Smršť Kláry Samkové: Němci se chovají jako autistické děti. Stali se nebezpečím pro Evropu. Ta přežila fašismus, nacismus a komunismus. Přežije i islám, který bude zničen

02.01.2016 12:35 | Zprávy

ROK 2015 – A CO DÁL? „Evropská unie žádné elity nemá. Je plná panáků, kteří předstírají, že mají nějakou ideologii a nějakou ideu. Bohužel – nemají,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz advokátka Klára Samková. Německo se podle ní zachovalo jako zrádce evropské civilizace. „Západní Evropa ztratila schopnost nazírat na realitu. Chová se stejně jako dívenka, která sní o tom, že pro ni přijede princ na bílém koni, se kterým bude žít šťastně až do smrti,“ dodává.

Smršť Kláry Samkové: Němci se chovají jako autistické děti. Stali se nebezpečím pro Evropu. Ta přežila fašismus, nacismus a komunismus. Přežije i islám, který bude zničen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

Letošní rok byl velice dramatický. Evropu zasáhla migrační lavina, kterou příliš nezvládala. Dá se v tomto kontextu vůbec najít nějaký úspěch Evropské unie? A v čem evropské elity selhaly?

Především se musím přiznat, že celou mou osobou cloumá všeobjímající skepse. Připadám si, jako kdybych chodila po rozbředlém blátě, které se mi už nalévá do polobotek. A navíc ať šlápnu kam šlápnu, hrozí, že to bude okraj propasti. Toto není jen osobní pocit, je to především pocit politický. V minulém roce vyšla najevo řada velmi zajímavých strategických informací. Spojuje je jedno, a totiž to, že náš dnešní svět je založen na lži, předstírání, na odtržení se od reality a totálním rozporu slov a činů. Schází vize, koncepce, schází v podstatě důvod k životu.

Proto odpověď na otázku, zda lze v kontextu migrační laviny najít nějaký úspěch Evropské unie, je nutno pojmout šířeji: U Evropské unie nelze najít žádný úspěch, a to v jakémkoli kontextu. Evropa a Evropská unie žádné elity nemá. Je plná panáků, kteří předstírají, že mají nějakou ideologii a nějakou ideu. Bohužel – nemají. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

11:30 Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

„Byla popsána neprodleně po uskutečnění v mém pořadu na youtube a taktéž zveřejněna na oficiálních s…