Tunel, kterým jsou uměle obíráni občané ČR. Kubkovo vydírání. Proč otočil? ptá se Vyoral

18.12.2021 4:49 | Rozhovor

„PÁTEČNÍ“ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Netradičně v sobotu vychází aktuální díl zúčtování. Tomáš Vyoral se v něm věnuje mimo jiné situaci kolem ministra zahraničí Jana Lipavského nebo patáliím hnutí STAN. Došlo ale také na nové plány Evropské komise, podle kterých už si nebudete smět topit plynem.

Tunel, kterým jsou uměle obíráni občané ČR. Kubkovo vydírání. Proč otočil? ptá se Vyoral
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Guvernér ČNB Jiří Rusnok nadzvedl ze židle studenty, když odůvodňoval svůj návrh na školné na vysokých školách. „Například 15.000 korun za semestr. Něco, co ti studenti stejně propijí za dva měsíce v hospodě,“ uvedl. Je skutečně dnešní mládež tak rozmazlená?

Už od starověku je dle starší generace ta mladší vždy horší a rozmazlenější. A taky naopak. Nicméně troufám si říct, že, nejen dle mého dojmu je současná mladší generace skutečně rozmazlenější než ty předchozí. Zejména vinou přehnané péče, starostlivosti a rozmazlování ze strany rodičů. Dílem pak blahobytu a nadbytku všeho. S odůvodněním pana Rusnoka však zásadně nesouhlasím, protože jsem si jistý, že 7500 Kč měsíčně studenti rozhodně nepropijí v hospodě. Co ale čekat od guvernéra ČNB, který se podílel na intervenčním tunelu a ztrátě ČR, když toho času zcela iracionálně a nepodloženě ČNB nakupovala eura za miliardy korun a uměle obírala občany ČR.

Anketa

Bude válka mezi Ruskem a Ukrajinou?

20%
76%
hlasovalo: 17092 lidí

Prezident Miloš Zeman se prý k Ústavě chová jako šmejd, míní exsenátor Jiří Dienstbier. Naráží tím na skutečnost, že Zeman odmítal jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí. „Pohrdání Ústavou“ ze strany prezidenta ho prý nepřekvapuje. Považujete ony tahanice o Lipavského za to samé, jako je považoval Dienstbier?

Zajímalo by mě, kde konkrétně se podle teplomístečkáře ze zcela zbytečného Senátu pana Dienstbiera chová prezident k Ústavě jako šmejd. Já to nezaznamenal. Jsem zastáncem toho, aby prezident nebyl jenom loutkou na podpisy, ke čtení předepsaných projevů a kladečem věnců.

Prezident Zeman nakonec ustoupil Fialovi a jmenoval kompletní vládu včetně nominanta na ministra zahraničí Jana Lipavského z Pirátů. Jak hodnotíte tento překvapivý krok? Mnozí Zemanovi příznivci to chápou jako zradu…

Nedává-li nám nějaké klíčové politické rozhodnutí smysl nebo se nám zdá na hlavu postavené, máme jen nedostatek informací. Pokud Miloš Zeman není senilní jak mediální hvězda Joe Biden, tak je prakticky jisté, že došlo k určité nezveřejněné dohodě či příslibu. Nicméně i tak dočkejme času, protože jak jsme se již několikrát přesvědčili – a toto je jeden z těch případů – Miloš Zeman je někdy nepředvídatelný. A ve vzduchu navíc visí jeho citace Machiavelliho: kdo získá čas, získá všechno. Jinak vzhledem k předchozím prezidentovým vyjádřením tento krok za zradu považuji. Sice menší zradu než nabádání a podporu totality v rámci covidového fašismu, ale pořád zradu.

Senátor Lukáš Wagenknecht předsedou Pirátů? To může být v blízké budoucnosti realitou, neboť Wagenknecht v lednu zkusí své štěstí v souboji o vrcholnou pozici v České pirátské straně. Pomohl by podle vás Pirátům?

Těžko říci. Já myslím, že pro Piráty i jejich voliče je Ivan Bartoš relativně ideálním soudruhem předsedou.

Jak známo, prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek chce povinné očkování proti covidu pro lidi 18+. Kubek ve svém srdíčkovém respirátoru na XTV přemýšlel nad tím, jak pozitivně motivovat jednotlivé skupiny obyvatel k vakcinaci, když už to nepůjde povinně. A dospěl k tomu, že třeba seniorům by se navýšil důchod až ve chvíli, kdy budou zaočkováni. Krásný nápad?

