Miloš Zeman pro PL a jeho pomsta „císaři“ Sobotkovi, Peszynskému z Pražského Majdanu i Kalouskovu zástupci

11.02.2016 12:55 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR ČSSD se ztotožňuje s výrokem „zasraný fašistický hovado Miloš Zeman, až chcípne, strašně se ožeru“. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident republiky. Podložil to tím, že strana podpořila demonstraci, kterou pořádal autor výroku Tomasz Peszynski a nedistancovala se od dané vulgární věty. Zeman se dále vyjádřil ke kauze propuštění Fajáda. A odmítl záměr Evropské komise zrušit vízovou povinnost pro občany Kosova.

Miloš Zeman pro PL a jeho pomsta „císaři“ Sobotkovi, Peszynskému z Pražského Majdanu i Kalouskovu zástupci
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Pane prezidente, v sobotu se konala také demonstrace na podporu premiéra Sobotky pod názvem „Kávou a sluníčkem proti kalašnikovu“, kam ovšem dorazilo jen pár desítek lidí. Lze z toho usuzovat, že má premiér ve sporu s vámi tak nízkou podporu?

Nejdřív musíte říci, jaké bylo kontrární číslo jiné demonstrace, tam se mluví asi o pěti tisících lidech. Takže když vy uvádíte číslo padesát, tak je to stonásobně menší podpora. Ale samozřejmě podle počtu demonstrantů nelze soudit, spíše podle organizátorů. No a demonstraci na podporu premiéra Sobotky organizoval člověk, jehož velmi laskavý a velmi humanistický výrok o mé osobě jste vy v ParlamentníchListech.cz několikrát citoval. Takže: řekni mi, kdo jakou demonstraci organizuje, a já ti řeknu, kdo to je.

Právě v následující otázce jsem chtěl zmínit, že zmíněnou akci pořádal Tomasz Peszynski, zakladatel „Pražského Majdanu“, proukrajinský radikál srovnávající Putina s Hitlerem, který o vás nedávno pronesl výrok, který jste před chvilkou označil za laskavý a humanistický. Myslím, že už ho nemusím citovat, v posledních dnech se o něm psalo značně…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…