Nekompromisní pohled spisovatele Olšera: Češi, kromě hrstky zarputilých troubů z tzv. pražské kavárny, už mají plné zuby ran pod pás od havloidů. Proto Babišovi rostou preference

28.12.2018 8:44

CO NÁM DAL ROK 2018 "Agent CIA a čokoládový prezident Petro Porošenko kvůli Ukrajinou vyprovokovanému námořnímu konfliktu v Kerčském průlivu přesto vyhlásil 26. listopadu 2018 stanné právo, jež má platit po dobu 60 dnů. To výraznou měrou omezí občanské svobody převedením pravomocí do rukou státu. Mimochodem, Porošenkem vyhlášené stanné právo má také co do činění s nadcházejícími "prezidentskými volbami" a jeho velmi špatnými předvolebními výsledky. Takže cukrář Porošenko může zrušit prezidentské volby naplánované na 31. května 2019, aby zůstat dále u moci," upozorňuje spisovatel a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz Břetislav Olšer v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v němž i vysvětluje, proč je Ostravsko tolik postiženo exekucemi.

Nekompromisní pohled spisovatele Olšera: Češi, kromě hrstky zarputilých troubů z tzv. pražské kavárny, už mají plné zuby ran pod pás od havloidů. Proto Babišovi rostou preference
Foto: Archiv BO
Popisek: Břetislav Olšer
reklama
V letošním roce se konaly v České republice prezidentské volby. Lze říci, že naši spoluobčané rozhodli moudře? Nebo by Jiří Drahoš, viděno optikou dneška, byl lepším prezidentem?

Tak se nepovedl Drahošovi jeho záměr, aby dokázal, že mráz přichází z Kremlu a na Hradě proto nyní nezakotví jako vítač migrantů Jiří Drahoš, posedlý patologií zla ve svých genech, loutka a Mickey Mouse pražské kavárny, odkojený Havlovým humanitárním bombardováním… Druhé kolo: Zeman - 51,40, Drahoš - 48,59...

Nepomohly mu ani podrazy na prezidenta Miloše Zemana, které měly přispět k jeho prohře v boji o Pražský hrad… Zatímco Miloš Zeman v duelu na ČT vyzval voliče klidně a v pohodě, aby určitě přišli hlasovat (a všimněte si, že neříkal, volte mě), Jiří Drahoš věrný svému útočnému stylu v duelu a na rozdíl od citově zabarveného a vůči voličům konejšivého prezidenta Zemana, Drahoš důrazně a kategoricky vyzval voliče, aby dali hlas právě jemu. Podle něj totiž Miloš Zeman už nemá této zemi co dát, navíc by jeho poradci jí mohli ještě mnoho vzít. Takže Zeman, který přivedl Česko poprvé mezi země s největším ekonomickým růstem, za jeho prezidentování se Česko stalo šestou nejbezpečnější zemí světa a s nejnižším počtem nezaměstnaných, už nemá dle Drahoše své zemi co dát? Opravdu platí jeho žvanění o tom, že „Miloš Zeman je reprezentantem té uplynulé politické éry, doby opozičních smluv, přeběhlíků, kmotrů, mafií v politice a také papalášství na Hradě, papaláštví jeho spolupracovníků. Symbolem nálepkování, osočování…“.

Tvrdě se na konto prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše už po jeho duelu na Primě vyjádřil psychiatr a exministr zdravotnictví Ivan David: „Jiří Drahoš byl slabý i při vypnutém zvuku – rozpačitá gesta, mdlý výraz tváře, žádné charisma, žádná imponující osobnost. I cizinec, který nevládne naší mateřštinou, by jasně rozpoznal nejistotu v hlase a nepřesvědčivě hrané sebevědomí. Nejhorší na jeho výkonu byla kvalita argumentů,“ říká dále David a rozebírá, jaká plus má Zeman, přestože do něj „parazitní kavárna“ stále kope.

Jedna z členek volební komise totiž informovala, že ukrajinská občanka Angelina Diashová, která je členkou mezinárodního feministického hnutí Femen, byla do volební místnosti provedena pod novinářským krytím přibližně pětice novinářů, kteří se při vstupní kontrole před příjezdem prezidenta republiky prokázali novinářskými akreditacemi. Přišla v hloučku novinářů České televize, Seznamu.cz a Hospodářských novin, kteří ji provedli bezpečnostním ověřením do prostoru určenému pro akreditované novináře, konkrétně do tzv. DMZ (demilitarizované zóny), kde se smí nacházet jen prověřené osoby, obvykle z řad médii anebo rodinných příslušníků prezidenta. Útok na Miloše Zemana byl načasovaný způsobem, kdy celá jeho pravá strana po příchodu do místnosti nebyla chráněna ochrankou.

Fotogalerie: - Zeman versus Drahoš poprvé

Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Milo...
Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Milo...
Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Milo...
Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Milo...
Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Milo...
Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Milo...

V posledních měsících roku 2018 čelil premiér Babiš reportáži stran svého syna a Čapího hnízda. Projevil se premiér jako „chlap“, který byl obětí médií, nebo se vymlouval a zahrál věci do autu? To byly v době průběhu kauzy dvě její dominující interpretace. Jak to tedy dle vás dopadlo?

Jsem přesvědčen, že Babiš nic nezahrál do autu, ani omylem. Jak jsem řekl v předcházející odpovědi, ukrajinská občanka Angelina Diashová, která je členkou mezinárodního feministického hnutí Femen, byla do volební místnosti provedena pod novinářským krytím přibližně pětice novinářů, kteří se při vstupní kontrole před příjezdem prezidenta republiky prokázali novinářskými akreditacemi. Přišla v hloučku novinářů mj. Seznamu.cz, tedy předskokana dalšího pokusu o další aféru tentokrát vůči Andreji Babišovi. Češi, kromě hrstky zarputilých troubů z tzv. pražské kavárny, už mají plné zuby ran pod pás od havloidů. Proto má nyní premiér Babiš své politické preference navzdory veřejnému lynči cca 30 %, tedy více jak ODS a Piráti dohromady.

Anketa

Dělal Andrej Babiš v roce 2018 České republice v zahraničí ostudu?

11%
89%
hlasovalo: 16202 lidí
Zopakujme si tedy znovu: Babišův syn trpí závislou poruchou osobnosti (ZPO), podle mezinárodního značení jde o nemoc indikativní skupiny F60.7 ze skupiny poruch osobnosti. Toto onemocnění se projevuje naprostou důvěřivostí a podléhání autoritám. Osoba trpící nemocí indikativní skupiny F60.7 postrádá schopnost prosazení vlastního názoru. Jakmile je konfrontována se zdravým člověkem, okamžitě začne podléhat jeho názorům a přebírá jeho postoje. Jedná se o prožitky nemocného člověka, které běžně zdravý člověk neprožívá. „To jsou například halucinace, slyšení hlasů, když je ticho, nebo když něco vidí, ale reálně to tam není,“ upřesňuje psychiatr Martin Hollý, místopředseda České psychiatrické společnosti a rovnou zmiňuje i další příznak, kterým jsou bludy. Jde o poruchu myšlení, kdy v rámci přemýšlení nemoc vytváří různé konstrukty, a to mnohokrát vztahovačné. „Proto o tomto nejčastějším typu schizofrenie hovoříme jako o paranoidní schizofrenii, kdy se pacient cítí být pronásledován či obětí spiknutí,“ vysvětlil psychiatr.

Schizofrenie je postrachem mezi duševními nemocemi podobně jako rakovina mezi chorobami těla. Její záludnost spočívá v tom, že většina pacientů si ji vůbec nepřipouští, a to ztěžuje léčbu i jejich fungování v běžném životě. Některé aspekty schizofrenie přiblížila psychiatrička Marta Holanová. Podle ní jsou signifikantní, že o schizofrenii nejčastěji svědčí bludy, kdy je člověk o něčem nevývratně přesvědčený. „Bude se vám třeba dušovat, že má v bytě odposlouchávací zařízení nebo agenta CIA. Často se cítí ohrožený. Mohou se přidat halucinace, obvykle sluchové, takže dotyčný slyší různé hlasy, které ho obtěžují, nebo mu něco nařizují. Protože jedná pod jejich vlivem, může se projevovat agresivně. Je třeba přesvědčen, že ho nějací lidé sledují, chtějí mu ublížit, dělají různé posunky, aby se proti němu domluvili. Takový člověk může prožívat hotová muka a je nutné, aby se co nejdříve dostal do rukou lékaře…“ vysvětlila Holanová.

Babiš protesty, které byly nedávno svolány nejen do Prahy, označil v souvislosti se 17. listopadem a amorální kauzou svého syna za načasovanou kampaňOrganizované protesty v ulicích a mediální sektor tam řídili operátoři ze zahraničí, kteří jsou napojeni na neziskovou chobotnici Open Society George Sorose, která platila albánské Kosovce ve válce proti Srbsku; až do zahájení bombardování Srbska NATO, kterému přiřkl Václav Havel legendární přívlastek „humanitární“.

A Čapí hnízdo? Andrej Babiš si před lety užil ve Sněmovně chvíli, kdy se jednalo o jeho Čapím hnízdě; ukázal totiž všem poslancům ceduli s fotografiemi opozičních poslanců – Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové (oba TOP 09), Petra Bendla z ODS a Davida Ratha (ex ČSSD), kteří podle něj 50milionovou dotaci na farmu Čapí hnízdo schválili nebo ji kontrolovali. Farma Čapí hnízdo tak legálně získala sněmovnou schválenou dotaci v roce 2008. Mimochodem v té době byl hejtmanem Středočeského kraje Petr Bendl z ODS…

Babiš může trumfovat kdykoli; svým střetem zájmů, resp. zvýšeným výběrem daní a růstem české ekonomiky pomáhá plnit předvolební sliby, které jeho koaliční partneři ČSSD s podporou KSČM dali svým voličům. Agrofert, dnes už mimo Babiše ve svěřeneckých fondech, totiž ovládá více než 230 společností zejména v Česku a na Slovensku, jejichž tržby při počtu zaměstnanců přes 28 tisíc dosáhly v roce 2012 téměř 132,5 miliard Kč. Všechny jeho bývalé firmy platí daně v Česku, ročně 600 milionů Kč do státní kasy. Sám Babiš odevzdával na daních víc, než celá sněmovna dohromady, proto je na něho každý zákeřný faul pečlivě organizován také západními výzvědnými službami…

Fotogalerie: - Demisi, Babiši!

Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...

Ve výroční zprávě BIS jsme se dočetli, že „dezinformační weby“ jsou v drtivé většině provozovány českými provozovateli, kteří upřímně věří, že je nutné vystoupit z NATO a EU, a nejsou placeni Ruskem. Dle průzkumu Medianu si ohledně zahraniční politiky 23 % Čechů myslí, že agresivnější jsou Američané, 26 % soudí, že agresivnější jsou Rusové a 51 % tvrdí, že obě velmoci jsou agresivní stejně. Odvrací se Češi od Západu? Zklamal je Západ v tom směru, že by raději „politiku všech azimutů“, „neutralitu“ apod.? Nebo je náš národ mediálně negramotný a ovlivnitelný nepřátelskou propagandou? Či je to všechno jinak?

Anketa

BIS varuje před nepřátelským vlivem Ruska. Obáváte se ruského vlivu v ČR?

hlasovalo: 23583 lidí
Je to prostě všechno jen “čučkaření“. Nejvýznamnějším zdrojem rizika je prý podle zpravodajců nevědomý kontakt s ruským diplomatickým personálem. Značná část ruských zpravodajských důstojníků totiž dle BIS dlouhodobě působí pod diplomatickým krytím ruské mise. Je z toho poprask; Ruská federace v Česku má na velvyslanectví 43 diplomatů a 76 administrativně technických pracovníků. Dva generální konzuláty pak zaměstnávají 8 diplomatů a 10 administrativně technických pracovníků. Celkem tedy na 140 lidí, diplomatický pas mělo 53 z nich. BIS především zajímá počet zpravodajských důstojníků mezi ruskými diplomaty, přitom špionáži se prý věnují až dvě třetiny ruských diplomatů v Česku.

