Nenávidět Zemana a SPD? To je OK. Ale migranta, který měl znásilnit dívku? To raději ne. Jiří Kobza přidal smutná fakta, proč k odpornému činu došlo

04.07.2019 15:48 | Zprávy

ROZHOVOR Ke znásilnění šestnáctileté dívky, ze kterého je obviněn Afričan vyhoštěný z Německa, prý vůbec nemuselo dojít, kdyby Německo dodržovalo zákony o migraci, říká poslanec Jiří Kobza (SPD). A reakce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), který monitoruje nenávistné reakce na útok, jež se vyskytují na internetu? „Pan Hamáček se očividně ve snaze zachránit před úplným potopením děravých necek ČSSD naivně snaží sbírat hlasy multikulturalistů a dalších aktivistů,“ říká zkušený diplomat Kobza, podle kterého se stíhají jen ty nesprávné projevy nenávisti, ty správné si můžete dovolit. Jak je poznáte? Podle Kobzy je povoleno nadávat například prezidentu republiky, nebo hnutí SPD.

Nenávidět Zemana a SPD? To je OK. Ale migranta, který měl znásilnit dívku? To raději ne. Jiří Kobza přidal smutná fakta, proč k odpornému činu došlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Na Litoměřicku byla znásilněna teprve šestnáctiletá dívka. Čin údajně spáchal africký imigrant, který byl toho rána propuštěn z vězení v Drážďanech a vyhoštěn z Německa. Je podle vás na vině i de facto neexistující státní hranice s takřka nulovou kontrolou toho, kdo sem z Německa přichází?

Bezpochyby. Je smutnou skutečností, že kdyby fungovala ostraha hranic a kdyby Němci sami dodržovali zákony o migraci a repatriacích, k tomuto jednomu konkrétnímu zločinu nemuselo dojít. Pachatel tohoto konkrétního znásilnění byl v tzv. režimu strpění, kdy mu nebyl přiznán azyl, ale mohl se nadále pohybovat po EU. Proto zde nemůžeme opomenout negativní roli Soudního dvora EU v Lucemburku, který zakazuje vypovídat odmítnuté imigranty, kterým teoreticky může hrozit stíhání ve vlasti. Viz např. případ Čečence, který dostal za loupež devět let, ale kterého nesmíme vyhostit.

Jak hodnotíte reakci ministra vnitra Jana Hamáčka, který byl ve věci znásilnění dívky interpelován vaší kolegyní Jarošovou? „Pokud máte žaludek na to ty věci číst, tak si ten Facebook otevřete a přečtěte si, co příznivci vašeho předsedy píšou a přejí té redaktorce, aby se jí stalo,“ doporučil Jarošové Hamáček s odkazem na Facebook Tomia Okamury, který podle Hamáčka vystavil reportérku ČRo Zdenku Trachtovou ve věci znásilnění mladé české dívky mediálnímu lynči.

Jako ostudnou, pan Hamáček se očividně ve snaze zachránit před úplným potopením děravých necej ČSSD naivně snaží sbírat hlasy multikulturalistů a dalších aktivistů. To, že se společně s některými novináři snaží tento zločin bagatelizovat a naopak ministr Hamáček chce stíhat komentáře na sociálních sítích, je velmi varující. Je to signál, jakým způsobem se bude ubírat vymáhání práva, pokud Ministerstvo vnitra zůstane pod kontrolou ČSSD. Je to varování před překrucováním základních morálních principů společnosti, je to další krok do Orwellova socialistického ráje Velkého bratra.

Je podle vás nutné monitorovat nenávistné vzkazy na sociálních sítích a případně postihovat ty, kteří se dopouštějí šíření nenávisti, nebo jsou bezpečnostní kapacity potřeba jinde?

Celé je to jedno velké pokrytectví a manipulace veřejným míněním. Zatím praxe vypadá tak, že jsou stíhány POUZE TY NESPRÁVNÉ projevy nenávisti. Například proti prezidentovi, proti SPD jsou projevy SPRÁVNÉ nenávisti naprosto přecházeny. Opět jsme u Orwella a jeho pětiminutovky nenávisti. Takže z nenávisti se stal základní nástroj protivlastenecké propagandy Antizeman a antiSPD. U stran, které prakticky nemají žádný program, žádnou vizi ani ideologii je to celkem pochopitelný pokus o záchranu.

Do popředí mediálního zájmu se v posledních dnech dostala německá kapitánka Carola Rackete, která se svou lodí Sea-Watch 3, na které bylo kolem 40 uprchlíků, vplula do italských vod a pokusila se pasažéry vysadit na italském ostrově Lampedusa. Italská pobřežní stráž se jí několikrát pokusila v tomto konání zabránit, avšak marně, loď s uprchlíky při manévrování dokonce měla ohrozit jedno z italských plavidel, a tím pádem i životy námořníků na palubě. Obstojí v tomto případě argument, že Carola Rackete chtěla pouze zachránit lidské životy?

Chápu to tak, že aktivistická Němka, zvyklá z Německa, že aktivismus je více než zákon, to zkusila i na Salviniho a narazila. Vidím to jako snahu exportovat a za podpory zkorumpovaných evropských médií prosadit katastrofální německou vizi liberálního socialismu a neřízené masové nelegální migrace. Vidím to jako varování před chaosem a nezákonností, které tito aktivisté vnucují Evropě.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vládní strany chtějí privatizovat v krajích.“ Konečná po eurovolbách opět šikuje voliče

18:55 „Vládní strany chtějí privatizovat v krajích.“ Konečná po eurovolbách opět šikuje voliče

„V rámci celé EU oslabila fanatická linka, která byla schopna obětovat všechno – naši životní úroveň…