Do jaké míry je nyní česká společnost „otřesena“ a „ochromena“ neviditelným nepřítelem? Počáteční slova o „největší krizi“ obstojí v kontextu druhé světové války či jiných konfliktů? Není to i tak, že i na „virovou krizi“ zapomeneme výrazně rychleji než na případnou válku? Je takové srovnání vůbec relevantní?
Ochromeno je především naše hospodářství. Přesněji řečeno, teprve ochromeno bude. Již koncem roku lze očekávat hluboký propad všech důležitých hospodářských ukazatelů, čímž poroste tlak na ještě masivnější státní intervence. A to nejen z aparátu národních států, ale i z nadnárodních struktur. Ostatně kvůli tomu se Operace COVID-1984 spouštěla. Virus – onen mýtický neviditelný nepřítel – je ve skutečnosti zástěrka, za níž se již delší dobu připravuje globální transformační proces, který by se za normálních okolností jen obtížně prosazoval. Příkladem za všechny je projekt Evropské komise Nová generace EU, direktivně zavádějící v eurorajónu zelený socialismus.
V souvislosti s koronavirem COVID-19 vznikají nejrůznější teorie, odkud se vzal, jestli vznikl přírodní cestou (například pojídáním netopýrů zakoupených na tržišti ve Wu-chanu), či unikl z nějaké laboratoře – největší podezření je na laboratoř ve Wu-chanu –, ale objevují se i méně početné hlasy, že virus vznikl jinde a že ve Wu-chanu byly na podzim mezinárodní armádní sportovní hry… v jednom vašem textu jsem našel vtipnou poznámku, že o umělém původu koronaviru si štěbetají už i netopýři, takže se přikláníte k této hypotéze?
Těch „náhod“ je prostě tolik, že o přírodním a zcela nečekaném výskytu nového koronaviru velmi silně pochybuji. Jen těžko se však někdy dozvíme, z jaké laboratoře virus pochází. Když byla loni na podzim dočasně uzavřena biologická laboratoř ve Fort Detricku s odůvodněním, že tu jsou hrubě porušovány základní bezpečnostní předpisy, aby ji krátce po vojenských hrách ve Wu-chanu opět uvedli do plného provozu, můžeme se divit spekulacím, že mezi americkým Marylandem a středočínskou provincií je nějaký bližší vztah? Zvláště když vyšlo najevo, že obě laboratoře dlouhodobě spolupracovaly a že čínský výzkum koronavirů byl z nemalé části financován USA?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban