Plukovník Skácel tuší velkou řež: Útoky v Paříži byly jen zkouškou, bude mnohem hůře. Imigraci vždy následuje džihád. „Evropské hodnoty“, to je jen směšný pseudohumanismus

17.11.2015 18:23

ROZHOVOR „Události v Paříži jsou pokračováním skutečného džihádu.“ O tom je přesvědčen účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu plukovník Pavel Skácel. Obává se, že situace došla tak daleko, že nakonec stejně bude muset dojít ke střelbě a obětem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zkritizoval náš pseudohumanismus: „V novinách dnes kdejaký intoš a kašpar řeší, kolik má zlosyn Breivik mít návštěv a zda má navštěvovat vysokou školu.“

Plukovník Skácel tuší velkou řež: Útoky v Paříži byly jen zkouškou, bude mnohem hůře. Imigraci vždy následuje džihád. „Evropské hodnoty“, to je jen směšný pseudohumanismus
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Eiffelovka a láhev červeného mezi svíčkami

Anketa

Bojíte se teroristického útoku na území České republiky?

hlasovalo: 13766 lidí

Svět řeší jediné téma, a to jsou teroristické útoky v Paříži. Jaký je váš osobní postřeh z toho, co se stalo?

Když jsem vše poprvé zaslechl, bylo mi hořko kvůli lidem, kteří za nic nemohli. Ti zfanatizovaní blázni se zbraněmi provedli průzkum bojem. Rád bych se mýlil. Je to však začátek něčeho delšího a většího. Myslím, že situaci dobře vyjádřila i paní Samková, že tito hoši zkouší krok za krokem, co všechno si mohou dovolit. Chtějí teď Evropě dokázat, zač je toho loket. Možná se jim to při naší hlouposti a bohorovnosti může i povést.

Objevily se různé návrhy, např. USA chtějí okamžitě zvýšit údery na Islámský stát, Francouzi vybombardovali Rakku, baštu islamistů. Dokonce i generál Pavel už říká, že bychom se proti IS měli spojit i s Ruskem. Tisk píše o tom, že se někdo možná odhodlá k pozemní operaci. Až opadnou emoce, co bychom reálně měli udělat a kdo by to měl udělat?

Myslím si, že doba zralá na pozemní operace není. To, jak situaci uchopili Rusové, je nejlepší způsob, protože když zajistí převahu ze vzduchu, tak pozemní operace mohou udělat i Syřané, Kurdové, Iráčani, Jezídové sami. Stačí jim dát kvalitní výzbroj a výstroj, dát jim dostatek zbraní, střeliva a zpravodajské informace. Nikdo jim však do toho dělání pořádku (Turci) nesmí házet vidle. Lidé už teroru, který zažili ze strany ISIL, mají dost a s touto podporou najdou dostatek síly udělat si pořádek doma sami. Na rozdíl od nás vědí, zač bojují. Naši vedoucí představitelé by měli a jejich hlásné trouby by měly přestat rozebírat, zda Asad ano, nebo Asad ne; je to podružná záležitost. Hlavní problém je úplně jiný, a pokud se jím nezačneme zaobírat, bude pozdě.

Po stránce přístupu k Islámskému státu, lze podle vás nějak postupovat diplomatickou cestou?

Ne. Jakékoliv vyjednávání nebo ústupky budou pojímat jako naši slabost. Diplomaté všech zemí, co to myslí doopravdy, si musí sednout, dát hlavy dohromady a společně rozhodně jednat. Zastavit veškeré toky peněz, zbraní a materiálu pro ISIL. Jakékoliv porušení brát jako spoluúčast. Ukončit veškeré informování (bezplatnou reklamu) o zvěrstvech, která páchají, a nekompromisně je začít za vše tvrdě trestat. 

Zatímco Polsko, a dle vyjádření Babiše i Česká republika, útoky v Paříži považuje za důvod k odmítnutí uprchlických kvót, Juncker i Francois Hollande říkají, že není důvod spojovat tento útok s migrační vlnou. Jaký je váš názor?

Všiml jsem si, že v České televizi vůbec nezazněla zmínka o tom, že útočníci na koncertě té skupiny volali Alláhu Akbar. Ale naopak se vyzdvihoval nějaký muslim, který zachránil dvě nemuslimky. Přijde mi to zpozdilé. Jedná se tak o cílenou (s velkou pravděpodobností podplacenou) manipulaci. Pokud někdo vynechává informace, nebo nedává správně věci do souvislosti, je buď pod fetem, nebo neví, co říká. U pánů Junckera a Hollanda se jedná o důkaz o jejich schopnostech. Jsou to lidé s ohromným přísunem kvalitních informací. A toto z nich vypadne. Oni opravdu nevidí, že si podporou různých darebáckých hnutí vytvořili ISIL? Oni snad nechápou propojení ISILu a terorismu?  Jsem přesvědčen, že události v Paříži jsou pokračováním skutečného džihádu. Historie nám říká, že jakýkoliv džihád začal imigrací. Nemusíme chodit do dávné historie. Podívejte se na Libanon. Dříve křesťanská země. Švýcarsko Blízkého východu. Přijali emigranty – Palestince – měli za odměnu občanskou válku a dnes je země převážně muslimská. 

Takže si myslíte, že když nebudeme adekvátně reagovat, oni zesílí akceschopnost…

A budou se chtít pomstít. Je to logický vývoj. Cítí, jak jsme nerozhodní. Slušnost, chápavost, kulturnost, snaha řešit problémy je z jejich pohledu slabost. Jedna paní mi dnes z Paříže citovala Kaddáfího: Západ nepochopil, že před sebou nemá stát-národ, ale tribální (kmenovou) zemi. Arabské národy nejsou dnes ještě připraveny na demokracii. 

Karel Schwarzenberg nadnesl, že pokud budeme integrovat migranty jako v Rakousku rozptýlením v městech a vesničkách a nebudou v ghettech, tak se asimilují. Máme snahy o integraci za desítky let už dost, anebo jsme schopni to tentokrát zvládnout funkčně?

Pan Schwarzenberg nikdy nebyl v komunitě, která se řídí islámem, a to mu nelze pochopitelně zazlívat. Vychází ze zcela nesprávné premisy. Ignoruje fakt, že jsou tito lidé povětšinou indoktrinováni islamismem. Ne náboženstvím, ale ideologií bytí. Viděl jsem záznam přednášky amerického profesora Dr. Billa Warnera na MU v Brně: Why Are People Afraid (česky Proč se lidé bojí). Každému, nejen panu Karlovi, tento pohled na svět islamismu velice doporučuji. Navíc mám pár otázek. Jakou práci pro ně ve všech městečkách vymyslí, když mají své nezaměstnané? To dají přednost lidem, kteří nemají pracovní návyky, nebo Syřanům, kteří mají úplně jiné představy a měřítka? Syřanům, co donedávna žili v přepychu, o jakém se nám nezdá. Věřil bych na asimilaci desítek nebo stovek, ale ne stovek tisíc lidí. To je z oblasti sci-fi. Vydávání přání za skutečnost – to by nám docela šlo.

Nejsem přesvědčen o tom, že nás bezvěrce (potažmo vlažné křesťany) bude někdo z muslimů respektovat.

A navíc, kde vezmou ti mladí muži bydlení v městečkách? Jestli se budou chtít asimilovat nevím, ale při jejich nátuře a mládí se budou dozajista chtít asi milovat. S kým? 

Jaká policejní opatření přijmout zejména v západoevropských metropolích, kde jsou početné muslimské minority? Již se informovalo o bruselské čtvrti Molenbeek, která je známa jako semeniště islámského fanatismu, přesto se tam až doteď nic nedělo. Jste pro plošné a tvrdé zásahy i za cenu, že budou postiženi i někteří muslimové, co si to nezaslouží? Jakou tvrdost zásahu a policejně-zpravodajské opatření si lze představit a strpět i za cenu omezení svobody?

To je otázka pro odborníky. Odpovím jako občan. Jsem pro tvrdé vymáhání dodržování zákonů, práva a pořádku. Chci, aby v Evropě bylo hájeno jedno ze základních občanských práv, právo na bezpečí. Situace došla tak daleko, že nakonec stejně bude muset dojít ke střelbě a obětem. O tom už vůbec nikdo nepochybuje. Navíc k ní už došlo. Jsem pro výrazné posílení rozpočtu armády a policie. A zavedení branné výchovy na školách včetně vysokých. Apropo. Jak dlouho je známa ona čtvrť a jiné čtvrti? Nic se nedělo. Přesně podle pravidla: Tvrdíme, že všechny labutě jsou bílé. Než se objeví náhle ty z Austrálie. S kalašnikovem v zobáku. Promiňte mi ten sarkasmus. 

Co říci na protiargument, že teroristé zvítězí, pokud se zpronevěříme svým humanitním hodnotám?

Naše všeobecně deklarované hodnoty jsou povětšinou, promiňte, pseudohumanitní. Hodnoty musí být doopravdy. Aby byly doopravdy, musí být prověřené životem – že budeme ochotni i něco osobně obětovat. Nejen, že budeme posílat deky nebo dávat vodu a obložené žemle na nádraží. Někteří dokonce půjdou a políbí výpravčího a lokomotivu, jen aby už problém odjel jinam.

Venčíme své psy a je nám „šum a fuk“, jak se jiní pro obživu hrabou ve zbytcích jídel v popelnicích. My humanisté.

V novinách dnes kdejaký intoš a kašpar řeší, kolik má zlosyn Breivik mít návštěv a zda má navštěvovat vysokou školu. Jak jsem pochopil, vysoká škola má navštěvovat jeho. Podívejme se, jak jsme humánní. Sprostý bezohledný vrah bude graduován. Může se svobodně vyjadřovat se svojí nespokojeností do novin. To je humanismus? Tento vyšinutý darebák připravil rodiče o děti, sourozence o sourozence, přátele o kamarády. Kdo se stará o ně? Kdo se stará o jejich noční můry, deprese a humánní nároky? Vždyť jsme směšní. Ještě navíc každý na světě zná jeho tvář a tupý poloúsměv. Darebák totiž zvyšuje vydavatelům odbyt víc než slušný člověk, který si podobné noviny zpozdile koupí.

Terorismus jako tvrdý nástroj islamismu zvítězí, když budeme jeho snahu a sílu, odhodlání a krutou bezohlednost dále přehlížet. Naši dědové a tátové stáli kdysi před podobnými výzvami, které se někdo schválně snažil bagatelizovat. Uměli si s tím se ctí poradit a díky tomu i my jsme 70 let žili v relativním míru. Nyní je na nás, jak se k nastalému problému postavíme my a ti, které jsme ve volbách vybrali. 

A jaké se nabízí řešení?

Jeden svět, jeden problém, jednotné řešení. Dodejme do Sýrie, na Blízký východ, do Afriky něco finančních prostředků. Proč ne dost? Aby nebylo co rozkrádat. Pošleme tam hodně techniky, materiálu, technologií, odborníků, učitelů, hydrologů na zjišťování pramenů vody. Umožněme Sýrii, když se tam léta cpaly nesmyslně peníze na svržení legitimní vlády, aby si zase vybudovala to, co tam bylo. Na rozvalinách. To by byla humanita. Ale bude chtít oběti od každého z nás. Každý z nás bude muset obětovat část svého platu, část svého zisku z podnikání, důchodu, stipendia. Žvanit o humanitě dovede každý. To nic nestojí. Ale opravdu v dnešním světě něco ze svého obětovat, to je jiná. Možná to bude v důsledku znamenat posun. Humanismus je spíše než na rozumu založen na citu. Řídit společnost a procesy, které v ní probíhají, usměrnit vývoj lidstva správným směrem lze jedině rozumem. Jen a jen na základě využití a znalostí procesů řízení.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lidé se bojí.“ Řekla svůj názor na LGBT, musí k soudu. Politička varuje Čechy

19:59 „Lidé se bojí.“ Řekla svůj názor na LGBT, musí k soudu. Politička varuje Čechy

Finská poslankyně a bývalá předsedkyně finských Křesťanských demokratů Päivi Räsänenová, na kterou b…