Levnější pivo? Nebude! A Babiš to věděl, když to sliboval. Nejen to odhalil rázný sládek z Kladna. A také záludnost, která se mu stala kvůli EET

03.08.2018 9:41 | Zprávy
autor: Václav Fiala

ROZHOVOR Zapomeňme na snížení ceny piva. Slad i chmel citelně kvůli suchu podraží. A že by malé pivovary hledaly odbytiště v EU? Kvůli restriktivním a ochranářským opatřením jednotlivých členských států tam nedovezou ani pintu. Ohýbání zákona je totiž určeno pro nadnárodní korporace. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se majitel a sládek starokladenského minipivovaru ing. Petr Macháček dotýká i situace „ocelového města, nyní noclehárny Prahy“ a podivuje se, proč si na zadržování vody nebereme příklad třeba z Beneluxu. Dojde i na jídlo a „žrádlo pro psy“, kterého se ani psi nedotknou, lidskému plemeni je však s gustem nabízeno…

Levnější pivo? Nebude! A Babiš to věděl, když to sliboval. Nejen to odhalil rázný sládek z Kladna. A také záludnost, která se mu stala kvůli EET
Foto: Prazdroj.cz
Popisek: Pivo

Nevycházím z údivu. Když sem přijdu, je zde hospoda, pije se pivo a přitom se kouří…

Jsme Spolek přátel Kladna a dobrého piva, můžete se stát dlouhodobým nebo jednorázovým členem. Jsme evidovaní Ministerstvem vnitra, máme svoje identifikační číslo… Proč by to nešlo? Všechno jde! Je to přece o lidech, o domluvě.

A nebyly kontroly?

Kontrola byla! Suše konstatovali, že je to dobré, udělali zápis a tím to skončilo. Protože by musel rozhodnout soud, kdo je v právu. Jestli právo na shromažďování a co je čemu nadřízeno.

Moment, moment – říkáte právo na shromažďování? Není to poněkud silná káva?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Beran: Energetika má sloužit, ne škodit. V Ralsku škodit přestala

8:40 Beran: Energetika má sloužit, ne škodit. V Ralsku škodit přestala

V Libereckém kraji zřejmě nevzniknou akcelerační zóny pro výstavbu větrných elektráren. Energetik Hy…