Napadli dívku. ,,Dej peníze", chtějí a popíjejí. Občané vystoupili proti ,,levným cizincům". Slyšeli jsme o nich i místním podnikání

01.03.2017 6:31 | Zprávy

Z Havlíčkova Brodu lidé odcházejí. Důvodem jsou stovky zahraničních zaměstnanců, jež sem přivážejí pracovní agentury. Podle iniciátorky Petice proti ubytovnám Heleny Siwkové vytvářejí ve městě atmosféru strachu, s níž se špatně žije. Kvůli povalujícím se skupinkám s alkoholem nechtějí matky vodit děti na dětská hřiště, cizinci zastrašují obyvatele a chtějí peníze nebo cigarety. Z koncentrovanějších skupin u ubytoven se stávají vyloučené lokality, kde žijí nejen Rumuni a Bulhaři, ale také Poláci i Češi. Siwková říká, že místní lidé jsou naštvaní vystresovaní a mají toho dost.

Napadli dívku. ,,Dej peníze", chtějí a popíjejí. Občané vystoupili proti ,,levným cizincům". Slyšeli jsme o nich i místním podnikání
Foto: havlickuv-brod.ceskehory.cz
Popisek: Havlíčkův Brod

Jak vypadá situace v Havlíčkově Brodě právě teď? 

Teď je zima, takže to vypadá dobře. Uvidíme, co se stane na jaře, až se oteplí. Zase budou posedávat na trávnících a lavičkách. 

Takže čekáte, že se potíže s jarem zase vrátí? 

Ano, přesně tak. 

Co je podle vás největším problémem střetů mezi místními obyvateli a zahraničními pracovníky? 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Zuzana Koulová

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zachránit zemi. Požár se šíří. Už to nemá systémové řešení, říká Vidlák

4:44 Zachránit zemi. Požár se šíří. Už to nemá systémové řešení, říká Vidlák

VIDLÁKŮV TÝDEN Požár se rozšíří všude, jen nevíme, jak přesně to bude vypadat. Předseda hnutí Stačil…