Migranti u hranic. Co smí udělat ozbrojený řecký policista? Podle rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva leda…

05.03.2020 17:57 | Zprávy

ROZHOVOR „Máte jiný názor na migraci, bezuhlíkovou neutralitu nebo LGBT komunitu? Nebo dokonce jste přesvědčeni, že rodinu tvoří muž se ženou a dětmi? Tak to jste si na Západě dovolili moc. Jste označeni za krajně pravicového extremistu,“ uvedl naší redakci Robert Troška, autor knihy Mračna nad Evropou.

Migranti u hranic. Co smí udělat ozbrojený řecký policista? Podle rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva leda…
Foto: Screen Youtube
Popisek: Migranti na řecké hranici
Na řecko-turecké hranici se snaží do Evropy dostat násilím migranti ze zemí Blízkého východu. Myslíte si, že to Řekové zvládnou?
 
V současném stavu je situace nezvladatelná. Problém není v počtu migrantů, jak se nám média snaží prezentovat, ale v limitech použití silových prostředků, které má řecká pohraniční stráž posílená o armádní složky k dispozici. Dnešní legislativa je navíc omezuje konat. 
 
Jak konkrétně?
 
Na nelegální migranty se stále hledí jako na oběti a tomu se přizpůsobuje i legislativa. Podle rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) z roku 2017 je vytlačování uprchlíků na vnějších hranicích EU protiprávní! Jedná se o porušení článku 4 protokolu 4 (zákaz kolektivního vyhoštění) a článku 13 (právo na účinný opravný prostředek) Evropské úmluvy o lidských právech. Jinak řečeno, pokud chce navrátit řecký policista zpět migranta, který se násilně prodral a ocitl se půl metru uvnitř ostnatého drátu, je navracení zpět podle Evropského soudu pro lidská práva protiprávní. A to se bavíme jen o jednom z rozhodnutí a mezinárodních úmluv, které paralyzují účinnou obranu vůči nelegální migraci. Proto mají pravdu ředitelé politických neziskovek, že Řekové porušují mezinárodní úmluvy. Musejí, jinak by se nemohli bránit. 
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tomáš A. Nový

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za sbírku na ukrajinskou raketu vězení? Advokát Nielsen promluvil

16:00 Za sbírku na ukrajinskou raketu vězení? Advokát Nielsen promluvil

Advokát a zakladatel Zdravého fóra Tomáš Nielsen se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje k …