Mrazivé svědectví pražského popeláře: Brigádník vytáhl roušku z odpadků, nasadil si ji a měl z toho srandu. Šéf ho nechal dál jezdit! Co když všechny kolem nakazí?

16.03.2020 16:30

ROZHOVOR Slyšel o případu kolegy, popeláře, který si během směny v době začínající epidemie koronaviru v Česku nasadil chirurgickou roušku, kterou předtím našel v popelnici, a měl z toho hroznou srandu. Naše redakce vyslechla svědectví muže, který o sobě tvrdí, že je popelář pracující pro jednu velkou firmu zabývající se svozem odpadu v Praze. Představil se jako Robert.

Mrazivé svědectví pražského popeláře: Brigádník vytáhl roušku z odpadků, nasadil si ji a měl z toho srandu. Šéf ho nechal dál jezdit! Co když všechny kolem nakazí?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Popelnice, ilustrační foto
reklama

Jak se jmenujete?

Chci být v článku uveden anonymně a nikoliv plným jménem. Můžete mi říkat Robert.

Jaké je vaše zaměstnání?

Anketa

Má opozice pravdu, že Babišova vláda selhala při shánění roušek a respirátorů?

12%
88%
hlasovalo: 19802 lidí

Jsem popelář. Pracuji v terénu. Mojí prací je vytahovat popelnice z baráků a nakládat je do popelářského vozu. Chtěl bych veřejnosti sdělit, že jeden řidič z jiné posádky si nám postěžoval, že jeho závozník – popelář si jenom tak ze srandy během výkonu práce na obličej nasadil roušku, kterou předtím nalezl v popelnici.

To je šílené. Proč to udělal?

To nevím, ale prý z toho měl děsnou srandu.

Co následovalo?

Řidič okamžitě zavolal druhého popeláře, ať od toho s tou rouškou okamžitě odejde pryč a přijde k němu do auta. Zamkli se v autě a řidič automaticky volal našemu šéfovi a nahlásil to. Jenže šéf mu řekl, že to je brigádník a že prostě potřebuje, aby chodil do práce, a ať ho prý celý týden sledují, jestli na sobě bude mít nějaké příznaky, nebo ne. Samozřejmě to je absolutní nezodpovědnost, protože ten popelář může být okamžitě infekční, protože může nakazit kluky v autě i lidi kolem. Měli ho dát okamžitě do karantény. Jeden týden doma by nikoho nezabil přece. Chtěl jsem jen, aby mu dali karanténu na týden nebo nějaké vyšetření, abychom si prostě byli stoprocentně jisti, že tu nemoc nemá a nemůže nikoho nakazit. Já mám osobně strach především o sebe a své okolí.

A jak jste se vlastně tohle dozvěděl?

Řekl nám to řidič posádky popelářského vozu, který byl přímo u toho. Nikdo ale neměl odvahu tohle sdělit například hygieně.

Vy ano?

Ano, já jsem na hygienu opakovaně volal. Nemohl jsem se dovolat. Číslo bylo buď nedostupné, nebo permanentně obsazené. Pak jsem na hygienu psal, ale ani se neobtěžovali mi odpovědět.

A dotyčný řidič je pořád v práci?

Ano, pořád jezdí.

Pro jakou firmu jezdíte?

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23601 lidí

Je to jedna z velkých společností, které Praze poskytují svoz odpadu. Raději nebudu jmenovat, aby neměli problémy.

Změnilo se po propuknutí epidemie a vyhlášení nouzového stavu a karantény kvůli koronaviru v Česku pro vás něco ve vaší denní praxi? Musíte například v práci nosit povinně roušky?

Právě že ne. Měli nám dát dezinfekci, ale dali ji jenom na pár aut. Ten přístup je šílenej.

Dostali jste nějaké instrukce ve smyslu, jak se během epidemie jako popeláři chovat?

Ne, vůbec.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jok
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je ochrana ohrožených skupin?! Zrušit cílené antigenní testování a zakázat návštěvy? Lékař Boriš Šťastný je ve varu

21:25 Tohle je ochrana ohrožených skupin?! Zrušit cílené antigenní testování a zakázat návštěvy? Lékař Boriš Šťastný je ve varu

ROZHOVOR Podle nařízení ministerstva zdravotnictví povinnost plošného testování v domovech seniorů k…