Putin jí ruinuje zemi, zato s Gretou si rozumí. Ruská ekoaktivistka, kterou vyznamenal Biden

18.07.2021 17:02 | Rozhovor

ROZHOVOR Obdiv k Vladimiru Putinovi vychází z toho, že mnoho lidí dává rovnítko mezi lásku k Putinovi a lásku k vlasti, což je ale úplný nesmysl. Další roli hraje jeho propaganda, za kterou se utrácejí obrovské peníze. Vymývá tak mozky lidem po celém světě. To nám řekla ekologická aktivistka Jevgenija Čiriková. V Rusku jí chtěli kvůli aktivismu vzít dvě její děti.

Putin jí ruinuje zemi, zato s Gretou si rozumí. Ruská ekoaktivistka, kterou vyznamenal Biden
Foto: Archiv JC
Popisek: Ruská ekologická aktivistka Jevgenije Čiriková

Jak vlastně vnímáte pandemii koronaviru?

Vážně. Krize spojená s pandemií mi vlastně rozdělila život na dvě etapy. Do koronakrize a během ní. S manželem a dětmi jsme se přestěhovali na vesnici a dost se báli onemocnět. Koupili jsme starý vesnický domek v Estonsku u moře a nyní ho rekonstruujeme. Nicméně osud si nikdo nenalinkuje, takže jsme všichni onemocněli v ještě nedokončeném domku. Doufám, že už neonemocníme. U mě měla nemoc tak těžký průběh, že jsem málem psala závěť.

I tak si myslím, že jsme šťastlivci, protože za pandemie mnoho lidí zemřelo. Pochovala jsem tetu a kamaráda, sedmapadesátiletého ekologického aktivistu Jevgenije Usova. On byl prvním, od něhož jsem se dozvěděla o problematičnosti projektu Nord Stream 2, proti němuž jsme organizovali kampaň.

O ruských vakcínách se často hovoří jako o měkkém nástroji vlivu režimu Vladimira Putina. Co vy na to?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnědka mezi půlkami.“ Vyoral se po slovech Pavla neudržel

16:54 „Hnědka mezi půlkami.“ Vyoral se po slovech Pavla neudržel

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Prezident Petr Pavel označil válku na Ukrajině za „naši válku“. Kom…