Uprchlíci? Generál Šedivý se obává opravdu zlých konců a varuje před tím, co mnozí nechtějí vidět

29.09.2015 4:48 | Zprávy

ROZHOVOR Státy, které jsou přímo odpovědné za migrační vlnu, se teď svým nezodpovědným a bezohledným přístupem snaží přenést část té zodpovědnosti na ostatní státy, prohlásil bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky generál Jiří Šedivý k povinným kvótám pro rozdělení uprchlíků.

Uprchlíci? Generál Šedivý se obává opravdu zlých konců a varuje před tím, co mnozí nechtějí vidět
Foto: generals.cz
Popisek: Armádní generál v záloze Jiří Šedivý

„Využily k tomu tenhle mechanismus. Bohužel to bude mít pravděpodobně dopady i do budoucnosti a nejen při řešení migrační vlny, ale všichni, kteří jsou tím postiženi, si uvědomí, že tyto mechanismy jsou zneužitelné a budou dělat všechno pro to, aby se něčeho takového v budoucnu vyvarovaly, a to bude pochopitelně narušovat jednotnost Evropské unie,“ říká vojenský odborník v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Co říkáte tomu, že Česká republika a další státy, které nesouhlasily s povinnými kvótami, byly přehlasovány, byť upozorňovaly na to, že to není řešení obrovské vlny migrace?

Je zcela evidentní, že některé chyby, které se staly v Evropské unii a za které odpovídají velké státy, jako je velmi často zmiňované Německo, se to teď snaží řešit na úkor menších států, jejichž hlas není tak silný jako velkých států – Francie, Německa, Velké Británie, a teď se momentálně zdá, že i Polsko, což mi nepřipadá jako férové. To řešení je polovičaté a nebude mít zásadní význam pro řešení migrační krize.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…