Bezpečnostní informační službě (BIS) se údajně podařilo rozbít zpravodajskou síť jedné z ruských zpravodajských služeb působící na území České republiky a ochromit její činnost. A že taky sledovala pražského imáma obviněného z podpory terorismu, a že to všechno dobře ví nejen vláda, ale i prezident, jeden z přímých příjemců zpráv BIS. A další bláboly... Nic o tom, že imám al-Haddada byl v Praze už dřív a nic s tím BIS neučinila, až když utekl, pak se zabývala svým rozlitým mlékem a za jeho odchycení v zahraničí vycálovala peníze českých daňových poplatníků…

A dezinformační weby? Něco o tom vím, jsem šéfredaktorem internetových novin Rukojmi.cz. A týkaly se mě též závěry nedávné konference ve sněmovně na téma: „Jak porazit kremelskou dezinformační kampaň.“ Ivan Gabal (KDU-ČSL) řekl, že by se na internetu měly mazat weby, které šíří ruskou propagandu, měli by se též blokovat a mazat prokremelští propagandisté na sociálních sítích…

„Zkrátka mazat, blokovat a izolovat webové servery ruské propagandy“, burcoval Ivan Gabal „Důležité jsou aktivní justiční kroky proti ruské dezinformační aktivitě. Když narušuje ústavní pořádek, je třeba to začít trestně stíhat. Je nutné, aby se ruské propagandě zvyšovaly náklady všemi prostředky – mazáním, blokováním a izolováním jejích webových serverů, e-mailových komunikací, Facebooku, aktivních exponentů a agentů až po policejní a justiční kroky. Proruské trolly mazat, vůbec žádnou diskusi nevést. Jestliže s nimi budeme diskutovat, účel jejich kampaně ještě znásobíme,“ doplnil s tím, že navíc by bylo třeba značně snižovat počty diplomatů na ruských ambasádách, protože kupříkladu v Praze je jich prý jako v době okupační moci.

A máme tady databázi, která obsahuje ty, co jsou podezřelí z těchto “nebezpečných projevů”:1) rasisti (tradiční rasismus podle etnik). 2) kulturní rasisté – nebezpeční islamofobové, křesťanofobové, kteří se svým jednáním a aktivitami mohou dostat za hranici přestupků, nebo trestných činů. 3) nacionalisti, neofašisti apod., kteří v rámci odporu proti integraci státu v EU svým jednáním a aktivitami mohou dostat za hranici přestupků, nebo trestných činů. 4) všeobecně všichni ti, kteří šíří xenofobii, předsudky, falešné zprávy, uráží osobnosti a kteří se tak svým jednáním a aktivitami mohou dostat za hranici přestupků, nebo trestných činů.

A k tomu doporučení: Jestliže se setkáte s těmito jmény, měli byste být na pozoru. Prosíme o monitoring a zaznamenávání důkazů pro případná trestní oznámení. Budujeme databázi, v přípravě, zde uvádíme ukázkově jmenný seznam. (Mé jméno Břetislav Olšer je v něm na 39. místě...)

Obrovské množství exekucí dle sociologů ničí českou společnost. Alarmující situace je v tomto směru i na "vašem" Ostravsku. A spolu s nízkými platy nízkopříjmových vrstev způsobuje, že statisíce lidí žijí v neštěstí a bídě. Je v našem vymáhacím systému i s jeho horentními úroky něco shnilého? 

Žiji v Ostravě už 50 let, začínal jsem jako horník, když jsem si musel vylepšovat kádrový profil, jelikož můj táta byl věřící vesnický učitel, který nechtěl něco podepsat a někam vstoupit, tak musel k lopatě. Mám asi kliku, že v OKR tenkrát pracovalo asi desetkrát víc lidí než dnes. V Moravskoslezském kraji je obecně v exekuci podle aktuálních dat každý desátý člověk nad patnáct let. Jde o více než 112 tisíc lidí. Na jednoho připadá 5,4 exekuce. Celkem tedy exekutoři v kraji řeší 609 tisíc exekucí a vymáhají v součtu 27,4 miliardy korun. Průměrná zadluženost obyvatel kraje ve spotřebních úvěrech, tedy bez zahrnutí hypoték, je podle údajů za loňský rok 28 121 korun. Průměrný dluh loni po postupném poklesu od roku 2013 poprvé meziročně opět vzrostl, a to o 4,5 tisíce. 

