To lidi nenávidí. Tím se Babiše nezbavíte. Holec sepsal, co jinde nebylo

05.07.2022 4:39 | Rozhovor

KONTEXT PETRA HOLCE Lidé nemají rádi pokrytectví a poznají ho, varuje komentátor Petr Holec vládu Petra Fialy. A dodal příklady: Trestně stíhaný kandidát na primátora a potíže Jiřího Pospíšila a jeho přítele. Za chybu považuje i zmatek kolem zdanění energetických společností, nářky na liknavost policie vůči Agrofertu a obrovský deficit, sváděný na Babiše. Výsledek? Tímhle se Babiše rozhodně vláda nezbaví, sdělil Holec ParlamentnímListům.cz.

To lidi nenávidí. Tím se Babiše nezbavíte. Holec sepsal, co jinde nebylo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Komentátor Petr Holec

Korupční kauza STANu zasáhla i TOP 09 a hlavně jejího pražského volebního lídra Jiřího Pospíšila. Toho nejdřív vyzval k odchodu ze všech magistrátních funkcí pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, načež se přidala i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ta Pospíšila pro změnu žádá, ať nekandiduje v pražských volbách. Myslíte, že Pospíšil přežije i kauzu Dozimetr?        

Pospíšil je asi největší cynik a nejobratnější politický manipulátor, a proto zatím v politice všechno nejen přežil, ale vždycky z toho něco ještě dokázal vytřískat i pro sebe. V kauze Dozimetr teď zkouší zopakovat styl „Feri“, kdy toxického člověka prostě vymažete ze světa. Proto v TOP 09 okamžitě vymazal ze světa svoji pravou ruku, „fundraisera“ a bývalého volebního manažera strany Jiřího Fremra, který je stejně jako on politickým dítětem plzeňského nesmrtelného „kmotra“ ODS Romana Jurečka. Právě Fremr se totiž scházel s obviněným „kmotrem“ STANu Michalem Redlem, jenž teď sedí ve vazbě.

Problém pro Pospíšila je, že je v Praze za TOP 09 politickou hlavou systému řízeného Fremrem a Redlem. To Pospíšil stvořil svého čističe Fremra, ne naopak. A i díky němu Fremr s Redlem posadili do vedení pražského Dopravního podniku nyní obviněného bývalého manažera Mateje Augustína, který v největší městské firmě podle policie pro celý systém bačoval velké veřejné zakázky. Pospíšil se teď hájí, že prý Augustína viděl na klubu jen jednou, což vlastně může být výjimečně i pravda. Díky všem svým ostatním funkcím totiž nemá na Prahu čas. Faktem ale je, že Augustín se do Dopravního podniku dostal za TOP 09. A jejím pražským šéfem a nyní znovu i volebním lídrem je právě Pospíšil.             

Nejde ale jen o TOP 09. Ta jde v Praze do voleb s ODS a lidovci pod hlavičkou vládní koalice SPOLU a Pospíšil je dvojkou na kandidátce. Tu mimochodem za ODS vede pražský exprimátor Bohuslav Svoboda, který je trestně stíhaný. První dvojka kandidátů SPOLU je tedy reputačně slušně pokrytá. Ano, trestní stíhání politiků dávno stihla podobná „inflace“ jako naši ekonomiku, byly to ale právě strany vládní pětikoalice, které nonstop vyčítaly trestní stíhání expremiérovi ANO Andreji Babišovi. Takže teď v Praze samy udělají vlastním volebním lídrem trestně stíhaného politika a dvojkou Pospíšila. Nějak tak vypadá definice nejhoršího pokrytectví.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump bude muset udělat v USA pořádek. Nebude se to líbit. Kotrba vidí, co je nutné

16:27 Trump bude muset udělat v USA pořádek. Nebude se to líbit. Kotrba vidí, co je nutné

Sobotní atentát a ikonické fotografie s odhodláním uprostřed krve podle Štěpána Kotrby Donaldu Trump…