Ringo Čech, jak ho znáte: Červenokartáři nejsou normální lidé. Když se dnes řekne neziskovka, představíte si něco odporného, co škodí

31.12.2016 17:05

ROZHOVOR „Evropa je v hrozném stavu a myslím si, že k tomu hodně přispěla i bezpáteřní Evropská unie,“ říká v bilančním rozhovoru na sklonku roku 2016 František Ringo Čech. Pochválil Miloše Zemana a opřel se do neziskovek. „Neziskovky – to slovo už dneska je používané jako něco odporného, něco, co škodí,“ míní František Ringo Čech, který by si v příštím roce přál rozpad EU.

Ringo Čech, jak ho znáte: Červenokartáři nejsou normální lidé. Když se dnes řekne neziskovka, představíte si něco odporného, co škodí
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Anketa

Očekáváte, že rok 2017 bude ve světové politice lepší, než rok 2016?

24%
71%
hlasovalo: 2441 lidí

Jsme na konci roku 2016. Jak ho hodnotíte, jaký pro vás byl?

Ten rok byl celkem úspěšný, i proto, že jsem se ho dožil ve zdraví. Ale jinak je to přesně tak, jak říkal Miloš Zeman ve svém projevu. Připojuji se k tomu. A závěr roku, vítězství Donalda Trumpa, to roku 2016 dalo pěknou tečku a naději do budoucnosti.

Právě vítězství Donalda Trumpa mnohé lidi zklamalo, jiné včetně vás naopak potěšilo. Co myslíte, že bude znamenat pro Evropu a pro Ameriku?

Teď jsem někde četl, že se věci dají do pohybu k lepšímu. Ta nehybnost, uměle vytvořená nehybnost a zacementování příšerné Evropy v hrozném stavu a bezaktivní přihlížení její zkáze je prostě katastrofa. Já myslím, že Trump je slibná naděje i pro Evropu. Lidi totiž budou vyžadovat v Evropě podobné změny. To znamená – progresivitu, zdravý rozum a konečně si uvědomit, v jaké době žijeme, v jakém století. Evropa je v hrozném stavu a myslím si, že k tomu hodně přispěla i bezpáteřní Evropská unie.

Co byl její největší problém, co v EU rozhodli nejhůř?

Všechno! Úplná katastrofa je přístup Evropské unie k migraci. Někdo volí správnější výraz – plánovaná invaze. Oni nic nezastavili. Vzhledem k vlně, která je teď v Turecku, jsme se stali rukojmími Turecka. A samozřejmě dojde k tomu, že Turecko je do Evropy nakonec pustí. A to bude malér. Zajímalo by mě, kam se pak poděje Juncker a tihle všichni. Kam se schovají, kam odejdou? Podle mne je to neodvratné. A nedělalo se proti tomu nic. Jedinou loď nevrátili! Dokonce, což já považuji za neskutečnou provokaci vůči občanům Evropy, migranty sbírali až u libyjských břehů. A místo, aby je vrátili těch 300 metrů zpátky, tak je houfně vozili do Itálie. A teď Itálie naříká. A co považuji za další průser, je krach té nejstarší banky světa v Itálii. Říkám, jací lidé ji asi řídili, takoví, jací řídí Evropu? Jak musí být blbí bankéři, když přivedou takovýto bankovní ústav k totální zkáze? Co to je za lidi? Já jim říkám mladí kreativci z USA. To jsou ti, co přišli po revoluci a všechno věděli nejlíp!

A právě s migranty je spojené samozřejmě jméno kancléřky Merkelové. Jak byste hodnotil její práci za tento rok a co byste jí vzkázal?

Ona neudělala nic proti tomu. Naopak! Mám pocit, že ona je pomatená vizionářka. Podle toho, jak si zrovna stojí na politickém žebříčku. Už jsem také slyšel, že se to musí zastavit, přibrzdit, zorganizovat… Ale to říká člověk, který tomu dal průchod. „Vítejte“ přece…

Ani tento rok se neobešel bez teroristických útoků v Evropě, byly  ve Francii a v Německu. Jak v tomto směru vidíte náš svět v budoucnu?

To se bude stupňovat. Jak nám řekli „chytří lidé“ – až porazíme Islámský stát. No kdyby ho chtěli porazit, už by byl dávno poražený. Tam by nezůstal kámen na kameni. Válka už mohla být dávno skončená. Ale prognostici říkají, že oni utečou do Německa, všichni. Četl jsem zprávu o jednom člověku, jehož předci pocházejí z těchto zemí, ale on už je Němec druhou generací, dostal se do migračních táborů a byl zděšený. Že je tam plno náboženských fanatiků a lidí, kteří nenávidí Evropu, celý civilizovaný svět. A to je to, co nás čeká. Dokonce se mluví o tom, že budou v Evropě nebezpečnější, než jsou v Islámském státě. Protože budou nečitelní.

