Takových „dětí“ už bylo. Šojdrová jen plní úkoly. Stojím za Klausem ml. Na slovo novičok už jsem háklivá, říká poslankyně ODS

18.09.2018 11:52 | Zprávy

ROZHOVOR „Už jsme v Evropě měli tolik údajných dětí – migrantů, které byly ve skutečnosti velmi dospělé, že si netroufám podobnému záchrannému programu důvěřovat,“ říká poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS). Současně v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedla, že Česká republika už přijala dost migrantů z Východu nebo z bývalé Jugoslávie. Falešnou solidaritu, kterou bychom podle ní ublížili naší zemi, si nesmíme nechat vnutit: „Buď jsme demokratické suverénní státy, a pak nás nikdo nesmí omezovat, nebo jsme suverenitu ztratili, a pak je Maďarsko budíčkem i pro nás. Dnes musíme stát všichni a zejména celá Visegrádská čtyřka za Budapeští,“ vyzývá.

Takových „dětí“ už bylo. Šojdrová jen plní úkoly. Stojím za Klausem ml. Na slovo novičok už jsem háklivá, říká poslankyně ODS
Foto: Archiv Zuzany Majerové Zahradníkové
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková je kandidátka ODS č. 3 v Olomouckém kraji

Premiér Andrej Babiš pokračuje v politice „ani jednoho migranta“. Odmítl i návrh europoslankyně Michaely Šojdrové přijmout padesát sirotků ze Sýrie. Argumentoval tím, že jde o děti ve věku 12 až 17 let a že máme pomáhat přímo v ohrožených oblastech. A sami prý máme problémy s péči o děti v nouzi. Má Andrej Babiš podle vás ve svém postoji pravdu?

Už jsme v Evropě měli tolik údajných dětí – migrantů, které byly ve skutečnosti velmi dospělé, že si netroufám podobnému záchrannému programu důvěřovat. Paní europoslankyně plní domácí úkoly z Bruselu poctivě, jedničku jistě dostane, ale tím by to tak mělo také skončit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…