Proč zvali „něco takového“ jako je Janda. Klišovitá vyjádření s nulovými podklady. Maskovaná ideologie. Analytička řeší přednášku, která vzbudila velký rozruch

09.12.2016 14:10 | Zprávy

ROZHOVOR Aféra kolem Jindřicha Forejta, křik kvůli ocenění Tomáše Ortela na Českému slavíku a následnému odchodu Radka Bangy ze sálu, prezidentští kandidáti, kteří proti Zemanovi neobstojí, či Jakub Janda a rozruch kolem jeho pozvání na přednášku na Masarykově univerzitě v Brně. O tom všem pro ParlamentníListy.cz promluvila zkušená novinářka a analytička Irena Ryšánková.

Proč zvali „něco takového“ jako je Janda. Klišovitá vyjádření s nulovými podklady. Maskovaná ideologie. Analytička řeší přednášku, která vzbudila velký rozruch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobistického spolku Evropské hodnoty

Zeman byl pozván do Bílého domu. Jak v tom světle vypadají nářky různých analytiků, že Zeman nás vytrhává ze Západu, že ohrožuje naše spojenecké svazky a na Západě ho neberou vážně?

O čem tento krok svědčí? O změně americké politiky, zvolení Trumpa, odvaze českého prezidenta hlásat názor, který ještě ve volbách nezvítězil.

Miloši Zemanovi poklesla v polovině listopadu důvěra o osm procentních bodů, má nyní na měsíc do dalšího průzkumu o procento víc odpůrců než příznivců. Je to kauzou Brady, způsobem informování v médiích, jinými kroky prezidenta, nebo jen únavou ze Zemana? Naposledy zvedla Zemanovi důvěru migrační krize. Najde se i tentokrát něco?

Je možné, že pokles důvěry byl způsoben konfliktem okolo dalajlámy, kauzou Brady a následně kauzou amerického velvyslance. Spojené nádoby. Akce upadající TOP 09, osamostatňujících se a vábených Starostů, vábící a upadající KDU- ČSL. Aneb jak zachránit, co se stejně zachránit nedá. Důvěru v "klidnou sílu" a havlovskou "pravdu a lásku".

Na druhé straně ale víme, že důvěra lidí v kohokoliv prostě kolísá, těžko můžeme očekávat, že se bude pohybovat v nějakých výšinách trvale. Nejsme v prezidentském systému, takže nelze očekávat výsledky popularity 80% jako u Putina. Ostatně, většina vládních garnitur po volbách měla vždy vysokou důvěru, která pak padala střemhlav dolů. Je to vcelku obvyklé a je to i logické chování voličů, kteří zjistí, že jejich vyvolený není Bůh ani Kalousek. Ale vzhledem k tomu, že autor dalajlámovsko bradyovských problémů je už z Hradu pryč, nahrazen protokolářem čínské firmy CEFC, nepochybně se najde situace, která důvěru v Zemana zase navrátí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Huml

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

4:44 Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Z oněch 20 % státního rozpočtu odteče dosti vysoká částka do zahraničí. Toto …