Nejsledovanější televize, tedy Nova, přistoupila už nyní k častým reprízám. Jak bude, podle vás, vypadat prázdninové schéma, když reprízy běží prakticky od března?
Je pochopitelné, že televize s velkým archivem nyní budou více reprízovat starší pořady, které jim v minulosti přinesly velké množství diváků. Nic to nestojí, odpadá riziko nákazy výrobních týmů a potenciální sledovanost je vysoká. Je sice otázka, jak dlouho to diváky bude bavit, nicméně z dlouhodobého pohledu se ukazuje, že pro velkou skupinu lidí je stále pohodlnější zapnout televizi bez ohledu na to, co v ní běží, než si hledat kvalitnější obsah na internetu.
Co říkáte na nový kanál ČT3, což je prakticky jen siláž použitého materiálu?
To koresponduje s předešlou odpovědí. ČT se chová jako Prima nebo Nova, které dalšími kanály, v nichž recyklují starý obsah, zvyšují svůj podíl na mediálním trhu. Je to celkem logický krok, s tím, jak se zvyšuje počet vysílatelů na trhu, a jejich podíl logicky klesá. Je otázka, zda toto chceme po televizi veřejné služby.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tomáš A. Nový