Nabídli mi 1 000 000 Kč za zostuzení Zemana... Výbušná slova herce o „placené kampani“ proti prezidentovi a Babišovi

02.01.2019 4:43

CO NÁM DAL ROK 2018 „Ku prospěchu nás všech, nesedí na Hradě žádný ‚vítač‘! Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na kontinentě. Zatímco vedle nás teroristé najíždějí auty do davu, my stále můžeme jít na vánoční trhy celkem bez obav,“ říká herec Ivan Vyskočil. V rozhovoru promluvil o tom, jak se podle něj žije lidem v České republice, zhodnotil volby i sestavení nové vlády a zmínil i demonstrace a „deblblok“. Vzpomněl také na to, jak mu byl nabídnut milion korun, když odmítne vyznamenání od prezidenta.

Nabídli mi 1 000 000 Kč za zostuzení Zemana... Výbušná slova herce o „placené kampani“ proti prezidentovi a Babišovi
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herec Ivan Vyskočil

Rok 2018 právě skončil a my můžeme bilancovat. Jaký byl podle vás pro Českou republiku? Co se nám povedlo, a co ne?

Co se nám povedlo, a co naopak? Na to já mohu odpovídat jen ze své pozice. Nejsem ekonom, abych podal statistiku, kolik čeho jsme vyrobili a jak stoupl či klesl HDP. Nejsem politik, abych mohl nahlédnout do zákulisí, ani politolog. Jsem jen obyčejný občan, který se rozhlíží kolem sebe, vidí a slyší a posuzuje dění kolem podle vlastní hlavy a mnohdy jen dle vlastního citu. A vůbec tím netvrdím, že pouze můj pohled je ten správný a nikoho nenutím, že se mnou musí za každou cenu souhlasit. Kéž by stejné právo bylo dopřáno i mně.

Anketa

Kdo pronesl nejlepší vánoční/novoroční projev?

80%
7%
hlasovalo: 13011 lidí

Myslím si, že rok 2018 byl veskrze dobrý. Český národ, tradičně skeptický a už z principu stěžující si vždy a na vše, se má docela dobře. Sice mají všichni „zoufale málo peněz“, ale poněkud o tom nesvědčí ty přeplněné nákupní vozíky, které před sebou lidé tlačí v nákupních centrech. Na ulici je stále více a více aut a není to žádný zastaralý vozový park. Není výjimkou, že v rodině jsou dvě i více aut. Vím, že jinak by mluvily asi svobodné matky, či důchodci odkázaní pouze na penzi a bezdomovci pod mostem. Ti posledně jmenovaní mne často oslovují „o pár drobásků“, a vzápětí vytáhnou mobil, aby si vyřídili své záležitosti. To s opravdovou chudobou, jak ji známe z některých zemí, opravdu nemá co dělat.

V roce 2018 se konaly prezidentské i senátní volby, volby do komunálu a také jsme získali novou vládu. Jste spokojený s výsledky?

Zaplať bůh, volby dopadly dobře. Máme pana prezidenta, který má vlastní názor a nepapouškuje názory jiných, které se takzvaně nosí. Ví, co je dobré pro Českou republiku a podle toho jedná. Z velké části díky jemu jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na kontinentě. Zatímco vedle nás teroristé najíždějí auty do davu, my stále můžeme jít na vánoční trhy celkem bez obav. A je to díky prezidentu Zemanovi, který včas varoval před nekontrolovanou imigrací a svoje varování postupně přenesl i na vládu a velmi neochotně, s ohledem na volby a náladu lidí, ho přejímají i ostatní strany. A ku prospěchu nás všech, nesedí na Hradě žádný „vítač“! Konečně v prezidentově vánočním poselství může soudný člověk podepsat každé slovo.  Ale bylo mi předem jasné, že se najdou štěkající rozumprdi. Hned se ozvali. (Obvyklá skvadra zvaná „deblblok“, Kupka, Jurečka, Bartoš, Gazdík a nesmí chybět za TOPku Pospíšil.)

V parlamentních volbách zvítězilo hnutí ANO, a nakonec se povedlo sestavit i vládu. Rozhádaná ČSSD je poněkud zvláštní koaliční partner, jak se ukázalo při posledním hlasování o důvěře vládě, ale stále lepší, než strany neustále se vymezující proti Andreji Babišovi. A to je z jejich programu asi tak všechno!

A jak vnímáte to, že téměř třicet let po revoluci tady máme vládu, která se opírá o komunisty? Mají v tomto směru pravdu ti, kteří tvrdí, že se „vracíme zpátky“?

