Připosraní politici, bordel, statečný Renč a Samková. Režisér promluvil o uprchlících a politice

15.06.2016 4:41 | Zprávy

Předseda Obce českých spisovatelů a také zastupitel v Náchodě Tomáš Magnusek, který je hlavně znám jako filmový režisér, si vůbec před ničím nebere servítky. V loňském rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůrazňoval, že kvůli migrační krizi by on sám již dávno uzavřel Schengen. Dnes vyzdvihuje myšlenku, že evropští politici jsou příliš „připosraní“ a ustupují stále víc a víc nárokům muslimů, takže extremisté i xenofobové mají velmi snadnou cestu. A o svém kolegovi Filipu Renčovi řekl, že je to velmi statečný člověk, protože se veřejně zastal právničky Kláry Samkové.

Připosraní politici, bordel, statečný Renč a Samková. Režisér promluvil o uprchlících a politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Magnusek

Pane režisére, v loňském rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jste řekl, že imigrační krize je reálný problém Evropy a tedy žádná mediální bublina, jak si možná ještě někdo u nás myslí, a že byste kvůli této krizi již dávno uzavřel Schengen. Jak vidíte tuto situaci dnes? Zdá se vám, že se EU poučila ze svých chyb?

Zdá se mi to stále stejné. Podle mne zbytečně roste napětí v samotných státech EU, kde bohužel roste vlna populismu stále více a více. To je ale nonsens. Problém Evropanů je ale v tom, že se snaží být až zbytečně moc korektní a politici EU jsou podle mého soudu někdy až doslova připosraní, neboť neřeknou nikdy nic podle pravdy. Neřeknou na rovinu, co je třeba udělat prostě proto, aby nebyli považováni za ty radikály, kteří proti všemu jen bojují. Kdyby ale politici přišli za lidmi a vyložili jim své myšlenky s tím, že nevědí, jak s problémem naložit a jak ho řešit, tak by to bylo fér. Lidi se dělí na ty dobré a špatné, ale ve chvíli, kdy do Evropy proudí tolik lidí, tak se obávám toho, že nikdo nedokáže uhlídat už nic. Stejně až historie nakonec ukáže, kdo měl pravdu. Ale dnes sílí hlasy populistů, kteří hážou islám a muslimy do jednoho pytle, což také není zrovna fér. Otázka migrantů je ale hodně složitá. Zrovna v sobotu jsem se díval na to, jak v Sýrii bojují vládní jednotky – a to jsou přitom také muslimové – proti terorismu Islámského státu.

Takže je to hodně špatné, když v Evropě bují extremismus?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

11:30 Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

„Byla popsána neprodleně po uskutečnění v mém pořadu na youtube a taktéž zveřejněna na oficiálních s…