Tomáš Vandas: Myslíte si, že ty vraždy a terorismus nějak přežijeme? Tak to se hluboce mýlíte

27.07.2016 16:32

ROZHOVOR „Stále stejná situace, kdy evropští politici vyjadřují lítost nad nevinnými oběťmi a připínají si smuteční trikolory, je až do očí bijící,“ říká Tomáš Vandas. Dle něj se stala chyba již v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, kdy se začalo s přijímáním uprchlíků z různých koutů světa.

Tomáš Vandas: Myslíte si, že ty vraždy a terorismus nějak přežijeme? Tak to se hluboce mýlíte
Foto: DSSS
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

V posledním týdnu se velmi často setkáváme s útoky v Německu, kde zabíjí imigranti. Konkrétně šlo o Mnichov, kde zemřelo deset lidí, v Reutlingenu zabil syrský žadatel o azyl ženu a o pár hodin poté se v Ansbachu odpálil další neúspěšný žadatel o azyl. Právě německý Ansbach je necelých 170 km od českých hranic, což už je velmi blízko. Máme se začít bát?

Když vidíme, co se dnes v Evropě děje, bát bychom se rozhodně měli. Pokud si někdo myslí, že se nás to netýká, že zůstaneme ušetřeni vražd a teroristických útoků a nějak to přežijeme, hluboce se mýlí. Situace je skutečně vážná a mě opravdu zaráží ta do očí bijící neschopnost evropských politiků, kteří vždy jen vyjadřují lítost nad nevinnými oběťmi, připínají si smuteční trikolóry, ale přitom mají na svých rukou pomyslnou krev. Je potřeba začít jednat. Pro začátek tím, že tyto neschopné kolaboranty nahradíme politiky, kteří se nebojí rázných řešení.

Jak je na tom nyní bezpečnostní situace v Evropě podle vás?

Ta odpověď je velmi jednoduchá: velmi špatně. A znovu se ptejme, kdo za to může? Především ti, kteří v zájmu zrůdné multikulturní politiky prosazovali přijímání lidí jiných kultur a s jinými návyky, které prostě do Evropy nepatří. Neustále jsme ujišťováni o potřebě pomáhat, projevovat humanitu a starat se o imigranty. Ale proč? Aby nás poté podřízli? Odmítám tuto falešnou a pokryteckou politiku. Především se musíme postarat o naše občany, obyvatele Evropy. Jim zajistit pocit bezpečí a chránit je. Možná to bude znít nadneseně, ale Evropa se dnes musí stát pevností, aby dokázala čelit cizím nájezdníkům, kteří ji chtějí zničit.  

Konkrétně vy kandidujete v krajských volbách v Ústeckém kraji jako lídr DSSS + NS – LEV 21. Myslíte, že nějaký útok může hrozit v Ústeckém kraji? Je bezpečnost v kraji na dobré úrovni?

Nikdy nevíte, co se dnes může stát. Jsme sice vládními činiteli ujišťováni, že nic takového nehrozí, ale já bych tak klidný nebyl. Bezpečnost v Ústeckém kraji je v posledních letech rizikovou oblastí. Je to způsobeno i vysokou koncentrací nepřizpůsobivých občanů, rozšiřujících se ghett a cikánskou menšinou. Tyto faktory v kombinaci způsobují, že náš region je z hlediska bezpečnosti velmi problematický a je zcela určitě co zlepšovat.

V této souvislosti bych ukázal na město Duchcov, které se před třemi lety potýkalo s nepokoji v souvislosti s cikánským terorem vůči slušným občanům. Byla to Dělnická strana, která pomohla. Dnes jsme v tomto městě ve vládnoucí koalici a situace se tam radikálně změnila k lepšímu. Možná, že i to je důvod, proč příště volit DSSS a nebát se změny. Chci vzkázat občanům: přestaňte podporovat zkorumpované gaunery, kteří myslí jen na své kapsy, a volte skutečnou opozici! Dělnická strana takovou opozicí je, o tom dnes snad již není pochyb.  

Jak lze podle vás řešit problém s běženci?

