Policejní provokace, vypálené centrum sluníčkových smažek, goebbelsovská propaganda. Petr Štěpánek k sobotním demonstracím a dění kolem nich

08.02.2016 4:41

ROZHOVOR Rocker, spisovatel, politik a člen Akční rady Bloku proti islámu Petr Štěpánek považuje sobotní demonstrace za společenský zlom. Neprotestují už stovky, ale tisíce lidí a režim začíná stupňovat propagandu a používá prý stejné praktiky, jaké uplatňoval „dodělávající komunistický režim“. Za sobotním střetem „radikálů“ s levicovými aktivisty na Malé Straně a žhářským útokem na centrum pro pomoc uprchlíkům Klinika vidí „goebbelsovskou propagandu“ současné sobotkovsko-babišovské vlády.

Policejní provokace, vypálené centrum sluníčkových smažek, goebbelsovská propaganda. Petr Štěpánek k sobotním demonstracím a dění kolem nich
Foto: ČTÚ
Popisek: Petr Štěpánek

Anketa

Měl by stát nést odpovědnost za nežádoucí účinky očkování?

91%
6%
3%
hlasovalo: 2972 lidí

Praha byla v sobotu plná demonstrací, incidentů, policejních manévrů. Akce Bloku proti islámu a Úsvitu na Hradčanském náměstí se zúčastnily tisíce lidí, náměstí bylo zaplněné, hlava na hlavě. Přesto se v některých médiích objevilo, že přišly demonstrovat stovky lidí. Není to tak dávno, co lidé ani proti islámu demonstrovat nechodili, nejvýš v malých počtech. Lidé jsou stále víc aktivní. Je to pouze migrační krizí a obavami? Mohou tak něco změnit?

Lidé už toho začínají mít dost. Tlak v papiňáku narůstá. Svobodu nejde zardousit, protože je jako mokrý jíl. Čím víc ho tisknete v dlaních, tím více vám prokluzuje mezi prsty. Samozřejmě, že lidé mohou něco změnit. Dokud demonstrovalo několik set lidí, režim je přehlížel. Teď demonstrují tisíce lidí a režim stupňuje svoji propagandu. Až bude na Václaváku či jinde pár set tisíc lidí, extremisty, kteří tu vládnou, to smete a ani Brusel jim už nepomůže.

Při protiislámské demonstraci na Hradčanech musela Česká televize přerušit vysílání. Během živého vstupu lidé skandovali „vysíláte špínu, hnůj“ a vstupovali před kameru, aby zamezili živému vstupu. Něco podobného se již stalo několikrát. Podobný problém měl na stejné akci i Český rozhlas, lidé se snažili dostat do přenosového vozu, odpojili elektrocentrálu, ale policie prý nic nedělala… Co k tomu říci?

Česká televize už zcela rezignovala na své veřejnoprávní poslání a otevřeně kašle na zákony, které upravují její činnost. Není ani objektivní, ani vyvážená, ani všestranná. Na Kavčích horách stále vládne Zelenkův duch z komunistických časů. Velmi přesně stav České televize popsal můj přítel a dávný spolupracovník Radim Hreha, bývalý ředitel Slovenské televize: „Drastický propad důvěryhodnosti veřejnoprávních médií je jasným signálem selhání pravdoláskařů všech typů, kteří tato média ovládají od listopadu 89. Rozptýlení ve všech parlamentních stranách, ruku v ruce s pravdoláskařskými petenty a aktivistickými novináři, vytvořili kolem médií veřejné služby neprůhlednou mlhovinu. Ta jim a jejich kolaborantům v managementech či v mediálních radách umožňuje beze zbytku bačovat s miliardami direktivně vybranými od občanů bez ohledu na neplnění zákonů o veřejnoprávních médiích... V příštích parlamentních volbách budou občané moci rozhodnout nejen o tom, kdo nás ochrání před islamizací, nýbrž i o tom, kdo nám i v budoucnu zaručí svobodný necenzurovaný internet a snad i o tom, kdo bude garantovat zprostředkování nezkreslené reality z výstupů veřejnoprávních médií.“ Radimova slova podepisuji.

Lidé už ale tuhle propagandu prohlédli a dávají to také najevo. Čím dál častěji se mi stává, že se mi lidé omlouvají za to, jak byli v době televizní krize hloupí a že jsem měl ve všem pravdu.

Tisíce demonstrantů odcházejících z demonstrace zůstaly de facto uvězněny v okruhu kolem Pražského hradu. Policie zastavila některé tramvajové linky, uzavřela stanici metra Malostranská a některé oblasti kompletně zablokovala – včetně Úřadu vlády, kolem něhož vytvořila jakousi zakázanou zónu, dokonce i lidé žijící v těch místech se nikam nedostali. Přitom před vládou demonstrovalo na podporu Sobotky asi šedesát lidí… Jak je možné, že se z demonstrace dostanete domů až po několika hodinách, a pokud bydlíte mimo Prahu, ještě hůř? Je normální, aby se takto uzavírala část centra? Smůlu měli i překvapení turisté samozřejmě…

Nic z toho není normální. Je to hanebné. Tytéž praktiky uplatňoval dodělávající komunistický režim. Je vidět, kde se soudruzi Sobotka a Chovanec inspirují.

Zastavme se ještě u demonstrace na podporu premiéra Sobotky. Tu pořádal známý radikálně proukrajinský aktivista Tomasz Peszynski, který označil Miloše Zemana za „zasraný fašistický hovado“. A zúčastnili se jí zřejmě také členové spolku Idealisté.cz, tedy jakási mládež sociální demokracie. Akci navíc v průběhu týdne na svém oficiálním facebookovém profilu podpořila ČSSD. Jak to na vás působilo? Co to vypovídá o samotné sociální demokracii, že podpoří akci pořádanou takto kontroverzní osobou?

Sobotka s Dienstbierem a dalšími výtečníky sociální demokracii čím dál více přeměňují na kryptobolševickou extremistickou partaj. To, že se spojují s dalšími ultralevičáckými extremisty, je jen a jen v řádu věcí. Dříve či později na to dojedou, protože obyčejní lidé nejsou hloupí. Jen jim to někdy trochu déle trvá, než tyhle svinské praktiky prohlédnou.

Ještě tentýž večer došlo ke žhářskému útoku na „centrum Klinika“, ve kterém dobrovolníci kromě jiného prý pomáhají uprchlíkům. Okamžitě se začalo mluvit a psát o tom, že za útokem stojí „náckové“. Jak na vás působí dosud zveřejněné informace? Může něco takového v budoucnu pokračovat? V Německu již mnohokrát došlo k útokům na uprchlická centra.

Sobotkovsko-babišovská vláda se evidentně nechává inspirovat hitlerovskými zločinci, kteří si z propagandistických důvodů zapálili říšský sněm. Napřed na Malé Straně zinscenovaná provokace policistů převlečených za nácky, pak na Žižkově podpálení centra sluníčkových smažek. Bude zajímavé si počkat, kdo bude obsazen do rolí Marinuse van der Lubbeho, Ernsta Torglera, Georgije Dimitrova, Blagoje Popova či Vasila Taneva. Zoufalá režimní goebbelsovská propaganda už se rozjela. Nezapomínejme ovšem, že stále také platí: Všeho do času! Kdyby ministr vnitra Chovanec a policejní prezident Tuhý rezignovali už včera, i to by bylo pozdě. Kdo s čím zachází, tím také schází!

Někteří se již vyjádřili ve smyslu, že faktickým viníkem žhářského útoku je prezident Miloš Zeman a další politici, kteří šíří nenávist, xenofobii a podporují u řadového obyvatelstva negativní nálady vůči uprchlíkům…

Zoufalí lidé říkají zoufalé věci a dodělávající kobyla kolem sebe nejvíc kope. Tihle extremisté, kteří tu kvůli hlouposti některých našich spoluobčanů stále ještě bohužel vládnou, jsou už ponejvíce jenom směšní. Tyhle jejich přitroublé výroky už snad ani nemá cenu komentovat.

reklama

autor: Radim Panenka

jednání

Proč jste nebyl účasten jednání se zdravotníky, když s nimi jednal Fiala? Pozval vás na něj? Věděl jste, že jim ustoupí? Vy to nevníáte jako podraz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úspěšné akce Mosadu se ven nedostávají. Exagent Gad Šimron řekl PL pravdu o některých z nich

4:44 Úspěšné akce Mosadu se ven nedostávají. Exagent Gad Šimron řekl PL pravdu o některých z nich

„Dobrá, unesli jsme Eichmanna z Argentiny. Ale má knížka aktuálně vydaná česky, tedy Poprava kata z …