Milan Štěch pro PL: Vstupem do vlády bychom nezachránili ČSSD, ale Andreje Babiše a hnutí ANO

17.05.2018 19:11 | Zprávy

ROZHOVOR Předseda Senátu Milan Štěch těsně před zahájením vnitrostranického referenda prohlásil, že svůj odmítavý postoj k účasti sociálních demokratů ve vládě s hnutím ANO nejenže nezměnil, ale dokonce se v něm utvrdil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil nejnovější důvod, proč by sociální demokraté neměli podpořit hnutí ANO. „My bychom tím nezachraňovali sociální demokracii, my bychom tím zachraňovali Andreje Babiše a hnutí ANO,“ řekl šéf Senátu Milan Štěch.

Milan Štěch pro PL: Vstupem do vlády bychom nezachránili ČSSD, ale Andreje Babiše a hnutí ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Od příštího týdne začne v sociální demokracii probíhat vnitrostranické referendum, v němž se členové strany vysloví k tomu, zda vstoupit či nevstoupit do vládní koalice s hnutím ANO a komunisty, což nepochybně rozhodne i o budoucnosti ČSSD. Je pravda, že stranické organizace nesmějí zveřejňovat dílčí informace o tom, jak hlasování členů u nich dopadlo, a že vedení strany zveřejní až konečný výsledek vnitrostranického hlasování?

Samozřejmě, pokud je mi známo, tak místní organizace budou vědět výsledek, ale nebudou ho zveřejňovat. Celkový výsledek bude zveřejněn až najednou 15. nebo 16. června. Je to proto, aby se organizace strany vzájemně neovlivňovaly, aby ty, které budou hlasovat jako první, neudávaly nějaký směr. Myslím, že to je férové.

Takže je to podobné jako ve volbách, kdy se nesmějí zveřejňovat výsledky hlasování v jednotlivých obvodech, dokud není odhlasováno ve všech místech republiky?

Takhle to bylo stanoveno a myslím, že je to dobře. Ale já jsem se tomu nějak speciálně nevěnoval, to připravovalo vedení strany a takhle by to mělo být.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …