To nebyl Senát. To byl Vystrčil. Senátorka Chalánková pátrala, přišlo překvapení

28.06.2023 15:05 | Rozhovor
autor: Radim Panenka

Homosexuální rodičovství a manželství se právě řeší na konferenci v Senátu, kterou zaštítil jeho předseda Miloš Vystrčil z ODS. Senátorka Jitka Chalánková (nez. v klubu ODS a TOP09) s tím má velký problém. Opakuje nebezpečí, která podle ní skrývá Istanbulská úmluva a důrazně hájí Alianci pro rodinu před výzvou, která volá vládu k tomu, aby s ní přestala spolupracovat. „Jde podle mne o výzvu tuším sedmnácti nešťastných duší,“ uvádí.

To nebyl Senát. To byl Vystrčil. Senátorka Chalánková pátrala, přišlo překvapení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jitka Chalánková

Paní senátorko, v Senátu se koná konference s názvem „Manželství a rodičovství pro gay a lesbické páry“, k čemuž jste se vyjádřila kriticky. Proč?

Především jsem byla překvapená tím, že se v Senátu taková konference vůbec koná. Upozornila mne na ni až média, jinou informaci o plánované konferenci jsem nenašla ani na webu Senátu.

Na můj dotaz, proč má taková konference záštitu Senátu, mi pan předseda odpověděl, že konference má záštitu předsedy Senátu, nikoliv Senátu jako celé instituce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ten pán je na první pohled, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJája Koon , 28.06.2023 16:21:06
Ten pán je na první pohled exotický jev! Úchylný a zlý skřet.

|  15 |  0

Další články z rubriky

„To je vážné.“ Svoboda k ovlivnění voleb v Maďarsku

13:33 „To je vážné.“ Svoboda k ovlivnění voleb v Maďarsku

Konflikt kolem Íránu, hrozba nové energetické krize i napětí mezi USA a Evropou. Cyril Svoboda v roz…