Podpora vládě stranou komunistů je sice mnohým trnem v oku a příležitostí k plamenným komentářům, ale jaksi zapomněli, že naši lidé mají rozum a vlastní hlavu. Když nebyli komunisté zrušeni po roce 1989, když jako partneři byli dobří pro volby prezidentů, když spolupracují s ostatními stranami na různých místních a krajských úrovních, tak proč najednou ty řeči o nějakém vylučování ze společenského dění? KSČM je stále volená, parlamentní strana, a je paradoxem, že si počíná mnohdy rozumněji než takzvané pravicové strany. A stejně paradoxní je, že to říkám zrovna já. Já se svým tenkráte tak špatným kádrovým profilem, neb jsem nebyl ani v Pionýru, a jako jeden z mála herců odmítl podepsat Antichartu. Jen tak mimochodem, na podpisu Anticharty zato najdete podpisy řady mých kolegů, kteří dnes plamenně hovoří o ohrožení demokracie a statečně vykřikují antibabišovská a antizemanovská hesla.

V roce 2018 se více než jindy mluvilo o tom, že česká společnost je rozdělena. A asi nejvíc to bylo vidět právě kolem prezidenských voleb. Ale i na konci roku se konala především v Praze řada demonstrací především proti premiérovi, ale i proti prezidentovi. Co si o atmosféře v zemi myslíte? Mají pravdu ti, kteří mluví o ohrožení demokracie?

O čem vlastně ty demonstrace byly? Chápal bych je, kdyby to byly takzvané „hladové bouře“ vzedmuté špatnými sociálními poměry. Ale jak už jsem zmínil na začátku, nic takového se tu nikomu neděje, naopak společnost žije v poměrném dostatku. Tak na obranu demokracie? Jak vidno, ti lidé mohli svobodně demonstrovat. Svobody mají možná až příliš, protože za některá hesla, obrazně řečeno, by jinde byli veřejně popraveni na Staroměstském náměstí. A že některá hesla byla až daleko za hranicemi vkusu, a dokonce i za hranicemi lidskosti! Přesto je nikdo nemlátil obuškem, ani na ně nestříkal vodu a slzný plyn! A tihle křičí, že mají málo svobody a demokracie? Křičí proti demokraticky zvolené vládě a proti demokraticky zvolenému prezidentovi. 

Andrej Babiš asi není svatý. Konečně být svatý v politice ani nejde!  Ale je to zatím to nejlepší, co tady máme, a lidé to i přes těch pár křiklounů podvědomě cítí.  Už jsem slyšel několikrát tu hloupou frázi: „Chce řídit stát, jako firmu“. A co je lepšího než úspěšná firma? Připomeňme si heslo amerických Fordových dělníků: „Daří-li se dobře panu továrníkovi, daří se dobře i jeho dělníkům“! Nezajímá mě stále omílané Čapí hnízdo, které mimochodem odsud nikdo neodveze a slouží lidem a krajině. Nezajímá mě, a naštěstí většině lidí se mnou, že pokaždé když padne jméno Andrej Babiš, musí nutně před něj naše ČT vrazit „trestně stíhaný“! Kdo má jen trochu paměť, mohl by jmenovat řádku osob z politiky, kteří by si rozhodně trestní stíhání zasloužili desetkrát víc.

Zato mne více zajímá, že tato země za jeho vlády začíná vypadat lépe, že je snaha napravit situaci důchodců, učitelů, policistů. Společně s prezidentem je zajedno v otázkách imigrantů. Kdo z jeho předchůdců by to dělal? Snad Kalousek? Pánbůh nás račiž ochránit před Fialy, Bělobrádky a Gazdíky. A Piráti? Promiňte, ale už v názvu je něco špatně. Piráti se za dobrých časů plachetnic bez soudu věšeli na ráhno. Nebo se snad přirovnávají k somálským pirátům? Ať si to každý přebere sám!  I v souvislosti s politikou se čím dál tím víc diskutuje o nezávislosti médií. Vraťme se k nedávné reportáži Slonkové a Kubíka, ve které promluvil Andrej Babiš mladší. Někteří ji označili za výbornou investigativní práci, jiní se ale postavili proti s tím, že toto už je „přes čáru“... Co vy si o tom myslíte?

