Tchajwanec Vystrčil nechtěl počítat groše, takže teď už nemáme co počítat. Okamura vytáhl, kam nás dovedla servilita Bruselu

03.09.2021 9:03 | Rozhovor

Sluníčkáři se bojí, a tak kolem sebe kopou. A demokracie v jejich pojetí je dehonestovat každého, kdo s nimi nesouhlasí, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda SPD Tomio Okamura. A podotýká, že „boj proti dezinformacím“, za který se toto omezování schovává, je agendou ministra vnitra Jana Hamáčka. Pokud se SPD dostane do vlády, Okamura slibuje, že tato cenzura ze strany státu skončí.

Tchajwanec Vystrčil nechtěl počítat groše, takže teď už nemáme co počítat. Okamura vytáhl, kam nás dovedla servilita Bruselu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura na Českém jarmarku v Ostravě

Anketa

Co si myslíte o slovním útoku Andreje Babiše mladšího?

hlasovalo: 18178 lidí

Vláda Andreje Babiše tento měsíc přijala do ČR 170 afghánských „tlumočníků“. Stále se přitom neví, kde budou bydlet a co tady budou dělat. Působí na vás chování vlády v tomto směru důvěryhodně?

Premiér Babiš bohužel zradil a selhal, když přijal tyto islámské migranty do ČR. Přitom podle známého rakouského deníku Der Standart mají Afghánci v Rakousku nejvyšší kriminalitu ze všech. Proto rakouský premiér Sebastian Kurz nepřijal nyní ani jednoho Afghánce a nepoklekl před EU. Na rozdíl od Andreje Babiše. Proč říká, že je proti migraci, když dělá pravý opak? Potvrdilo se, že SPD je jedinou stranou, která odmítá přijímání jakýkoliv islámských a afrických migrantů.

V této souvislosti bych připomněl aktuální slova plukovníka německé armády Thomase Sarholze, který působil v Afghánistánu, a který řekl v rozhovoru pro německý deník Bild: „Zažil jsem místní zaměstnance, pracovali především pro jiné země, a byli to sebevražední atentátníci. Zažil jsem místní pracovníky, kteří byli ve funkcích strážných, a útočníkům hlásili časy, kdy konvoje opustily tábor.“

Je to jen další důkaz toho, že přijmutí „tlumočníků“ z Afghánistánu premiérem Andrejem Babišem je bezpečnostním rizikem pro české občany. Jen opakuji, že Británie, Francie i Německo již upozornily, že mezi evakuovanými Afghánci jsou lidé s napojením na teroristy a zločinci.

V posledních dnech se naplno rozjíždí předvolební kampaň a SPD se stává terčem útoků. Koalice SPOLU vás dala na svůj děsivý plakát s Andrejem Babišem a Vojtěchem Filipem do skupiny nazvané „hrozba, kterou musíme zastavit“, v Reflexu zase redaktor Steigerwald nazval voliče SPD jako „neandrtálce“, standardem jsou útoky z Respektu nebo Seznam Zprávy. Cítíte stoupající útoky i vy osobně?

Vysvětlím na konkrétním příkladu o co jde. Koalice SPOLU, které výše uvedená média fandí, zveřejnila, že pakliže budou po říjnových volbách ve vládě, tak chtějí privatizovat České dráhy a Českou poštu. Místo, aby se snažili zkvalitnit služby. Podle názoru SPD je to další zlodějina za bílého dne a koalice SPOLU chce rozkrást i to poslední, co po vládách ODS a lidovců ještě zbylo. A chtějí být ve vládní koalici s Piráty-STAN, kteří stejně jako SPOLU prosazují přijímání migrantů a eura.

Takže se nedivím, že pro koalici SPOLU a výše uvedená média je SPD hrozbou, protože pakliže po říjnových volbách bude SPD ve vládě, tak nedovolíme ani privatizaci Českých drah a České pošty, ani přijímání migrantů a eura. Zarazíme tyhle zlodějny a nesmysly. Zabraňme úspěchu koalice SPOLU a Pirátů.

Ale přesto všechno nevím, proč mě koalice SPOLU dává na jeden plakát s Andrej Babišem a Vojtěchem Filipem, když my jsme v opozici a například Andreje Babiše ostře kritizujeme za jeho podporu Evropské unie a imigrace. Ale je jasné, že se SPD sluníčkáři bojí, a tak kolem sebe kopou. A demokracie v jejich pojetí je dehonestovat každého, kdo s nimi nesouhlasí. Já jsem ale zvyklý zákeřným útokům čelit. Nabíjí mě podpora, kterou dostávám od lidí, které potkávám na veřejnosti a doslova tisíce lidí mě s úsměvem žádají o společnou fotografii. Moc si toho vážím. Když se na ty tisíce fotek podíváte na mém facebooku, jde o sympatické mladé páry, rodiny s dětmi, lidi středního věku, důchodce, teenagery… prostě všechny věkové skupiny napříč společností. Jsou to normální slušní lidé, a ne žádní extremisté šířící „předsudečnou nenávist“, jak se snaží podsouvat ministr vnitra a předseda ČSSD Hamáček.

Celkově sledujeme trend, že řada lidí včetně politiků, kteří by měli vnímat lid jako svého suveréna, nazývá množství občanů jako „extremisty“ nebo „polonácky“, případně „lidi rozumu mdlého“ a vyřazují je ze slušné společnosti. Takzvaný „boj proti dezinformacím“ má podobu dost podstatného omezování názorové plurality a umlčování velké části veřejnosti. Co chce SPD dělat proto, aby nebyla těmito omezeními fakticky potlačována svoboda slova?

Podpořili jsme zákon, který má trestat sociální sítě za cenzuru legálních názorů. „Boj proti dezinformacím“ je agenda ministra vnitra a vlády plus Evropské unie. Čili bychom se museli dostat do vlády, aby exekutiva přestala s těmito věcmi. Doufám, že SPD ve volbách posílí, abychom ve vládě mohli být.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Řadu věcí by vyřešilo i naše vystoupení z Evropské unie, která nejvíce podporuje cenzuru a dehonestaci vlastenců a ochránců tradičních hodnot. Máme nyní svázané ruce. I nás sociální sítě cenzurují, i nás Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka z ČSSD a Evropská unie dehonestují. Musíme využívat prostoru, který nám ještě zbývá. Ale zásadně tento problém může vyřešit až změna vlády, změna legislativy a vystoupení z EU.

Když SPD vytáhla téma potravin a jejich ceny, mnozí se smáli. Teď vidíme, že ceny řady potravin výrazně rostou a hovoří se i o dramatickém nárůstu inflace, čili růstu všech cen souhrnně, na úroveň kolem 5 procent. Jak to vidíte vy?

Pokud jde o potraviny, nejsme bohužel kvůli zemědělské politice EU soběstační ani v základních potravinách, které lze u nás produkovat. Čili nám mohou diktovat cizí zemědělci a zahraniční řetězce. To chce SPD změnit. A inflace má několik příčin. Jednak vládní rozhazovačnou politiku, jednak politiku kvantitativního uvolňování Evropské unie a politiku eurodluhopisů. Obrovské zdražování přináší Green Deal (tzv. Zelený úděl EU) a nesmyslně pojmutý boj Evropské unie proti CO2. To přinese brutální zdražování aut, dopravy, elektřiny, stavby domů. To vše se promítne ve zdražení úplně všeho.

Skutečná inflace je ale mnohem větší, než se uvádí. Do inflace se statisticky nezapočítává růst cen nemovitostí, který je meziročně kolem deseti procent. Přitom otázka bydlení je přece velmi důležitá. Reálné zdražování je mnohem citelnější.

Dalším aspektem, který jste u tématu potravin zdůrazňovali, byla podpora naší, české ekonomiky. Teď se u nás setkáváme s výraznými zásahy zahraničí v oblasti průmyslu. Nejen normami EU, ale například i rozhodováním zahraničních vlastníků. Škoda Auto musí rozhodnutím centrály koncernu Volkswagen přestat vyrábět populární Fabii Combi, v Česku nejžádanější vůz, kvůli fantaskním plánům na bezuhlíkovou ekonomiku. Co dělat, abychom v budoucnu nebyli takto závislí na rozhodování v cizině?

Je potřeba ukončit naši závislost pouze na EU. Ať klidně zůstanou státy EU naším důležitým ekonomickým partnerem, ale je zároveň nutné diverzifikovat náš export, abychom nebyli závislí pouze na libovůli neomarxistického vedení v Bruselu. České výrobky se dříve dobře prodávaly po celém světě, v Africe, v Jižní Americe, v Asii, v Rusku. Všechny trhy jsme opustili kvůli slabosti našich politiků, kteří se klaní před Západem. A nahradily nás tam svými výrobky právě západní firmy, které tam navíc prodávají produkty jiné kvality než v EU.

Takže zatímco my jsme zoufale závislí na EU a vláda Andreje Babiše servilně skáče jak Brusel píská, tak západní státy chytře ve velkém obchodují po celém světě, a tím jsou jejich ekonomiky mnohem stabilnější vůči výkyvům a krizím. Německo ve velkém obchoduje s Ruskem i Čínou, stejně jako USA, vydělávají vzájemně miliardy, budují pozitivní vztahy, Angela Merkelová navštěvuje Putina v Moskvě, zatímco čeští, probruselsky zaprodaní politici z koalice SPOLU, Pirátů či ČSSD kvičí pokaždé, když se nějaký český politik pozitivně zmíní o obchodní spolupráci s Ruskem či Čínou. Vzpomeňte, co předvádí předseda Senátu „Tchajwanec“ Miloš Vystrčil z ODS. Kvůli jeho „pár vteřinám slávy“ klesly prodeje Škodovek v Číně na nulu. Vystrčil říkal, že nechce počítat groše. Takže teď je místo něj počítá Škodovka.  

Je prostě potřeba podporovat české firmy s českými zaměstnanci, které daní v ČR. Bez pokřivených ideologií. Jednak tím, že se konečně zdaní nadnárodní korporace a zisk, který z ČR vyvádí, jednak tak, že budou české firmy dostávat přednostně státní zakázky. Také může existovat nižší zdanění menších firem a nižší zdanění firem, které mají sídlo u nás a daní v naší zemi.

Vláda právě finišuje s přípravou státního rozpočtu, ovšem prezident už nečekaně pohrozil, že jej kvůli schodku a nedostatečné podpoře investic bude vetovat. Co si o návrhu chystaném ministryní Schillerovo myslíte vy?

Schodek 376 miliard korun je šílený! Rychlost růstu zadlužení ČR je druhá nejvyšší v EU. To jasně svědčí o špatné finanční politice vlády hnutí ANO a ČSSD. A opět to přinese inflační tlaky. Tento návrh rozpočtu bude projednávat a schvalovat až Sněmovna, která vzejde z podzimních voleb. Hnutí SPD takto koncipovaný návrh státního rozpočtu nepodpoří. V tomto souhlasíme s názorem prezidenta republiky Miloše Zemana. Hnutí SPD usiluje o zastavení zadlužování země. Stát musí šetřit a musí se chovat jako řádný hospodář. Není možné mít dlouhodobě vyšší výdaje než příjmy a státní rozpočty musí být vyrovnané, anebo přebytkové. Růst tempa zadlužování našeho státu je pro SPD také zcela nepřijatelný.

A kde lze podle vás ušetřit?

Úspory ve zbytných výdajích vidíme zejména v platbách solárním baronům, neziskovkám s politickým programem, předražených zahraničních armádních nákupech, ve slučování agend jednotlivých ministerstev a také ve výši výdajů určených pro zahraniční a rozvojovou pomoc. Další z možností významných úspor je schválení zákona SPD, který by omezil plošné výplaty sociálních dávek nepřizpůsobivým. Tento zákon ale ve Sněmovně trvale blokují zejména Piráti, lidovci a ČSSD, kteří tímto podporují nepřizpůsobivé.

SPD kategoricky odmítá zvyšování daní českým občanům a českým firmám. Ale na straně příjmů bychom byli pro zdanění zahraničních korporací podnikajících u nás, které od nás každoročně vyvádějí zisk a dividendy do svých mateřských zemí v roční výši minimálně 300 miliard korun.

Vaše České jarmarky se po čtyřech úspěšných štacích na Moravě přesouvají do Čech, co mohou občané Královéhradeckého a Pardubického kraje očekávat?

Milí občané a přátelé, rád vás osobně uvidím na volebním mítinku SPD v některém z krásných měst naší vlasti. Tento týden budu v sobotu 4. září v Hradci Králové na náměstí 28. října od 14 hodin a v neděli 5. září v Pardubicích na Pernštýnském náměstí ve 14 hodin. Popovídáme si, zažijeme hezkou atmosféru a můžete si dobře nakoupit i na našem Českém jarmarku.

Další setkání pak:

12. 9. České Budějovice, nám. Přemysla Otakara II. – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

13. 9. Liberec – náměstí Dr. Edvarda Beneše – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

18. 9. Plzeň, Smetanovy sady, U Branky 5272 – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

19. 9. Karlovy Vary, parkoviště hotelu Ambassador, Zeyerova ul. – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

25. 9. Ústí nad Labem – Mírové náměstí – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

26. 9. Jihlava – Masarykovo náměstí – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

2. 10. Kladno – Václavské náměstí – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

3. 10. Praha, ul. Pernerova (naproti Foru Karlín) – prodej od 12.00–17.00, volební mítink od 14.00

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci. O některých není dost informací. Neví se ani, kde jsou. Senátor za ODS má znepokojivé zprávy

18:55 Uprchlíci. O některých není dost informací. Neví se ani, kde jsou. Senátor za ODS má znepokojivé zprávy

„Hůř už je,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz plzeňský senátor za ODS Lumír Aschenbrenner. N…