Mají nás za podlidi, přiznejme si to konečně, burcuje Jiří Kobza. A říká, proč Evropě hrozí nebezpečí

08.03.2019 15:00 | Zprávy
autor: Marek Korejs

ROZHOVOR „Válka v Syrii již skončila a tudíž by logicky měl následovat hromadný návrat Syřanů do vlasti,“ říká poslanec za hnutí SPD Jiří Kobza o těch, kteří v minulých letech utekli před hrůzami válečných konfliktů do Evropy. „Kupodivu žádná vítačská, integrační ani promigrantská organizace ani aktivisté se dosud nezačali zajímat o práci v obráceném směru, než pracovali dosud, tedy pomáhat ‚uprchlíkům‘ k návratu domů," dodává Jiří Kobza, jehož návrh, aby se vyčlenilo 40 milionů korun na návratovou politiku, zamítla vládní koalice spolu s KSČM a Piráty.

Mají nás za podlidi, přiznejme si to konečně, burcuje Jiří Kobza. A říká, proč Evropě hrozí nebezpečí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Miliardář a filantrop George Soros si postěžoval, že EU se hroutí jako SSSR v roce 1991 a že „politbyro“ jen vydává zbytečné příkazy. Je jeho hodnocení trefné? Nebo za to mohou právě lidé, jako je on?

Na stávajícím neutěšeném stavu evropské společnosti má George Soros bezpochyby svůj značný podíl viny. Pokud „europolitbyro“ vydává příkazy podle doporučení organizací, pracujících za peníze Open Society Fund, tak je to asi podle něj v pořádku. Pokud by (ale někdy vůbec) vypotilo nějakou vlastní myšlenku, tak to se mu nelíbí? Takhle to asi myslel? Myslím, že jeho skutečným problémem je veřejné odhalení jeho podvratných záměrů ve světě a rostoucí tlak některých zemí, aby si sbalil své peníze a nátlakové neziskovky a vystěhoval se. Jsem si jist, že den ukončení všech těchto „dobročinností“ pana Sorose v Evropě bude dnem, kdy si Evropa oddechne.

Bruselský think-tank ECFR, Evropská rada pro zahraniční záležitosti, spočítal, že kdyby v květnových volbách euroskeptici získali více než třetinu křesel, mohli by bránit přijímání nových zákonů a zásadním způsobem ovlivnit směřování EU. Bylo by to žádoucí, nebo je naopak potřeba hasit evropský dům, který nám hoří, jak říkají někteří proevropští aktivisté?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…