Proč je v Ústí, kde je nejvíc dávkařů, největší nepořádek? Expolicista-kandidát. S podporou Doubravy

06.09.2022 21:11 | Rozhovor

Přes 30 let sloužil u policie, z toho téměř 10 let u Generální inspekce policejních sborů (GIBS). Rozhodl se odejít, když bylo ustanoveno povinné očkování policistů proti covidu-19. Nyní Jaroslav Telecký, již jako senátní kandidát strany PRO v obvodu Ústí nad Labem, říká, že jakékoliv sociální dávky by navázal na školní docházku dětí a vypráví o sociální situaci ve svém obvodu. Vyjadřuje se též k tomu, jak vnímá končícího senátora Jaroslava Doubravu, který jeho kandidaturu podpořil.

Proč je v Ústí, kde je nejvíc dávkařů, největší nepořádek? Expolicista-kandidát. S podporou Doubravy
Foto: Strana PRO
Popisek: Senátní kandidát strany PRO Jaroslav Telecký.

Ukončil jste služební poměr u policie poté, co bylo nařízeno povinné očkování. Během pandemie covidu Policie ČR zasahovala proti otevřeným restauracím a občanům bez roušek. Jak je poškozen tím, co se stalo, obraz policie? Jak řadoví příslušníci vnímali vymáhání covidových restrikcí?

Osobně si myslím, že obraz a důvěra v PČR důsledkem událostí, jež se zejména za poslední dva roky odehrály, byly podrobena velké zkoušce. Čas, možná dokonce nejbližší měsíce ukážou, jak moc důvěra v PČR utrpěla. Za dobu mé 30leté služební praxe jsem se až mockrát setkal s tím, že bylo na PČR nahlíženo jen jako na represivní složku. Pokud mohu mluvit o aktuální situaci, tak si myslím, že ani výraz represivní dostatečně nevystihuje to, jaká nevraživost, a dokonce až nesnášenlivost panuje ze strany některých občanů k příslušníkům PČR. Věřím, že lidé, kteří zažili sametovou revoluci, můžou být o to víc zděšeni z toho, že by se mohl opět vrátit režim, který tu kdysi panoval. Proto je teď více než důležité vzájemně poukázat na to, co se nyní děje, a společnými silami a vzájemným respektem se této situaci postavit jako jeden člověk.

Úcta a vzájemný respekt mezi policií a veřejností by měly být nepostradatelným prvkem vzájemného vnímání, který se nesmí nikdy mezi těmito dvěma subjekty vytratit.

Jak řadoví příslušníci vnímali vymáhání covidových restrikcí?

Je vždy na konkrétním policistovi, jak se k dané situaci, danému opatření, pokud budeme mluvit o covidových restrikcích, postaví. Samozřejmě, že jsou dána nějaká doporučení, metodiky, které by měly reagovat na jednotlivé restrikce – opatření nařízená v tu dobu ze strany Ministerstva zdravotnictví. Vymáhání restrikcí musíme vnímat velmi individuálně. Domnívám se, že každý příslušník PČR vnímal dobu covidismu svým způsobem a každý policista tak v rámci vymáhání daných restrikcí i vystupoval tak, jak uznal dle jeho nejlepšího svědomí a vědomí, samozřejmě s přihlédnutím na zákonnost a dodržování všech zákonných norem, které jsou pro práci policisty stěžejní. V době covidu jsme byli svědky toho, jak v médiích propírali zákroky některých policistů proti lidem, jež nedodržovali nařízená opatření. Setkali jsme se s různými názory, veřejnost se nám opět rozdělila na dva tábory tak, jak je tomu zvykem. První polovina zákrok policistů obhajovala, druhá byla zásadně proti zákroku policistů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Byly i československé jednotky, co bojovaly v řadách Rudé armády, okupanty? Foltýn jako ze Švejka. Historik Fidler proti dojmům staví pojmy

9:10 Byly i československé jednotky, co bojovaly v řadách Rudé armády, okupanty? Foltýn jako ze Švejka. Historik Fidler proti dojmům staví pojmy

„Československo se na konci roku 1945 stalo jediným středoevropským státem, na jehož území se nenach…