Mám znovu nasazovat prdel za ostatní? Veterán Martin Zapletal k průjezdům amerických vojáků Českem

08.05.2017 21:43 | Zprávy

ROZHOVOR. Reportér ParlamentníchListů.cz vyzpovídal během pietního shromáždění ruského motorkářského klubu Nočních vlků na pražských Olšanech vojenského veterána z misí v Kosovu a Kuvajtu Martina Zapletala. Ten měl problémy s českou justicí kvůli svéráznému protestu s vystrčeným holým zadkem, na místě se pak rozpovídal o Nočních vlcích, průjezdech amerických konvojů Českem a došlo i na aktuální vládní krizi.

Mám znovu nasazovat prdel za ostatní? Veterán Martin Zapletal k průjezdům amerických vojáků Českem
Foto: Facebook
Popisek: Martin Zapletal

Proč jste na pietní akci k uctění padlých rudoarmějců na Olšanech přišel?

Pietní akce k příležitosti ukončení Druhé světové války probíhaly po celé republice. Příležitost zúčastnit se té na Olšanech přišla neplánovaně vzhledem k pracovnímu volnu. Je to velmi netradiční akce. Je to uctění těch, kteří tady bojovali a umírali za svobodu, za boj proti fašismu, nacismu a zlu obecně. Myslím si, že je to důstojné uctění. Bohužel v dnešní době jsou tací, kteří mají potřebu převracet historii a hodně se to popírá tady ty oběti. Nikdo nepopírá, že umírali i spojenci ze západní fronty. Nicméně tady ta akce byla pod záštitou Nočních vlků (pozn. - nejstarší ruský motorkářský klub) a myslím si, že proběhla naprosto korektně.

Noční vlci jsou napojeni na ruské vládní kruhy. Co si myslíte o nařčení z řad kritiků ve smyslu, že motorkáři šíří ruskou propagandu?

Tomu absolutně nerozumím. Za posledních 27 let můžeme vidět, že akce tohoto typu (pozn. - pietní shromáždění) byly na úpadku. Situace se za posledních pár let trochu obrací. Těžko říct, jestli kvůli národnímu uvědomění nebo akcím určitých jednotlivců. Vůbec nevidím problém v tom, že akce probíhá pod záštitou Nočních vlků a že je to motorkářský klub z Ruska. Říká se, že člověk, který nezná svou historii, si ji bude muset zopakovat. A já mám obavu, abychom se toho nedožili my a naše děti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …