Potoky krve? Britská poslankyně, spojenkyně Okamury, neotřele o Brexitu a soužití s přistěhovalci

22.06.2016 7:32

ROZHOVOR Britská nezávislá europoslankyně Janice Atkinsonová z frakce Evropa národů a svobody říká, že Britové budou hlasovat pro nezávislost na Evropské unii. Vyvrací, že by to pro Spojené království bylo nevýhodné. Brexit může vyvolat v Evropě domino efekt, EU se rozpadne a vznikne spolupráce nezávislých států. Atkinsonová varuje před masovou nekontrolovanou imigrací a multikulturalismem.

Potoky krve? Britská poslankyně, spojenkyně Okamury, neotřele o Brexitu a soužití s přistěhovalci
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Europoslankyně Janice Atkinsonová
reklama

Anketa

Měli by se otázky úrovně fotbalu a hokeje v České republice zhostit politici?

hlasovalo: 1858 lidí

Myslíte si, že budou Britové hlasovat pro vystoupení z EU?

Ano, budou. Britové jsou vlastenci. Nemáme rádi, když nám vládnou entity ze zahraničí. Je to těsné, ale myslím, že to zvládneme.

Co byste řekla lidem, kteří tvrdí, že opuštění EU by pro Velkou Británii znamenalo ekonomickou katastrofu?

To je totální blbost („rubbish“ – pozn. překladatele). Tábor zastánců EU šíří spoustu lží. Mimo Evropskou unii budeme ve skutečnosti silnější a budeme více prosperovat, protože budeme moci sami vyjednat své vlastní dohody o volném obchodě. Komisařka EU vyjednává dohody o volném ochodu za všechny státy EU, což ale nemusí vyhovovat všem a nemusí to vyhovovat Britům.

Ekonomika Evropské unie se hroutí. HDP zemí EU klesá a Sever stojí proti Jihu. Ale naše hospodářství je velmi, velmi silné. Máme přátele v Americe, máme Commonwealth (Britské společenství národů) a můžeme si vytvořit své vlastní cesty ke spolupráci s Čínou, Brazílií, Indií. Takže to, co tvrdí zastánci EU, je totální blbost.

Nebojíte se, že EU na Británii uvalí nějaký druh sankcí? Víme, že předseda Komise EU Jean-Claude Juncker řekl, že pokud Britové opustí EU, bude s nimi jednáno jako s dezertéry… Neobáváte se, že se Britové zaleknou těchto hrozeb?

Britové nemají rádi, když jim někdo vyhrožuje, navíc, když jde o cizí entitu. Víme, že jsme silný ostrov a byli jsme úspěšní po tisíce let. Myslím si, že evropští partneři mají také zájem na vzájemném obchodu.     

Myslíte si, že odchod Británie může posílit hnutí za národní suverenitu napříč Evropou a že může vyvolat jakýsi domino efekt vystupování z EU?

Ano, myslím, že to přijde. Nizozemci deklarovali, naše partnerská strana PVV (Svobodní Geerta Wilderse), že budou prosazovat referendum, stejně tak chce Marine Le Penová nabídnout referendum francouzskému lidu a jsou zde další strany v jiných zemích, které prosazují referendum o opuštění EU a přímou demokracii. V České republice je to například SPD Tomio Okamury.

Britové jsou vedoucí silou na této cestě. Takže pokud vezmeme první cihlu z té zdi, tak se ta zeď Evropské unie zhroutí. A potom se můžeme znovu seskupit na nějakém novém základě přátelství a svobodné kooperace suverénních států a volného obchodu. Takže pokud vystoupíme z EU, pomůže to dalším nynějším členským státům EU.

Co si myslíte, že se stane „den poté“, co Británie opustí EU? Myslíte si, že Boris Johnson nahradí Davida Camerona v křesle premiéra? Budou nějaké problémy ve vládě? Nebo vznikne rozkol ve vládnoucí Konzervativní straně?

„Den poté“ bude na prvním místě naším Dnem nezávislosti. Nevím, zda Boris Johnson nahradí Davida Camerona. Cameron vede odpornou kampaň a obelhává britský lid, způsobil rozkol ve své vlastní straně. My se snažíme vést přímou kampaň založenou na faktech. Lži a útoky pocházející od Camerona a jeho spolupracovníků jsou neúčinné. Mnozí chtějí, aby Camerona nahradil Johnson. Ale to se nemusí stát. Mohl by to být Michael Gove. Je to velmi inteligentní muž s pevnými principy, který věří v přímou demokracii. Určitě to ale bude mít obecně hluboké dopady u nás i v Evropě. Žijeme ve vzrušující době.

Jaká strana se podle vás stane lídrem za národní nezávislost a národní zájmy ve Velké Británii? Bude to UKIP? Vy jste nezávislá… Nebo vidíte jinou sílu?

Politika ve Velké Británii je velmi těžká pro takovéto subjekty, protože máme většinový volební systém. Proporční sytém máme ve volbách do europarlamentu a v regionálních volbách. Můj ideál je, že by se UKIP spojila s pravicí Konzervativní strany. Byla jsem původně zvolena jako europoslankyně za UKIP a získala jsem mnoho hlasů od voličů socialistů. Takže si myslím, že by bylo dobré oslovit i socialisty, kteří nevěří Labour Party. Lídr Labour party Jeremy Corbyn je totiž velmi nepoctivý ke svým voličům, protože víme, že ve skutečnosti nevěří v Evropskou unii, a přesto vyzval lidi, aby hlasovali pro setrvání v EU. Tito levicoví voliči jsou nejvíce negativně zasaženi imigrací.

Nigel Farage hovoří o vytvoření hnutí za přímou demokracii podobně, jako je Hnutí pěti hvězd v Itálii, které je více zelené a nalevo od nás. Ale ať Beppe Grilla nenávidíte, nebo ho milujete, faktem je, že dosáhl něčeho, co je velkolepé. U vás se o to pokouší Tomio, který se snaží oslovit řadové občany přímo na ulici a v přímém kontaktu. To je cesta, která by mohla změnit britskou politiku.

Jedna politicky nekorektní otázka k imigraci. Měl Enoch Powell pravdu? Měl pravdu ve svých předpovědích? Vidíme porodnost imigrantů. Myslíte si, že na základě současných trendů přežijí lidé západní civilizace v Británii či v západní Evropě? Víme, že dle některých předpovědí se můžou západoevropské státy stát muslimskými za 20, 30 či 40 let…

Když měl Enoch Powell svou „řeč o potocích krve“ (Rivers of blood speech), tak nehovořil o islamifikaci, protože ta tehdy ještě neproběhla. On varoval před nekontrolovanou imigrací. Myslím si, že nyní je na tom má vlast lépe, protože tu máme obyvatele z Karibiku a lidi z Indie a Pákistánu, kteří pracují na svém podnikání. Přizpůsobili se za tu dobu našemu způsobu života.

Za vlády Labour party a Tonyho Blaira jsme měli naprosto nekontrolovanou imigraci. Jejich záměrem bylo, aby volili jejich stranu, což se i stalo. Máme multikulturalismus, což je nejhorší věc, která se vůbec mohla mojí zemi stát. Takže máme široké spektrum lidí, kteří žijí v uzavřených komunitách a kteří se nestýkají s lidmi běžné populace. To nemůže fungovat. Tito lidé uzavření ve své komunitě se společně modlí, chodí do svých škol, nakupují ve své čtvrti, a nemají kontakt s britskou společností a nejsou do ní začleněni. Setkala jsem se s ženami, která se přistěhovaly do mé vlasti před 40 či 50 lety a musely se naučit anglicky a integrovat. Pocházely z Indie, Pákistánu, Bangladéše. Multukulturalismus způsobil, že se tyto ženy nemohly stýkat s britskou většinovou společností a zapomněly angličtinu. A to je tragédie.

Je to střet civilizací. My věříme ve svobodu, individualismus, svobodu žen, které se mohou chovat a oblékat, jak samy chtějí. Nevyhazujeme se navzájem do vzduchu a když máme rozpory, diskutujeme o nich u stolu. Takže je to velmi, velmi nebezpečná věc. Pokud nezastavíme nekontrolovanou imigraci, je to problém. Není špatné, pokud budeme přijímat například špičkové IT odborníky z Číny a Indie. Slyšela jsem také příběh, že jedna žena z Austrálie se musela vrátit domů, protože nedostala britské vízum. Žena, která hovoří naší řečí a naše královna je její královnou. Na druhou stranu máme otevřené hranice a nevíme, kdo sem přichází. To musíme zastavit, nebo zde bude válka.

     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výroba pobíračů dávek musí skončit! Z ODS padla hodně silná slova, i o Milionu chvilek

12:08 Výroba pobíračů dávek musí skončit! Z ODS padla hodně silná slova, i o Milionu chvilek

30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII Chystaná novela zákona o sociálních službách hrozí vysíláním fízlů…