Kdo za to může? Kdysi byla Ostrava ekonomický pojem, Praha hrdě brala od horníků a ocelářů asi 4 procenta HDP. Dnes je to jen drsná vzpomínka. Je rok 2018 a útlum dolů by měl být rozložený až do roku 2026. Z původní společnosti OKD je Správce pohledávek OKD. Podle původního plánu by se už letos měly zavírat doly Darkov a Lazy, v roce 2021 Důl ČSA a v roce 2023 jako poslední Důl ČSM. Pak bude ještě tři roky probíhat likvidace. Je ale možné, že harmonogram zavírání dolů se ještě změní. Byl jsem jedním z více než 100 000 zaměstnanců, dnes je jich necelých deset tisíc...

Byl tady ovšem též uhlobaron Bakala, který okradl na sto tisíc horníků a jejich příbuzných. Přibližně 43 tisíc bytů totiž vlastnila do nedávna firma RPG Byty, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v Česku. Tu prostřednictvím CERCL Mining ovládal miliardář Zdeněk Bakala. Počátkem srpna 2015 ale mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital oznámila, že novým vlastníkem RPG Byty se stala ona. Pár týdnů nato je přenechala své dceřiné společnosti z Lucemburska Fondy Bydlení 2 Sarl. „Fondy Bydlení 2 Sarl v Lucembursku a k tomu korespondující Fondy Bydlení 1 a Fondy Bydlení 1 Services v České republice jsou nově založené společnosti za účelem nákupu společnosti RPG Byty a RPG Služby,“ vysvětlil tehdy Jiří Reichl, mluvčí Round Hill Capital pro ČR. To vše je také odpověď na výše uvedenou otázku exekucím…

Fotogalerie: - Místo tragédie: Důl ČSM

Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever

Rusko dle Západu dál provokovalo: Skripal, Sýrie, Kerčský průliv. Potvrdila se letos mezinárodně sdílená teze o agresivním Rusku? Ve jmenovaných oblastech, ale i jinde? Nebo na to máte jiný pohled?

Nyní stručně: SERGEJ SKRIPAL – Penzionovaný důstojník ruské vojenské rozvědky (GRU) byl zatčen v prosinci 2004 a v srpnu 2006 byl odsouzen k 13 letům vězení za špionáž pro britskou tajnou službu MI6. Obviněn byl zejména z prozrazení jmen několika desítek ruských agentů působících v různých evropských zemích. Podle ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) naverbovala MI6 Skripala v 90. letech během jeho působení v cizině. Za své služby údajně dostal zhruba sto tisíc dolarů (přes dva miliony korun) a pro MI6 pracoval podle médií i po návratu do Ruska. Skripal byl podle NYT vyslán do Madridu v polovině 90. let jako agent ruské vojenské rozvědky GRU, oficiálně pracoval jako vojenský atašé na ruské ambasádě. Právě ve španělské metropoli jej podle ruských soudních dokumentů naverbovaly britské tajné služby. To pak odstartovalo následující řetězec událostí: Skripalovo zatčení v roce 2004 v Rusku ¨, propuštění v rámci výměny za ruské špiony držené v USA v roce 2010 a jeho přestěhování do Spojeného království týž rok.

