Nedávno dostali v několika médiích, jako jsou například Český rozhlas a iDNES.cz, prostor k vyjádření svých názorů teolog Tomáš Halík a jeho velký podporovatel, developer Luděk Sekyra. Prvně jmenovaný upozornil, že nás různé průzkumy veřejného mínění zavalují názory „většiny“. Je prý ale nebezpečné brát názor většiny za ten správný a pravdivý, protože většina se většinou mýlí. Má tohle tvrzení podle vás racionální jádro?
To je docela zábavné. U teologa, který o sobě tvrdí, že je také sociolog, bych očekával, že bude vědět něco o kultuře svého národa. Ta přece vznikala po celá staletí, možná i tisíciletí. Její součástí jsou i obecně známá lidová přísloví, která odráží nic více a nic méně než praktickou zkušenost dlouhé řady generací lidské pospolitosti žijící už od pradávna v české kotlině. Odkud se asi vzalo ono známé „hlas lidu, hlas boží“? Jistě, původně je to slavné latinské, že vox populi vox dei, ale muselo to asi českému národu něco říkat, jinak by si to přísloví nevzal za své.
Víte, mně se zmíněný kněz jeví spíše jako aktivista, který napadne vše, co neladí s jeho vlastním, naštěstí velice menšinovým světonázorem. A udělá to velmi sofistikovaným způsobem, je přece vzdělán v umění rétoriky, argumentace a také v umění demagogie. Okamžitě vás napadá: Komu tím slouží? Svému egoismu? Nebo snad nezištně celé společnosti? Tak jednoduché to není, ale na druhé straně tak moc složité také ne.
Podíváme-li se na to z úhlu současného dění ve světě, dostaneme jednoznačnou odpověď. Slouží tzv. elitám, které se znovu snaží převrátit náš dosavadní svět vzhůru nohama. Ještě pamatujeme elitu, která si říkala „předvoj dělnické třídy“. Ta pak svou touhu po novém světovém pořádku dovlekla až k rozpadu Sovětského svazu. No, a dnes vzdorujeme jejich pohrobkům. Elitám globalistů, kteří sami sebe eufemisticky označují za „levicové liberály“, ale ve skutečnosti vycházejí ze staré marxistické ideologie; jen jejich prostředky k dosažení starého cíle jsou neotřele nové. Pracují v celém tradičně zavedeném politickém spektru, takže se vetřeli jak do vedení levicových, tzv. středových, ale i pravicových stran. Ovládli tím pádem i vedení Evropské unie a celý Evropský parlament a mají i nového spojence a spolupracovníka, vedení islámské politicko-náboženské obce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník