se ptám – proč soud EU řeší právní dohru z minulosti a chce nás trestat, když tvrdíte, že byly kvóty zrušeny? Realita je totiž jiná. Valí se na nás „salámovou“ metodou další a další nařízení z Bruselu, které nám přikazují přijímat a podporovat migranty. A Evropská komise ve stávajícím složení nemůže připustit, že by se někdo měl vzepřít. Takže migraci se vůbec zastavit nejen nepodařilo, ale naopak EU plánuje její další nárust. Migrace a jeden multikulturní centrálně řízení evropský stát je totiž přímo plán Evropské unie. Kdo tvrdí, že je proti migraci, tak nemůže podporovat EU. Nebo vůbec nechápe fakta a souvislosti, jelikož EU = migrace a tím i islamizace. Jsou to spojené nádoby.     
 

Anketa

Půjdete k volbám do Evropského parlamentu? (anketa od 16.5.2019)

89%
hlasovalo: 10872 lidí
A EU teď pokračuje v ještě horším systému, kdy nám chtějí vnutit migranty. První stupeň byly tzv. kvóty, kdy chtěli povinně členským zemím přikázat určité počty přijímání nezákonných migrantů z arabských, afrických a dalších zemí. Nyní je prosazována ještě horší varianta, že nám chtějí vnucovat migranty bez limitu. Letos 26. března se v Evropském parlamentu hlasovalo o dokumentu Základní práva osob afrického původu a u tohoto dokumentu musím poznamenat, že pro něj hlasovala drtivá většina českých europoslanců. Hlasovala pro to například i lídryně KSČM pro evropské volby Kateřina Konečná, europoslanec Zdechovský u KDU-ČSL a europoslanci ANO, včetně Dity Charanzové, ČSSD, TOP 09, STAN a také ostatní z KSČM a KDU-ČSL. Uvedl bych rád přesně, pro co hlasovali. A ocituji článek 23 z tohoto dokumentu: „Evropský parlament žádá Evropskou komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU.“ Doslova cituji z dokumentu, který si každý může stáhnout ze stránek Evropského parlamentu.
 
A za SPD říkám, že toto hlasování českých europoslanců je zradou drtivé většiny českých občanů, kteří s migrací nesouhlasí.   
 
Na jednu stranu tedy vedení EU kvóty ukončilo, ale s dalšími návrhy ohledně přijímání migrantů pokračují, a to dokonce bezlimitně. Dokonce soudní dvůr EU v této souvislosti již rozhodl, že členské státy EU nesmí vyplácet azylantům s časově omezeným povolením k pobytu nižší sociální dávky než svým vlastním občanům. Nelegálním migrantům se mají vyplácet stejné sociální dávky jako našim sociálně potřebným občanům, což si myslím, že je absolutně neuvěřitelná záležitost. Když mi řeknete jako argument, že kvóty byly zrušeny, tak já vám na to říkám, že tlak na nucené přijímání migrantů pokračuje a to ještě horším modelem, kde už není vůbec žádný limit. A pakliže v těchto volbách do Evropského parlamentu zásadně neposílí naše vlastenecká frakce, kde je SPD spolu s Ligou Mattea Salviniho, Národní sdružením Marine Le Penové, Geertem Wildersem a dalšími, tak se Evropa definitivně řítí do katastrofy. Naštěstí to vypadá, že naše vlastenecká frakce bude mít v Evropském parlamentu velmi silnou pozici a doufám, že to voliči ve volbách za týden potvrdí a podpoří nás.   
 
Dokument, o kterém mluvíte, má být jen nezávazný, „deklarativní,“ vůbec neříká, že bychom měli nějaké migranty přijímat. Citace, aby státy „zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce“ přeci neznamená, že jde o „nucené přijímání migrantů“, jak Vy zmiňujete. Jde o žádost, aby byl dodržován zákon vůči legálním migrantům. Zároveň není směrovaný na Českou republiku a jeho cílem je především boj proti rasismu. Alespoň takto zní některé argumenty na jeho podporu. Co Vy na to?
 
To je zoufalá argumentace europoslanců těch stran, kteří pro tento dokument hlasovali, tak jak jsem je vyjmenoval výše, protože zjistili, že jim teď před eurovolbami teče do bot. Ten, kdo je skutečně proti nelegální migraci, tak přece nehlasuje nikdy pro žádné dokumenty podporující migraci do Evropy. A samozřejmě se to týká České republiky, jelikož jsme součástí Schengenu a navíc máme harmonizovaná azylová pravidla.
 
Výše uvedená moje citace přímo z dokumentu je myslím každému zcela jasná a nemá smysl se jakkoli vymlouvat. Jediné, co mohou tito europoslanci udělat, je, že se veřejnosti omluví za zradu českých zájmů. To ale neudělají, protože hlasovali přesně podle svého svědomí. Tedy že si myslí, že je podpora migrace dle instrukcí Bruselu správná. A jen dodávám, že členové naší vlastenecké frakce hlasovali proti. Myslím, že to hovoří za vše. Víme přesně, o čem se hlasovalo.
 
Teď jsem se dozvěděl, že lídryně KSČM paní Kateřina Konečná v předvolební křeči, protože jí teče do bot, na mě chce dát trestní oznámení za to, že jsem řekl pravdu, že hlasovala 26.3. pro přijímání migrantů z Afriky. Je to samozřejmě jen zoufalé plácnutí do vody, které nikam nepovede. SPD je jediná strana, která je pro nulovou toleranci této migrace. Ten, kdo je proti migraci, hlasoval v této věci proti, a kdo je pro migraci, hlasoval pro. Nebo je ještě třetí možnost, že paní Kateřina Konečná a další sluníčkáři z řad českých europoslanců nevěděli, o čem se hlasuje, ale pak nemají v Evropském parlamentu co dělat.
 
Trochu mi to připomíná předvolební šarádu ostatních politických stran kolem dvojí kvality potravin, kdy EU dělá z našich žaludků odpadkové koše. Na tento problém upozornilo Slovensko již v roce 2009 (!!), ale europoslanci hnutí ANO, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a jiní s tím ani za deset let, co jsou v Evropském parlamentu, nic neudělali. Prostě se na to vykašlali, stejně jako se na to vykašlala česká vláda, kde nám vládne již pět let koalice hnutí ANO a ČSSD, dříve ještě s KDU-ČSL a nyní s KSČM. A teď najednou měsíc před volbami všichni lžou lidem, co všechno pro to budou dělat. A měli na to deset let… Jsem zvědavý, jestli jim občané zase naletí…   
 
 
Europoslankyně Kateřina Konečná sdělila, že v pátek řekne více informací k trestnímu oznámení. Každopádně už před časem se na toto téma vyjádřila na profilu Parlamentních listů. „Usnesení nebude mít žádný dopad na českou legislativu. Jedná se o politické prohlášení směrem k zemím s výraznými neintegrovanými skupinami občanů afrického původu, což Česká republika není,“ vysvětlila. Konečná navíc dlouhodobě patří mezi odpůrce ilegální migrace. Co Vy na to?
 
Čtenářům ukazuji fakta, rozpor, co někteří politici říkají a co dělají. To je stejné, jako když Andrej Babiš jakoby říká, že je proti migraci, ale jak víme, všichni jeho europoslanci hlasují opakovaně a neustále v Evropském parlamentu pro migraci, protože Andrej Babiš potřebuje dotace a nechce si znepřátelit Brusel. A všichni si pamatujeme, jak před půl rokem Andrej Babiš za hnutí ANO společně s ČSSD za tichého souhlasu KSČM hlasovali jménem České republiky pro Globální pakt OSN u uprchlících, čímž opět podpořili migraci do Evropy.
 
Krátce a stručně - kdo je proti migraci, tak nikdy nebude hlasovat ani pro proklamativní rezoluce, které jsou pro přijímání migrantů. Stejně jako to dělá maďarská vláda pod vedením Viktora Orbána a jako to dělá SPD.
 
Vrátím se k rozhodování u unijního soudu. Zástupkyně komise Zuzana Malůšková zmínila: „Tento rozsudek bude velmi důležitý z hlediska potvrzení, že povinnosti mají být dodržovány, což je základním kamenem zásady vlády práva v unii. Stejně tak je důležité zdůraznit význam zásady solidarity, na níž je unie založena." Co říkáte na tato slova?
 

Anketa

Pocítili jste při nákupech v posledních měsících zdražení zemědělských a potravinářských produktů?

98%
2%
hlasovalo: 11409 lidí
Je signifikantní z hlediska současného fungování Evropské unie, že zástupkyní Evropské komise, která žaluje Českou republiku, je Češka Zuzana Malůšková. Ona sama řekla jménem Evropské komise, že rozsudek bude potvrzením zásad práva v Evropské unii a podle Evropské komise, tedy vlády Evropské unie, by měl rozsudek říkat, že Česká republika, Maďarsko a Polsko nesplnily své povinnosti o povinném přijímání migrantů. Tato Češka jako nějaký zrádce žaluje svoji vlastní zemi, jedná proti vlastní zemi ve jménu Evropské unie a před soudem uvedla, že skutkový stav je jednoznačný. Je neuvěřitelné, co to je Evropská unie.
 
A co z toho pro nás vyplývá? Příští víkend budou volby do Evropského parlamentu. My říkáme, že jedinou možností, jak se vymanit z diktatury Bruselu, je ukončit stávajíci EU, ukončit stávající model evropské integrace, ukončit tento krátký experiment s Lisabonskou smlouvou a vrátit se před Lisabonskou a Maastrichtskou smlouvu k modelu, který tu desítky let bez problémů fungoval – tedy k úzké spolupráci suverénních států bez diktátu Bruselu. Naše vlastenecká frakce prosazuje zachování volného bezvízového pohybu občanů evropských národů, zboží, služeb a peněz. Nikdo se tedy nemusí bát naší izolace nebo ekonomické nestability. Zákony nám však nebude diktovat Evropská komise, ale budou přijímány v jednotlivých státech na základě výsledků národních parlamentních voleb. A nic by tedy nebránilo pak ani tomu, když bychom si chtěli chránit svoje hranice.
 
V sobotu vystoupíte na mítinku šéfa italské protiimigrační strany Liga a vicepremiéra Mattea Salviniho v Miláně. Co od toho očekáváte? A o čem spolu budete mluvit?
 
Je to pravidelné setkání členů naší frakce Evropa národů a svobody (ENF), kdy všichni společně jako jediná evropská vlastenecká frakce jdeme do voleb do Evropského parlamentu. S Matteem Salvinim jsem se viděl naposledy před měsícem, kdy mě navštívil v Praze. Stejně tak jsme se viděli před třemi týdny v Praze s Marine Le Pen a Geertem Wildersem a dalšími kolegy včetně rakouských vládních Svobodných. Tuto sobotu budeme mít nejdřív pracovní setkání, kde ladíme společnou strategii, upřesníme si další aktuální body, které budeme společně prosazovat. Základní program je jasný, to znamená svoboda, suverenita evropských národů, jsme proti migraci, proti islamizaci, chceme, aby se pravomoce vrátily zpět na úroveň národních států. Jak jsem již říkal, chceme zachovat volný pohyb občanů evropských států, volný pohyb služeb, zboží, peněz. Nikdo se tedy nemusí bát, že by byla Česká republika v izolaci. Jsme proevropští, ale nejsme probruselští. Naopak současné elity, které vedou EU, považujeme jako protievropské, jelikož přináší chaos a nestabilitu.
 
Všichni vidí na fungování naší frakce, že nepotřebujeme diktát Bruselu, abychom byli přátelé a abychom úzce spolupracovali. Už mnoho let spolupracujeme, jsme společně na jednáních, prosazujeme společně program. Nepotřebujeme, aby nám Macron, Merkelová nebo Juncker říkali, co máme dělat. Spolupráce bez problémů funguje. Nabízíme co nejužší spolupráci evropských zemí bez diktátu Bruselu.
 
V sobotu vystoupím na centrálním náměstí Piazza Duomo, kde se náš mítink koná, s projevem a vystoupí také Matteo Salvini, Marine Le Pen a Geert Wilders. V tuto chvíli mohu prozradit, že přijede jedenáct zástupců vedení vlasteneckých parlamentních stran z celé Evropy. Podle některých průzkumů to vypadá, že se můžeme stát druhou nejsilnější frakcí v Evropském parlamentu. Máme reálnou šanci prosadit náš program. Vypadá to, že italská Liga by měla mít dokonce vůbec nejvíc europoslanců ze všech evropských stran.
 
 
Průzkumy říkají i to, že při účasti pod 20 procent převažuje jasně zisk středopravé a liberální opozice nad ziskem středolevých a konzervativních stran…
 
Je to otázka, protože velmi nízká volební účast může zamíchat kartami. V tomto ohledu se to těžko odhaduje. Jestli bude pod dvacet procent, výsledek voleb bude velkým otazníkem. My v SPD se snažíme vysvětlit lidem v České republice, že se jedná o zcela klíčové volby pro budoucnost našeho národa. Další volby budou až za dlouhých pět let a to už může Evropa vypadat úplně katastrofálně. A jelikož je SPD za Českou republiku jediným zástupcem v evropské vlastenecké frakci, kterou navíc vede Matteo Salvini a Marine Le Penová, tak žádám na setkáních občany, aby nás podpořili bez ohledu na to, zda v jiných volbách volí jinou politickou stranu, to teď je potřeba hodit za hlavu. Teď musíme zatáhnout za jeden provaz. I Viktor Orbán řekl po setkání s Matteem Salvinim minulý týden, že chce po volbách spolupracovat s naší frakcí, což vzbudilo u jeho dosavadní lidovecké frakce velké vášně. Prostě je fakt, že jsme nejsilnější vlasteneckou frakcí v Evropě, která má euroskeptický pohled a máme proto jako jediní reálnou šanci prosadit změny.
 
A ostatní české parlamentní strany včetně ODS a hnutí ANO navíc jasně řekly, že pro ně je současná EU, stávající systém integrace, jedinou alternativou pro Českou republiku. Takže my jsme díky členství v naší frakci jedinou možností, jak něco změnit. Píší mi stovky lidí, že nás budou volit jen v těchto volbách, že jinak volí ANO, ODS, KDU-ČSL či KSČM, protože v případě těchto voleb do Evropského parlamentu je SPD jedinou euroskeptickou stranou, která má díky frakci reálnou šanci prosadit změny a jejich hlas tím pádem nepropadne. Děkuji občanům, že píší, že nám hlas dají. A já slibuji, že budeme ze všech sil prosazovat náš program svobody a suverenity pro Českou republiku.
 
 
Jak je to s Evropskou aliancí pro lidi a národy? Proč nový název pro nástupce ENF?
 
V tuto chvíli má naše frakce název Evropa národů a svobody (ENF). Teď se diskutuje o tom, že se název poupraví, aby se frakce ještě více rozkročila a aby to vyhovovalo všem novým vlasteneckým stranám, které za týden ve volbách uspějí a chtějí se také stát v Evropském parlamentu členy naší společné frakce. Není to zatím nic úplně oficiálního. U jednání je řecká strana, Bulhaři, Švédové, Finové, Estonci atd…V tuto chvíli se o názvu vede pracovní debata. Cílem je zastřešit ve frakci všechny vlastenecké evropské strany a být tak jasnou a silnou protiváhou všem těm Junckerům, Macronům či Merkelovým.
 
Ještě k dění na českých náměstích. Už tři týdny vždy v pondělí lidé demonstrují za nezávislost justice. Jak se na celou věc díváte Vy? Také se obáváte o českou justici kvůli nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové?
 