Kromě údajné viny Ruska za otravu pouhých čtyř občanů Británie je Kreml prý rovněž za útokem sarinem na Sýrii, proto má být Rusko válečným zločincem: To myslí vážně? Kdy v tom případě půjdou USA před soud za to, že na Vietnam vypustili přes 72 miliony litrů defoliantu Agent Orange z dioxinu, jehož kávová lžička mohla zabít tři sta lidí…? Celkem zemřely tři miliony civilistů ve Vietnamu a v Laosu. O čem mlčí britská premiérka Mayová? Že nedávno jako první zareagovali protiváleční aktivisté a příbuzní 179 britských vojáků, kteří zahynuli ve vylhané válce kvůli neexistujícím chemickým zbraním v Iráku; podle agentury AP doufají, že zpráva Chilcotova týmu umožní stíhat expremiéra Blaira pro případné válečné zločiny. Britské nevládní organizace uvádějí, že od počátku invaze (2003) bylo v Iráku zabito 130 000 obětí mezi civilisty. V souvislosti s vylhanou válkou v Iráku působila již mezi roky 2003 a 2004 v Británii ještě komise vedená soudcem Brianem Huttonem. Nezabývala se však přímo účastí ve válce, ale okolnostmi smrti zbrojního experta Davida Kellyho. Ten byl v červenci 2003 nalezen mrtev poté, co byl identifikován jako zdroj informací stanice BBC o tom, že vláda zveličovala nebezpečí představované Irákem, aby ospravedlnila britskou účast ve válce. Jak jinak vyprodat zbrojní sklady, než veletrhem zbraní…?

Místo toho Mayová znovu bouří, že Dawn Sturgessová, žena, která zemřela na následky zasažení novičokem, lahvičku zaměnila s parfémem, a nervově paralytickou látku si nastříkala na zápěstí. Jejímu o rok staršímu partnerovi Charlie Rowleymu se pak lahvička roztříštila v ruce. Britskému listu The Sunday Telegraph to řekl jeho bratr. A je tady ještě věčný konflikt mezi Velkou Británií a Argentinou kolem Falklandských ostrovů de facto trvá od roku 1982, kdy došlo mezi oběma zeměmi k válce; Velká Británie: 258 mrtvých, potopené lodě: 2 torpédoborce, 2 fregaty, 3 další lodě, zničeno 24 vrtulníků. Argentina: 649 mrtvých, potopené lodě: 1 křižník, 1 ponorka, 7 dalších lodí, kromě toho zničeno 25 vrtulníků, 35 stíhaček a další letadla.

A můžeme argumentovat dál; co by Mayová řekla na tisíce Brity zastřelených Tibeťanů? Proč nemluví o kolonialismu své země, když již v prosinci 1903 překročila vyzbrojená britská expedice o síle 3 000 vojáků a 7 000 šerpů hranice Tibetu, kde způsobila jeden z největších masakrů 31. března roku 1904 v horském průsmyku u osady Guru. Že Britové tam zákeřně stříleli ze svých kulometů do zad prchajících Tibeťanů a přes tři tisíce jich zabili…?

Ukrajina se chystá na prezidentské volby. Západ podporuje prezidenta Porošenka. Podle průzkumů si zatím nevede nejlépe a měl by skončit v poli poražených. Když je tak mezinárodně preferovaný lídr tolik vzadu, znamená to, že Majdan byl neúspěšný? Letos od jeho začátku uběhlo pět let. Bylo dobře, že jsme se v něm angažovali? Jak vidíte dnešní situaci na Ukrajině?

Agent CIA a čokoládový prezident Petro Porošenko kvůli Ukrajinou vyprovokovanému námořnímu konfliktu v Kerčském průlivu přesto vyhlásil 26. listopadu 2018 stanné právo, jež má platit po dobu 60 dnů. Schválit ho musí ještě parlament. To výraznou měrou omezí občanské svobody převedením pravomocí do rukou státu. Mimochodem, Porošenkem vyhlášené stanné právo má také co do činění s nadcházejícími "prezidentskými volbami" a jeho velmi špatnými předvolebními výsledky. Takže cukrář Porošenko může zrušit prezidentské volby naplánované na 31. května 2019, aby zůstat dále u moci.

Volby byly odloženy, navíc se o slovo přihlásila další kandidátka – Tymošenková, která bodovala hlavně na Majdanu. Dlouhotrvající vyprovokované masové protesty a tzv. občanská neposlušnost na Ukrajině, které začaly v noci 21. listopadu 2013, den poté, co tehdejší druhá vláda premiéra Azarova pozastavila přípravy podpisu Ukrajinsko-evropské asociační dohody. Majdan nepomohl, naopak, dnes zbankrotovanou Ukrajinu do EU nikdo nechce ani omylem...Náměstí Nezávislosti v Kyjevě se poté změnilo v krvavý Majdan; v úterý ráno 18. února 2014, kdy na ukrajinské policisty někdo střílel a ti se pak rozhodli k útoku; prokázalo se, že vrahy, co chtěli vyprovokovat policii k zásahu, byli členové banderovské strany Svoboda a neonacistického Pravého sektoru. Napřed státní převrat, tendence pro zrušení ruštiny, střelba majdanových sniperů do civilistů, pak výkřiky právě patologicky posedlou mocí Tymošenkové, že osm milionů rusky mluvících občanů prostě vystřílí atomovými zbraněmi a toho šmejda Putina také odstřelí. Za všechny komentáře stačí její rozhovor s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Nestorem Šufryčem. “Jsem připravena chopit se zbraně a střelit toho šmejda (prezidenta Putina) do hlavy. Je třeba se chopit zbraní a jít vystřílet ty zatracený Rusáky. Kéž bych tam mohla být, dostali by místo Krymu h..vno. Doufám, že jakmile budu moci, tak zapojím všechny své styky a vyburcuji celý svět, aby z Ruska nezbylo než spáleniště.“ Na otázku Šufryče, co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové, Tymošenková odpověděla: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“

A vložil se do toho i americký režisér Oliver Stone, čtyřnásobný nositel filmového Oscara, natočil film a řekl: "Upřímně, dnes jsem šokován: oni zveřejnili lživé zprávy o tom, že Rusko zhoršuje situaci, zatímco ztráty má Doněck,". Podle něj tvrzení o tom, že Rusko zhoršuje situaci v zóně boje, neodpovídají skutečnosti. Přitom zdůraznil, že USA mají „velkou odpovědnost" za pokračování konfliktu, využily ukrajinský konflikt, aby očernily Rusko a zachovaly NATO. Také vyjádřil naději, že prezident USA Donald Trump bude schopen zlepšit vztahy s Ruskem. USA a Rusko rozhodně musí být spojenci…

Je to osmdesát let, co Německem otřásla křišťálová noc. Podle průzkumu CNN však dnes o holokaustu neví či ví velmi málo čtyřicet procent mladých Němců. Co je horší, množí se útoky na Židy, situace došla tak daleko, že německá židovská obec svým členům doporučila, aby místo jarmulky nosili kšiltovku. Podobné je to i jinde, v Nizozemsku, Švédsku či Francii, kde většina násilných útoků proti nim byla spáchána muslimy. Mnozí Židé uvažují o odchodu z Německa do Izraele, ve Francii se vlna odchodů zvedla už před lety, nervozita narůstá i mezi britskými Židy. Kde se stala chyba, co je toho příčinou?

Na úvod této odpovědi jen stručně; nejsem žid, nýbrž křtěný valašský katolík, přesto mám v Izraeli mnoho židovských přátel, které často navštěvuji. Byl jsem též v Pásmu Gazy, takže vím, kdo jsou lokální arabští muslimové, co si říkají Palestinci. Holokaust je pro mě děsivá hrůza hrůz, napsal jsem o něm několik románů; odpor ve mně vzbuzuje každý atentát na židy či jejich synagogy. Nedivím se, že se v Evropě zvedá neustále víc jejich odchodů do své židovské domoviny. Údajně za to, že Izrael v létě 2014 zahájil Operaci Ochranné ostří na Gazu, aby zabránil Hamásu v raketových útocích na izraelské území, němečtí Palestinci se pokusili zapálit synagogu ve Wuppertalu pomocí zápalných láhví. Soud sice tři muže – 31letého Mohamada E., 26letého Ismaila A. a 20letého Mohamada A. – odsoudil, avšak jen k podmínečným trestům a veřejným pracím, což je za žhářství na židovský majetek skandálně nízký trest. Soud prohlásil, že muže vedl nesouhlas s politikou státu Izrael v Gaze. Soud uvedl, že ti muži požili alkohol a že k žádnému zranění příslušníků synagogy nedošlo. Až 13letý soused žijící vedle synagogy si všiml plamenů a informoval policii. Několik dnů před tímto požárem nastříkal někdo na zeď této synagogy „Svobodná Palestina“… Skandální výrok byl posléze potvrzen příslušným německým vrchním zemským soudem a zejména muslimští běženci v počtu několika milionů v Německu jásají a kupují si již opět povolenou knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf.

