Starosta Mrkos: Chci Žďár nad Sázavou profilovat jako technologické a ekologické město

22.07.2020 18:09 | Zprávy

V poklesu příjmů města v důsledku koronavirové krize vidí starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos (STAN) i pozitiva. Jaká? S nadhledem přistupuje také ke kritice, s níž se setkává zejména na sociálních sítích. Co mu ale vadí? V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz, se svěřil i se svými ambicemi a plány na zlepšení života ve městě. Zajímalo nás, jak bude radnice řešit problém s parkováním. A nejen to.

Starosta Mrkos: Chci Žďár nad Sázavou profilovat jako technologické a ekologické město
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos (STAN)

Máte za sebou bezmála dva roky v čele radnice ve Žďáru nad Sázavou. Co se od vašeho zvolení změnilo?

Úřad prochází jistou transformací, máme novou tajemnici, některé nové vedoucí odborů a novou organizační strukturu. Jsou to zdánlivě méně postřehnutelné věci pro běžnou veřejnost, ale mají zásadní a přímý dopad na kvalitu fungování města. Chceme-li být dobré a úspěšné město, potřebujeme dobré a úspěšné lidi, na vedoucích funkcích manažery s invencí a tahem na bránu.

Založili jsme městské technické služby, staví se nová průmyslová zóna s akcentem na technologické firmy, protože chci město dlouhodobě profilovat jako technologické a ekologické město, připravujeme městské a firemní byty.

Snažíme se jako město emancipovat a být partnerem byznysu, nejen dojnou krávou, jak to bývalo v minulosti, a z partnerství s byznysem generovat příjmy, které investujete ve městě. Dále na specializované a komplikované věci si najímat skutečně kvalitní a renomované experty a poradce. V minulosti se promarnila řada příležitostí právě z důvodu nedostatečné expertízy, absence znalosti soudobých trendů a nadčasovosti a dělání „věcí na koleni“ někde v zákoutí úřadu.

Chceme-li být nejlepší, potřebujeme dostat do DNA filozofii – neustále se zlepšovat a volit systemický přístup u všeho, co děláme. To se tak děje a postupně mění. Pak se to bude projevovat i na kvalitě projektů. Myslím, že například Nádražní ulice, o níž mluvím níže, je jeden z pozitivních příkladů, a mohl bych uvést i další, které brzy dokončíme. Je to trend, kterým i nadále potřebujeme jít. Je rok 2020.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

11:30 Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

„Byla popsána neprodleně po uskutečnění v mém pořadu na youtube a taktéž zveřejněna na oficiálních s…