Bezvýznamný soudruh parazit Kubek, kterého všichni musíme platit ze svých kapes, jak je u covidariánů zvykem po goebbelsovsku zaměňuje pojem diskriminovat a vydírat za pozitivní motivaci – což je vedle první linie a zodpovědnosti jedna z jejich manter. Že je Kubek fašistický smýšlející zvrhlík víme dávno, takže jeho další nápad na diskriminaci a vydírání lidí zcela v rozporu s Ústavou ani nepřekvapuje. Jen mě překvapuje, že se žádný pologramota z mainstreamového média svého guru nezeptá, co se změnilo oproti tomu, když před lety striktně odmítal očkování zdravotníků, tuším, proti prasečí chřipce. Že by nějaký příslib odněkud?

STAN už má zase problém s Kyprem. Tentokrát nejde o stáhnutou nominaci Věslava Michalika na post ministra průmyslu a obchodu, ale o financování hnutí. Tomu totiž na jeho transparentní účet chodí statisícové částky od kyperských firem, ovládaných stejnými lidmi. Za poslední dva měsíce si takto STAN přišel na více než tři miliony korun. Měl by to Vít Rakušan nějak vysvětlit? A jak si vysvětlit vyhýbavou odpověď člena předsednictva STAN Petra Gazdíka, který prý finance hnutí „nesleduje“?

Slovy klasika: Follow the money, sleduj peníze. Tedy ano, financování je u politické strany jedna z klíčových věcí, takže vysvětlit by to představitelé měli, jakkoliv teoreticky za své dárce třeba nemohou. Gazdíkova slova, že finance hnutí nesleduje, mi přijdou lichá. Myslím, že vrcholní představitelé strany mají o financích dobrý přehled. Proto to taky minimálně zčásti dělají, že?

Evropská komise (EK) chce do roku 2040 ukončit vytápění budov plynem a dalšími fosilními palivy. Nové budovy navíc nebudou moci od roku 2030 produkovat žádné emise. Čtenáři s plynovým kotlem by tedy měli zpozornět – od roku 2027 už nebudou moci žádat o dotace na jeho výměnu za nový. Počítá s tím soubor návrhů, který EK představila jako další součást cesty ke klimatické neutralitě. Bude nám díky EK opět o něco lépe a zeleněji?

EU politbyro jen jede podle stanoveného plánu. S ochranou přírody a naši planety tyhle kroky – podobně jako elektromobilita – mají společného asi tolik, co Alenka Schillerová s rozumem. Jde pouze a jen o postupné bídačení, závislost a zotročení plebsu, který přece nebude spotřebovávat zdroje samozvané vyvolené elitě.

Cena elektřiny poroste v příštím roce o 30 až 50 procent, cena plynu o 50 až 70 procent, řekl v pondělí ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Uvedl to s odkazem na jednání se zástupci ČEZ. Čeho je to, podle vás, především důsledkem?

Dílem je to nedostatkem elektřiny na německém trhu v důsledku jeho odklonu od jádra. A my – coby de facto další spolková země, jenže podřadná jak za minulé říše – jsme nuceni prodávat de facto tam, a pak nakupovat dražší odtamtud. Dílem je to pak vinou ministra pro likvidaci průmyslu a ekonomiky a jeho covidových souvěrců, kteří bezprecedentním zadlužením, jásavou podporou „rotaček na tisk bankovek“, korona korumpováním, kompenzacemi a dalšími neopodstatněnými kroky likvidujícími ekonomiku a posilujícími inflaci prakticky přispěl k měnové reformě, která probíhá.

Strana Progresívné Slovensko, za kterou se v roce 2019 stala prezidentkou Zuzana Čaputová, je podle všeho slovenskou tajnou službou SIS označena za levicově-extremistickou organizaci. Jaký to na vás dělá dojem?

Nepřekvapivý. Že je trojská kobyla V4 paní Čaputová liberálně-levicová aktivistka z neziskovky, to jsme přeci věděli už před jejím zvolením do úřadu. Překvapuje mě však, že slovenská rozvědka si troufá mapovat levicové extremisty; to Koudelkovi čučkaři z naší BIS znají pouze ty pravicové, o kterých jim sepisují svodky různí aktivisti z politických neziskovek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

17 let hasičem, neočkovaný: Je nás dost, bude zle. Rakušan? Asi takto

4:44 17 let hasičem, neočkovaný: Je nás dost, bude zle. Rakušan? Asi takto

„Já půjdu až do konce, nechť rozhodne soud,“ říká k povinnému očkování vyšetřovatel hasičů Jakub Bar…