Nikdo z německých Židů nezapomene na „křišťálovou noc“ z 9. na 10. listopadu 1938. Zfanatizovaná lůza zničila přes 1200 synagog. Bylo vypleněno 7500 židovských obchodů a podniků, jejich zařízení bylo zničeno. Přímo při pogromu bylo zabito téměř 100 Židů a zhruba 30 tisíc jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů Dachau, Buchenwald a Sachsenhausen... Za jednotkami SA zničený židovský majetek, na který měl nárok německý lid, byli naopak Židé ve Třetí říši donuceni zaplatit finanční částku ve výši 1 miliardy říšských marek…  Samozřejmě, že co „nejuměřeněji“…

Také Francie je dnes jedinou zemí Západního světa, kde jsou Židé vražděni jen proto, že jsou Židy. Byl jsem na místě koncentračního tábora Drancy, zřízeného na předměstí Paříže. Hlavním problémem je šíření nenávisti vůči Židům, vůči Francii a celému západnímu světu. Mnoho muslimských extremistů k vraždám vyzývá a stále častěji k vraždám skutečně dochází. Zhruba před rokem byla v Paříži dne 4. dubna 2017 ve svém bytě krutě mučena a zavražděna Sarah Halimi, židovská lékařka v důchodu, a poté byla svým vrahem vyhozena z okna za pokřiku "Alláhu Akbar" ("Alláh je největší"). Několikrát před tím hlásila policii, že je obětí antisemitských hrozeb - marně.

O necelý rok později byla v Paříži ve svém bytě znásilněna, mučena a zabita další starší - a postižená - Židovka, Mireille Knoll, jiným muslimským extremistou. Paní Knoll, která v minulosti přežila holocaust, se také obrátila na policii s oznámením, že je ohrožována. Policie opět neudělala nic.

Antisemitismus je zvrácená ideologie, připomínající zuřivá Hitlerova slova z jeho Mein Kampfu. A ejhle, bylo 17. ledna 2017 a Hitlerův Mein Kampf se stal v Německu dle předpovědí opět bestsellerem, tisíce čtenářů čekají na dotisk. Zájem německé veřejnosti o komentované vydání Hitlerovy vize světa je enormní. Jen deset dní po jeho uvedení na knižní trh vychází druhý dotisk. Tentokrát jde náklad do desetitisíců. Mein Kampf je historicky nejprodávanější knihou v Německu, do konce války se prodalo 12,4 milionu kusů. Na dalších sedmdesát let se z něj stalo tabu. Nová verze s odborným komentářem se už prodává druhý rok... Co uváděl ve svém pamfletu Mein Kampf Hitler o méněcenných rasách; „Kdyby dnes tělesná krása nebyla zatlačena do pozadí našimi nedbalými módními bytostmi, nebylo by možné svádění statisíců árijských dívek křivonohými odpornými židovskými mladíky..,“ notně se spletl a poprvé si to uvědomil v mrazech Stalingradu, odkud se jeho beznozí hrdinové, co kapitulovali, plížili po sněhových pláních Sibiře jako mrzáci…

Přitom která německá žena by nechtěla nosit pod svým srdcem führerova syna? Která by nechtěla mít jeho dítě; silné a krásné, aby naplnila slova z vůdcovy knihy Mein Kampf: „Analogicky k výchově chlapců povede národní stát ze stejných hledisek i výchovu dívek. Též zde je třeba klást hlavní důraz na tělesnou výchovu a teprve až poté na podporování duševních a posléze duchovních hodnot. Cílem výchovy žen je jejich příprava na budoucí mateřství…“ Kdoví, jak je to ve skutečnosti dnes v Německu se „zlou“ pověstí nacistické bible Mein Kampf…?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Oldřich Szaban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prodáváme hezky česky. Jasně. Ale zahraniční potraviny...Expertka ukazuje fakta

14:40 Prodáváme hezky česky. Jasně. Ale zahraniční potraviny...Expertka ukazuje fakta

ROZHOVOR „Stav v našich maloobchodních prodejnách je pro českého zákazníka velmi příjemný. Z reklamn…