Miloš Zeman pro PL a jeho pomsta „císaři“ Sobotkovi, Peszynskému z Pražského Majdanu i Kalouskovu zástupci

11.02.2016 12:55 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR ČSSD se ztotožňuje s výrokem „zasraný fašistický hovado Miloš Zeman, až chcípne, strašně se ožeru“. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident republiky. Podložil to tím, že strana podpořila demonstraci, kterou pořádal autor výroku Tomasz Peszynski a nedistancovala se od dané vulgární věty. Zeman se dále vyjádřil ke kauze propuštění Fajáda. A odmítl záměr Evropské komise zrušit vízovou povinnost pro občany Kosova.

Miloš Zeman pro PL a jeho pomsta „císaři“ Sobotkovi, Peszynskému z Pražského Majdanu i Kalouskovu zástupci
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Pane prezidente, v sobotu se konala také demonstrace na podporu premiéra Sobotky pod názvem „Kávou a sluníčkem proti kalašnikovu“, kam ovšem dorazilo jen pár desítek lidí. Lze z toho usuzovat, že má premiér ve sporu s vámi tak nízkou podporu?

Nejdřív musíte říci, jaké bylo kontrární číslo jiné demonstrace, tam se mluví asi o pěti tisících lidech. Takže když vy uvádíte číslo padesát, tak je to stonásobně menší podpora. Ale samozřejmě podle počtu demonstrantů nelze soudit, spíše podle organizátorů. No a demonstraci na podporu premiéra Sobotky organizoval člověk, jehož velmi laskavý a velmi humanistický výrok o mé osobě jste vy v ParlamentníchListech.cz několikrát citoval. Takže: řekni mi, kdo jakou demonstraci organizuje, a já ti řeknu, kdo to je.

Právě v následující otázce jsem chtěl zmínit, že zmíněnou akci pořádal Tomasz Peszynski, zakladatel „Pražského Majdanu“, proukrajinský radikál srovnávající Putina s Hitlerem, který o vás nedávno pronesl výrok, který jste před chvilkou označil za laskavý a humanistický. Myslím, že už ho nemusím citovat, v posledních dnech se o něm psalo značně…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Macinkovi nesahají ani po kotníky.“ Ševčík sjel „šašky“

17:25 „Macinkovi nesahají ani po kotníky.“ Ševčík sjel „šašky“

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA „Dělají ze sebe šašky,“ míní poslanec za SPD Miroslav Ševčík o těch, kdo tak…