Naši lidé spí na ulicích, pro migranty staví ubytovny. Máme se dobře? Jak kdo. Zeman a levičácká nenávist. Jiří Kobza o stavu Česka

19.10.2018 19:00 | Zprávy

STO LET REPUBLIKY „V zemi, kde skupinky aktivistů a neziskovek za podpory médií zpochybňují výsledky demokratických voleb a i té nejdemokratičtější přímé volby, již přece nemůže být nazývána demokracií,“ tvrdí poslanec za SPD Jiří Kobza. Podle něj to, co je vydáváno za občanskou společnost, ve skutečnosti maskuje uzurpování si moci hrstkou nevolených, byť mediálně podporovaných křiklounů. Tak reflektuje sto let od vzniku první republiky.

Naši lidé spí na ulicích, pro migranty staví ubytovny. Máme se dobře? Jak kdo. Zeman a levičácká nenávist. Jiří Kobza o stavu Česka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Slavíme sto let vzniku první republiky. Je co slavit? A jak oslavy vnímáte s kritikou, že naše země je rozkradená, rozprodaná a demokracie čelí hrozbě?

Je co slavit? Československo vzniklo před sto lety a před 25 lety zaniklo. Zánik stále vnímám jako zradu všech, kteří za vznik nebo zachování Československa bojovali a umírali na nejrůznějších bojištích i v policejních celách. Můj tatínek, prvorepublikový důstojník československé armády, byl ochotný za Československo zemřít a mne vychoval jako vlastence, proto ta skepse. Podle ekonoma Pikettyho odchází z České republiky téměř čtyřnásobek toho, co dostáváme z Evropské unie. Podle klasifikace zemí jsme klesli na úroveň rozvojové země. Jako regulérní kolonie zde odvádíme práci, aby její výsledky byly odvezeny do zahraničí a odtud přeprodány za výrazně vyšší cenu. Takže z přidané hodnoty vyrobené na území České republiky zde mnoho nezůstává. To, co bylo vybudováno generacemi našich předků, bylo vydrancováno a prodáno za zlomek ceny. Zbylo zde z původní průmyslové země už hodně málo.

Ohrožená demokracie? V zemi, kde skupinky aktivistů a neziskovek za podpory médií zpochybňují výsledky demokratických voleb a i té nejdemokratičtější přímé volby, již přece nemůže být nazývána demokracií. To, co je vydáváno za občanskou společnost, ve skutečnosti maskuje uzurpování si moci hrstkou nevolených, byť mediálně podporovaných křiklounů a k mému zděšení, volení zástupci jim ustupují a vůbec jim nevadí, že tím zrazují své voliče! Pokud obsazení cizího domu není trestným činem a policie nesmí zasáhnout, aby jej navrátila majitelům, pokud jsou budovány ubytovny pro migranty, zatímco naši vlastní lidé spí na ulicích, tak je v naší společnosti něco moc špatně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

18:21 Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nesouhlasím s touto funkcí státu, nevidím ke koncesionářským poplatkům …