My jako SPD jsme dlouhodobě usilovali jak o výměnu předešlého ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), tak o výměnu Jana Kněžínka (ANO). Je to podobná situace jako na ministerstvu dopravy. ANO vůbec nemá odborníky. Skutek utek. Viděli jsme to i u pana Stropnického, který se vůbec nevyznal ve vojenských zakázkách. My jsme říkali, že je potřeba vyměnit ministra spravedlnosti Kněžínka, protože chceme pomoc pro lidi v dluhových pastích a soudní reformu. Soudy nefungují, lidé čekají deset let na rozsudky. Soudci si dělají, co chtějí. My chceme, aby měli časově omezený mandát. Pan Kněžínek byl ministr, který vůbec nekomunikoval a nechtěl s námi na těchto pro SPD důležitých věcech spolupracovat. Vidíme situaci úplně z jiného pohledu, než ji vidí Andrej Babiš, jiné strany nebo demonstranti na Staroměstkém náměstí. Jsme rádi, že byl pan Kněžínek vyměněn, ale hnutí ANO není schopno dodat ministra, který je schopný, proto sáhli po bývalé člence ČSSD.
 
Vytáhli si na místo ministra spravedlnosti paní Marii Benešovou. Je bezesporu kompetentní, znám ji, jednal jsem s ní mnohokrát. S námi, když byla ještě řadovou poslankyní, se vždy ráda v teoretické rovině o našich návrzích pobavila. Očekáváme, že nám pomůže prosadit naše návrhy SPD, právě co se týká lidí v dluhových pastech, chceme zestátnění exekutorů a chceme samozřejmě soudní reformu, chceme vyřešit otřesný stav ve vězeňství a další záležitosti. Jsme za tuto výměnu rádi a věříme, že nám naše změny pomůže nový ministr prosazovat. Uvidíme. A v případě, že by kdokoli z vlády Andreje Babiše chtěl ovlivňovat kauzu pana premiéra, tak jsme samozřejmě absolutně proti. Budeme to hlídat a sledovat, aby existovala nezávislost.
 
 
A lidé na náměstích? Co říkáte protestům?
 
Opravdu jsem nestačil zírat, co se na Staroměstském náměstí dělo. To „nevymyslíš“. Byla to demonstrace za „pravdu a lásku“ proti Babišovi a Zemanovi a ještě k tomu prý nadávají na SPD. Na pódiu přitom mluví poslanci ČSSD a KDU-ČSL, kteří Andreje Babiše uvedli v minulém volebním období poprvé do vlády - a občané jim tleskají. Vystupují tam také poslanci ODS s ČSSD a KDU-ČSL, kteří všichni mají největší vinu na privatizačních podvodech devadesátých let a na tom, že jsou tak nízké důchody - a přitom jim na demonstraci senioři také tleskají. Těm, kvůli kterým je rozkradená republika, lidé tleskají. Do toho vystupuje poslanec Pospíšil z Kalouskovy TOP 09… A doplní to poslanec Pirátů. Přitom jen týden zpátky se uskutečnil v Praze pod záštitou pirátského primátora Hřiba průvod za legalizaci marihuany, na kterém policie postihla více než sto účastníků ohledně držení drog a dva tam dokonce zatkla, protože na místě distribuovali tvrdé drogy jako pervitin a extáze. A Pirátům se tam také tleská.
 
A do toho všeho ještě pomlouvají Okamuru, přitom my jsme této vládě s ČSSD nikdy nedali podporu, nikdy jsme nebyli u žádných zakázek ani rozkrádání, a jsme jedinou stranou, která prosazuje odvolatelnost politiků a referendum. Galimatyáš, čert aby se v tom vyznal. Chtějí odvolávat, a zároveň pomlouvají toho, který jako jediný navrhuje odvolatelnost, přičemž ostatní strany, kterým tleskají, tyto návrhy ve Sněmovně blokují a ještě mají největší máslo na hlavě za to, jak to dnes v republice vypadá. A na demonstraci za odvolání Babiše tleskají zástupci ČSSD, která přitom Babiše drží u vlády (smích). Já nejsem ani na straně Andreje Babiše, ani jiných politiků, jsme SPD, děláme vlastní politiku. Ale opravdu jsem se nestačil divit, komu se tam tleská. Já jsem vůbec nepochopil, co to má znamenat. Je to nelogický propletenec.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V tom je něco jiného. Pochopíme. Temná místa aféry Farský

4:41 V tom je něco jiného. Pochopíme. Temná místa aféry Farský

Proč Jan Farský před místem poslance upřednostnil stáž na oregonské univerzitě, která opravdu není ž…