Jsem proto zastáncem nekompromisního a tvrdého řešení, i když budu zase mnohými označován za extremistu a rasistu. Ale ta pokrytecká humanita musí jít stranou. Předně, musíme chránit naše hranice, začít s deportacemi imigrantů, kteří nemají povolení k pobytu, i za cenu finančních nákladů. Pořád je lepší platit za odchod cizích parazitů, než je nechat cizopasit na hostiteli s tím, že to bude jeho smrt. Dále je nutné nasadit vojenské lodě a na moři nemilosrdně vracet lodě s imigranty k africkému pobřeží. No a ty, které z moře vylovíme, tak zase odvézt zpět, nikoliv do Evropy. Pokud tito ekonomičtí migranti neuvidí tvrdou ruku, budou to zkoušet dál. Ale jak říkám, současní vládci Evropy nejsou takového opatření schopni. Proto musí být odstraněni.  

Co podle vašeho názoru ohrožuje Evropu momentálně nejvíce? Neschopnost Evropské unie něco řešit, odchod Velké Británie z EU, imigranti, či islám?

Neschopnost Evropské unie je neuvěřitelná. Neustálé vymýšlení jakýchsi povinných kvót, deklarací, konání summitů plných prázdných frází, to vše ukazuje, že EU je byrokratickým molochem, který je ve stádiu klinické smrti. Je potřeba vzít Evropu bruselským úředníkům a vrátit ji národním státům. To je šance, jak můžeme přežít. Imigranti a islám, to jsou jen důsledky toho, o čem hovořím. 

Rozhodnutí občanů Velké Británie odejít z Unie přesně dokazuje odtrženost evropských elit od běžných občanů. Velmi mě to potěšilo a bylo příjemné vidět šokované obličeje evropských politiků, včetně Merkelové, Hollanda či Tuska, z konečného výsledku. Je to i návod pro ostatní státy, že cesta ven existuje. Jen najít odvahu. Jsem pro Evropu, ale pro Evropu národů a suverénních států.   

Tomáš Vandas

  • DSSS
  • předseda DSSS
  • mimo zastupitelskou funkci

Je podle vás možné Evropu před těmito hrozbami ochránit, nebo už se máme naučit žít s pocitem, že se něco může stát i u nás?

Samozřejmě, že je možné Evropu ochránit. Ale jak už jsem uvedl, chce to jen chtít konat a nebát se radikálních kroků. Plané řeči a fráze o „evropském domu“ nás nezachrání. Viníky známe. Teď je potřeba je zbavit vlivu a funkcí a posléze spravedlivě zhodnotit jejich činnost.

Kde se podle vás stala chyba, že se stav v Evropě v posledních letech až tak moc zhoršil?

Chyba byla už v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, kdy se začalo s přijímáním uprchlíků z různých koutů světa. Umožnil se vznik různých ghett a přistěhovaleckých čtvrtí, kde se tito nositelé neevropských zvyků začali koncentrovat ve zvýšené míře. Nakonec to dopadlo tak, že do imigrantských čtvrtí se bojí vstoupit i policisté. Že není něco v pořádku, už naznačily násilnosti v Paříži v roce 2005, kde imigrantské hordy rabovaly obchody a zapalovaly auta, nepokoje ve Stockholmu či v Německu. Projekt multi-kulti politiky selhal.  

Lze vůbec nějak bojovat proti lidem, kteří vyznávají islám a odpálí se uprostřed nevinných lidí a způsobí jim vážná zranění, jak to bylo například nyní v neděli v bavorském Ansbachu? Jaký myslíte, ze mají důvod to udělat?

Jaký mají důvod? Oni nás prostě nenávidí, nenávidí naši kulturu, naše zvyky. Jsem přesvědčen, že je nutné prosadit rozpuštění všech organizací, které vyznávají či propagují islám, dále je nutné uzavřít mešity. V tomto směru jsme také vyzvali vládu premiéra Sobotky, aby konala. Kdo má touhu po islámu, má možnost se uspokojit v Libyi, Iráku či Afghánistánu. Tato země je naše a také musí naší zůstat!

 

 

reklama

autor: Barbora Richterová

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hořící bordel. Nemám z toho radost.“ Vidlák se proslaví ještě víc. Tímto

12:27 „Hořící bordel. Nemám z toho radost.“ Vidlák se proslaví ještě víc. Tímto

VIDLÁKŮV TÝDEN „Hořící bordel. Ukrajina jako Pásmo Gazy. Nemám z toho radost.“ Potíže, které má Ukra…