Rozplynou se v mase, kde budou dostávat polívku a kapesné od neziskových organizací. Neziskovky – to slovo už dneska je používané jako něco odporného, něco, co škodí. Mám určité pochybnosti už o slově „neziskovka“, protože kdyby to byla opravdová neziskovka, tak tam nikdo nebude. Já myslím, že jsou to velké ziskovky. No a ty to podporují. A podívejte se, když Němci vykáží nějakého migranta z Německa, protože páchal nějakou odpornou činnost, on se odvolá a soud mu platí Němci. A advokáti zkoumají, jestli mu náhodou nezakázali neprávem barevnou televizi. A takhle daleko se Evropa dostala. Musí přijít zase takový evropský Trump a já vkládám velké naděje v Le Penovou, to totiž není žádná fašistka, ale francouzská vlastenka.

Když se podíváme na českou politickou scénu. Jaký český politik vás v tomto roce naštval a proč?

No tak mě štvou všichni mimo Miloše Zemana. S Milošem já jsem prakticky ve všem, co říká, zajedno. Jediné, kde jsme se letos názorově rozešli, bylo, když se Miloš Zeman postavil na stranu policejního prezidenta a já jsem přál Šlachtovi. To byl rozdíl v názorech. Čert ví, kdo z nás měl pravdu.

Kolem prezidenta byly letos různé aféry – například vyznamenání pro Bradyho…

To je všechno uměle vyvolávané. To jsou všechno ty červenokartáři…  Když řeknou něco ve smyslu, že naše země není naše. Zoufalé. Nejsou normální lidi.

A myslíte, že by tyto věci mohly negativně ovlivnit případné znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem?

V žádném případě. Opakuje se situace kolem knížete Schwarzenberga a kolem tehdejší volby prezidenta. Lidi, kteří mají Miloše rádi, a je jich hodně, protože jeho popularita stoupá, znovu vstoupili do anonymity. Nechtějí do konfliktu, nechtějí se hádat se sluníčkářema, takže mlčí. Ale půjdou a do té urny hodí hlas pro Miloše.

V poslední době se čeští umělci čím dál častěji vyjadřují k politické situaci. Jaké jste měl pocity, když Jiří Bartoška a Vojtěch Dyk v den státního svátku varovali videem před ohrožením našich svobod a před posunem na Východ? A co umělci, kteří tak agitačně vystoupili v pořadu Show Jana Krause, aby Čechy varovali před Milošem Zemanem?

Já to nesleduji. Prostě zase někdo tahá za nitky. Oni jsou naivní, nevyznají se v politice, nezajímají se o ni. Jsou to prostě všechno jen bláboly. Umělci se vždycky vyjadřovali ke všemu. Ale tak to má být. Já jsem na rozdíl od nich demokrat. Zatímco oni se s výsledkem voleb nesmířili, já prostě ano. Ať si říkají, co chtějí. Pokud nesáhnou k násilí a nepřekročí to určitou míru, mají právo říkat si, co chtějí. A tak ať zvolejí někoho jiného. Budou volby, ať jdou k volbám a natřou nám to. Já bych tu porážku přijal!

Co byste si přál, aby se v příštím roce nejen na české, ale i zahraniční scéně změnilo?

Já bych si přál, aby se rozpadla Evropská unie. Všem doporučuji, aby si přečetli volební program Hušáka. To je excelentní rozbor situace Evropy. Prostě Hušák je mistr, on tohle umí. Evropská unie se nezmění, jako se nezměnil komunismus, nezměnil se nacismus, nezmění se nic. Takže já si přeji rozpad. A znovu nabádám – držme se Anglie. A to je další radost, kterou jsem kromě zvolení Trumpa měl – Brexit. To čuměli všichni! Angličani totiž nejsou na rozdíl od nás idioti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto se „agent své země“ opravdu  nechová, pane prezidente. Jana Černochová také vychválila sankce, zamezující „imperialistickým choutkám Ruska“

18:55 Takto se „agent své země“ opravdu nechová, pane prezidente. Jana Černochová také vychválila sankce, zamezující „imperialistickým choutkám Ruska“

ROZHOVOR Poslankyně ODS Jana Černochová zhodnotila výroky Miloše Zemana, které padly v rozhovoru pro…