Merkelová blábolí jako Jakeš. EU je nový Sovětský svaz. Máme povinnost ukončit její existenci, vyzývá brněnský bard

31.08.2016 16:48 | Zprávy
autor: David Daniel

ROZHOVOR Návrh premiéra Sobotky na vytvoření společné evropské armády je jen pohádka a máme za to být rádi, myslí si brněnský politik a zastupitel městské části v Bystrci Viktor Lošťák. A Angela Merkelová podle něj mluví o tom, že to Němci zvládnou, vzápětí přitom ale chce, aby to za ně zvládla celá Evropa. „Ta paní už jen blábolí jako kdysi komunistický tajemník Jakeš,“ ulevil si na adresu německé kancléřky Lošťák.

Merkelová blábolí jako Jakeš. EU je nový Sovětský svaz. Máme povinnost ukončit její existenci, vyzývá brněnský bard
Foto: archiv V. Lošťák
Popisek: Brněnský politik a zastupitel městské části v Bystrci Viktor Lošťák

Nedávno Českou republiku navštívila Angela Merkelová. Co přinesla jednání s českými politiky? A využila dostatečně česká strana možnost prezentace svých postojů?

Co přinesla jednání s vládními politiky? A jak to mám vědět? Vždyť to neví nikdo. Rétorice vlády se přece vůbec nedá věřit, vždyť to je samotné jádro problému. Veřejnost nemá a nemůže mít vůbec žádnou důvěru v to, co vláda říká. Jejich slova už nejsou v žádném vztahu s činy.

Co se týče mimovládních struktur, pak tu přínos vidím. Veřejné mínění se podařilo manifestovat úplně jasně. Kromě deseti promerkelovských demonstrantů se srdíčkem z papundeklu, které před davem odpůrců musela chránit policie, voliči jednoznačně ukázali svůj odpor k vítací politice Německa. Semknuli se a ukázali, že je jich drtivá většina a že se ta většina nebojí. Bude to mít velký význam pro nadcházející volby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…