K vystoupení proti premiérovi se zdá už každá příležitost dobrá. Vyvolat hlasování o nedůvěře vládě jen na základě jakési novinářské kachny, to už mohou snad jen nesvéprávní šašci. Navíc to nebyla ani novinářská kachna, to byla jen a jen prachsprostá lidská prasárna! A ještě k tomu držená na to správné datum. Jak průhledné! Kdyby v té Sněmovně seděli slušní lidé, tak by paní Slonkové a Kubíkovi řekli, že z něčeho takového se jim tak akorát zvedá žaludek. Tak nevím, zda se nad tím zamyslí lidé, kteří takové představitele volili?

Různé aféry se tento rok opět týkaly nejen Andreje Babiše, ale také prezidenta Zemana. Připomeňme humbuk kolem jeho vyjádření ohledně novičoku a poté i kolem jeho kritiky BIS. Co na to říkáte, a co říci na to, že opět na jeho adresu padla slova o vlastizradě?

Obviňování prezidenta z vlastizrady se už stalo v kruzích deblbloku jakýmsi folklorem, který už normální lidi ani nevyvádí z míry a dokonce už ani nezajímá. Ano, jak říkáte, vzpomeňme na kauzu novičok a agenta Skripala. To bylo obviňování, to byl humbuk, při kterém byli vypovídáni ruští diplomaté a Vladimír Putin div nechodil s maskou Satana.  A tehdy náš pan prezident rozumně a uvážlivě mluvil o nedostatku důkazů k takovému poprasku a o tom, že bychom neměli unáhleně jednat, jen abychom se zavděčili v EU. A ejhle. Agent Skripal si vesele někde běhá i s dcerou a celá kauza náhle utichla a nikdo s ní už nechce nic mít.

Zatímco vražda saudskoarabského novináře na saudskoarabském vyslanectví zdaleka tolik pohoršení a mezinárodních kroků nezaznamenala? Ačkoliv důkazů bylo dosti a byly nad slunce jasnější? Inu i v mezinárodní politice se měří dvojím metrem a co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Takže vidíte, že časem se vždy ukáže, že Miloš Zeman měl zase pravdu. Celá kampaň jak proti premiéru Babišovi, tak proti prezidentu Zemanovi je organizovaná a placená. Někomu vadí, že prezident Zeman i premiér Babiš hájí především zájmy České republiky a našich lidí. Ti, kteří v této antikampani pomáhají, si možná ani neuvědomují, že podřezávají větev nejen naší vlasti, ale i sami sobě.

Vy sám jste si ostatně v tomto směru užil své, když se na veřejnost před časem dostala informace, že budete jedním z těch, kteří dostanou od prezidenta státní vyznamenání...

Ano, když se rozneslo, že mi pan prezident chce udělit vyznamenání za zásluhy v oblasti kultury, byly mi ze strany novinářů kladeny hlavně dotazy, zdali to odmítnu. Vždyť přece řada mých kolegů by to odmítla! Byly to takzvané „návodné dotazy“. A když jsem říkal, že ne a že si naopak vyznamenání velmi cením, byl mi veřejně, přes noviny, nabídnut milion korun (!), když to na Hradě před kamerami odmítnu. (Bože, kam až zašla lidská nenávist a hloupost?) Vlastně chtěli, abych veřejně potupil cenu a tím i pana prezidenta! Přestože jsem milion nikdy pohromadě ani neviděl, tak bych to neudělal. Ocenění mé práce panem prezidentem si nesmírně vážím a jsem na něj hrdý! 28. říjen 2018 na Hradě, upřímné a milé blahopřání od pana prezidenta patří k mým nejhezčím zážitkům v životě. Pořád je ve mně ten malý kluk ze Žižkova s odřenými koleny, který si neuměl představit, že by někdy dosáhl takové mety. Ale zamyslete se nad tím. Copak někdo může jen tak nabídnout milion za zostuzení ceny a tím i prezidenta? Na to přece musí mít ten člověk, co mi to veřejně nabídnul, jistě ještě nějaké další „sponzory“!

Co byste popřál lidem v České republice do roku, který nám právě začal?

Popřál bych naší zemi další úspěšná léta a všem lidem dobré vůle štěstí, zdraví a nadále úspěšné používání vlastní hlavy. A za nás, co jsme, jak se říká, na stejné vlně, přeju panu prezidentovi hodně, hodně zdraví a i nadále pevné nervy.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: David Hora

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto Rusko vsází. Zprávy o Číně, 1. světová. Zaorálek varuje Západ

4:46 Na toto Rusko vsází. Zprávy o Číně, 1. světová. Zaorálek varuje Západ

Masivní vyzbrojování Ukrajiny nemusí vést k jejímu vítězství nad Ruskem, ale totálnímu zničení a nem…