V USA se to dost mele. Koho byste si tam představoval za prezidenta?
Turbulentní události posledních týdnů v americké politice jen dokládají, v jak těžké situaci se volič nachází. Myslím, že letos bude ten nerozhodnutý, víc než kdy jindy, volit zkrátka jen menší zlo. Nevyprofilovaná Kamala Harrisová a proti ní nevypočitatelný Donald Trump.
Oba mají v očích skalních voličů až magickou auru, ale recept na instantní spásu nemá ani jeden. Předpokládám, že Američané budou svou volbou řešit hlavně domácí problémy a zájmy. S jejími dopady na Evropu a zbytek světa se pak budeme muset vypořádat sami, a poté neustále.
Ve své knize Sedm let v Africe jste popsal natvrdo bouře v rodinných vztazích ve vaší Nigérii. Prachy, moc, prachy! Opravdu je to až tak drsné?
Upřímně řečeno, realita bývá mnohdy ještě drsnější. Možná až příliš na to, aby ji evropský čtenář přijal. Během doby mého působení třeba nikdo z mého nejbližšího okruhu rodiny a přátel nepřišel o život, což je za podobně vypjatých okolností skoro zázrak. Dřív jsem se při vyprávění zážitků často dostával do situace, kdy jsem nebyl schopen svým posluchačům předat některé prožitky, aniž by mě považovali za blázna nebo mimoně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský