Okamura bije na poplach. Čisté víno plukovníka Prymuly. Plnou odpovědnost nese Babiš

29.10.2020 17:58 | Zprávy

ROZHOVOR „Nesmí se ztratit ani vteřina, přestože probíhá tato vládní blamáž, kvůli které vláda bohužel ztratila několik dní. Lidé se dostávají do nebezpečných finančních a sociálních problémů a já biju na poplach,“ říká předseda hnutí SPD Tomio Okamura po noční schůzce ministra zdravotnictví v uzavřené restauraci. Tu označil za absolutní pohrdání, aroganci moci a ztrátu důvěryhodnosti. Podle Okamury, zatímco se řeší výměna ministra, utíká drahocenný čas, který mají poslanci věnovat koronavirové krizi.

Okamura bije na poplach. Čisté víno plukovníka Prymuly. Plnou odpovědnost nese Babiš
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Jaký je váš názor na noční schůzku v uzavřené restauraci, které se účastnili ministr zdravotnictví Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, teď už bývalý místopředseda hnutí ANO?

Ministr Prymula mě velmi zklamal. To, že porušuje svá vlastní nařízení, na základě kterých mají miliony našich občanů České republiky finanční a sociální potíže, je ukázkou absolutního pohrdání a arogance moci a ministr Prymula by měl rezignovat.

Další věcí je, že ukázal – a už se nedivím, že si toho obrovské množství lidí všimlo, že opatření, která přikazuje milionům občanů, nejsou pravdivá. Ministr je sám o sobě staršího věku a jako odborník epidemiolog tímto činem vlastně nalil čistého vína. On sám se nebojí opatření nedodržovat, protože se mu zdravotně nemůže nic stát, v podstatě zpochybnil opatření, která přikazuje ostatním. Problém je, a na to bych rád upozornil, že to, co se stalo, není jen otázka onoho večera. Došlo k úplnému znedůvěryhodnění Prymulových opatření, což bude mít velké ekonomické dopady na mnoho osudů našich občanů. Ministerstvo zdravotnictví a ústředí vlády ztratilo důvěryhodnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …