Uprchlickou vlnu řídí Američané a stojí i za rozmachem islamismu. Ruské angažmá v Sýrii USA zaskočilo, bere to dech. Europoslanec Ransdorf promluvil

04.11.2015 4:42 | Zprávy

ROZHOVOR Podle europoslance KSČM Miloslava Ransdorfa je uprchlická krize řízená Američany a USA stojí i za vzestupem islamismu. Rusové jsou v Sýrii úspěšní a běžní občané je vítají. Ransdorf vysvětluje též pozadí zájmů blízkovýchodních mocností.

Uprchlickou vlnu řídí Američané a stojí i za rozmachem islamismu. Ruské angažmá v Sýrii USA zaskočilo, bere to dech. Europoslanec Ransdorf promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Miloslav Ransdorf

Závěr summitu EU konstatoval, že režim prezidenta Bašára Asada nese největší odpovědnost za statisíce mrtvých a miliony uprchlíků v syrské občanské válce. Co o tom soudíte?

To je vyslovená lež. Sýrie má v současnosti sedm milionů lidí, kteří jsou vnitřními uprchlíky, a dokáže se o ně docela důstojně postarat. Náklady jsou přitom jedna šestina až jedna sedmina proti tomu, jaké jsou náklady v Evropě. Západu a islamistům ani nevyšla cílená provokace udávající použití chemických zbraní proti vlastním lidem. To bylo prokázáno jako lež. Mělo jít o záminku pro vojenskou akci proti Damašku, ale nepodařilo se to. Na sever Sýrie turecké a americké služby stahovaly lidi různého původu, kteří měli být protiasadovskou demokratickou opozicí. Plán zkrachoval. Co s těmi Pákistánci, Afghánci, Bangladéšany, propuštěnci ze saúdských kriminálů a tak dále? Turci nám je s gustem posílají a EU se snažila Turecko uplatit, aby ten potok zpomalilo.  

Je dobře, že Rusko bombarduje Islámský stát?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …