Propaganda o covidu, ukazuje docent Ševčík. Varuje: Následky, o kterých se mlčí

02.03.2021 9:27 | Zprávy

ROZHOVOR Docent Miroslav Ševčík patří k předním českým ekonomům a zároveň velkým kritikům postupu české vlády v boji proti pandemii covidu-19. „Žádní alarmisté nás viru nezbaví. Plošná opatření bohužel nepomáhají ani nemocným, což dosvědčují relevantní data,“ zlobí se na vládu Miroslav Ševčík, proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze a ekonomický expert hnutí Trikolóra.

Propaganda o covidu, ukazuje docent Ševčík. Varuje: Následky, o kterých se mlčí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Miroslav Ševčík, vysokoškolský pedagog a ekonomický expert hnutí Trikolóra

Co říkáte na to, že Poslanecká sněmovna schválila novelu státního rozpočtu a navýšila plánovaný schodek pro letošní rok na 500 miliard korun? 
 
Je to velmi špatná zpráva pro všechny občany ČR a ještě horší zpráva pro mladší ročníky, které budou muset tento extrémně vysoký schodek státního rozpočtu v budoucnosti splácet. Deficit státního rozpočtu 500 miliard korun je nejvyšším v historii ČR a opakovaně připomínám, že za velmi těžké období transformace české ekonomiky v letech 1990–1997, tedy za 8 let byla kumulace deficitů a přebytků státního rozpočtu pouhých 16 miliard korun, což je více než 31krát méně, než je plánovaný deficit pro letošní rok. Jsem zvědav, jaké řešení splácení dluhu budou navrhovat jednotlivé politické subjekty, které se budou ucházet o naše hlasy v podzimních volbách. Ještě jednou opakuji, že tento astronomický dluh budou naše děti a naše vnoučata, pravnoučata a možná prapravnoučata splácet v podobě vysokých daní. Nepodléhejme prosím iluzi, že se jedná o jakousi fiktivní částku, jejíž splácení se nás netýká.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavčí hory jako pilíř demokracie? Promlouvá expert a pamětník televizní války

4:46 Kavčí hory jako pilíř demokracie? Promlouvá expert a pamětník televizní války

V 21. století je třeba nově definovat úlohu médií veřejné služby. A podle mediálního experta Jozefa …