Okamura: Havel se za zády OF domlouval s KSČ, disent byl prolezlý agenty StB, USA mohou za tisíce umučených a Putin s Babišem…

17.11.2014 4:44 | Zprávy

25 LET OD LISTOPADU ´89 Předseda Úsvitu Tomio Okamura kritizuje roli Václava Havla i Václava Klause. Během privatizace se dle něho rozkradla republika. Současná KSČM je podle něho méně nenávistná než váleční jestřábi v TOP 09 nebo ČSSD. Putin musí ze svého hlediska bránit Rusko před expanzí NATO a EU do svého okolí a USA svrhly řadu vlád a jsou zodpovědné za tisíce umučených.

Okamura: Havel se za zády OF domlouval s KSČ, disent byl prolezlý agenty StB, USA mohou za tisíce umučených a Putin s Babišem…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit

Jak hodnotíte 17. listopad s odstupem 25 let?

Stále stejně - samotná změna měla smysl. To, že se spousta věcí nepovedla, bylo dané nezkušeností občanů. A tu nezkušenost mám na mysli z obou pohledů, tedy i z toho, že občané dovolili elitám provádět věci, které by jinde a jindy neprošly.

Další lídři parlamentních stran hovoří v rozhovorech pro ParlamentníListy.cz k výročí 17. listopadu 1989: Andrej Babiš, Vojtěch Filip, Miroslava Němcová, Marek Benda, Miroslav Kalousek, František Laudát, Michaela Marksová, Daniel Herman, Martin Komárek, Miloslav Ransdorf
 
Jaká přinesl listopad 1989 pozitiva?

Velkou naději, byť naivní, že prostí lidé, občané mohou ve své zemi vládnout. Pokud říkám naivní, neznamená to, že bychom o to neměli po celý život usilovat. Demokracie je proces - je to boj s elitami, ať už to byly minulé nebo současné politicko-ekonomické elity.)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …