Nepomucký starosta: Vše záleží na penězích

09.09.2012 7:32 | Zprávy

ROZHOVOR Město se nezadlužilo, zatím vše hradí z vlastních naspořených prostředků a dluhy žádné nemá. Našim cílem je i nadále jednat tak, aby město nepotřebovalo žádné úvěry, řekl ParlamentnímListům.cz sociální demokrat a starosta Václav Kovář.

Nepomucký starosta: Vše záleží na penězích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Silničáři začali rekonstruovat spojnici Nepomuku s Přešticemi. Jsou další tahy v okolí města, které by nutně potřebovaly opravy?

Myslím si, že komunikace na Přeštice si to ze všech tahů v okolí města zasloužila nejvíce. Dále je důležité dát dohromady i silnici II/191, která spojuje Klatovy – Nepomuk – Rožmitál pod Třemšínem (Příbram). Tato komunikace je také hodně frekventovaná. Na rozdíl od té přeštické je zde ale mnoho úseků pěkných, nedávno zrekonstruovaných, takže spíše chybí dodělat zbývající části a není nutné dělat komunikaci celou jako je to v prvém případě. No a pak např. i silnici Nepomuk – Klášter, která je opravdu ve špatném stavu a zejména její průtah Zelenodolskou ulicí je ostudou města.

Město vloni dokončilo investice za desítky milionů korun: novou čistírnu odpadních vod, opravu sportovní haly nebo nově vydlážděné a upravené Přesanické náměstí. Nezadlužilo se město příliš?

Město se nezadlužilo, zatím vše hradí z vlastních naspořených prostředků a dluhy žádné nemá. Našim cílem je i nadále jednat tak, aby město nepotřebovalo žádné úvěry.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Topolánkova práce s „mladým“ Dalíkem, válka s historií. Umělá inteligence jako mediátor generací

19:15 Topolánkova práce s „mladým“ Dalíkem, válka s historií. Umělá inteligence jako mediátor generací

„V této souvislosti bych rád upozornil na jedno velmi významné a nedoceňované použití umělé intelige…