Velkou Británii vyštvali z EU Merkelová a Juncker. Už i Rakušané jich mají dost, rozohnil se Tomio Okamura

03.07.2016 7:58 | Zprávy

ROZHOVOR Ekonomové by nás neměli strašit hospodářským poklesem, když vystoupíme z Evropské unie. Na výrobky tisíců zahraničních firem, které působí u nás, by přece EU neuvalila clo a volný pohyb zboží, osob i kapitálu by pokračoval, říká předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Ten také věří, že Velká Británie si zanedlouho odchodem z EU dost pomůže. Jako vítěze opakovaných rakouských voleb vidí jednoznačně Norberta Hofera ze strany Svobodných a oceňuje přístup tamních legislativních orgánů.

Velkou Británii vyštvali z EU Merkelová a Juncker. Už i Rakušané jich mají dost, rozohnil se Tomio Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Brexit je nyní opravdu velmi citelným problémem pro celou Evropskou unii. Jaký názor zastává na vzniklou situaci vaše hnutí? Dojde nyní k tolik potřebné reformě EU nebo naopak ještě k větší integraci, kterou právě kritizuje velká část obyvatel členských států? A myslíte si, že k brexitu přispěla velkou měrou neschopnost EU řešit migrační krizi?

Velkou Británii vyštvali z Evropské unie německá kancléřka Merkelová a předseda Evropské komise J. C. Juncker. Jinými slovy se dá říct, že Británie musela odejít kvůli aroganci a neschopnosti. Juncker zpackal, co mohl, a Evropské komisi chybí jakákoliv sebereflexe. Podle názoru našeho hnutí se tak Evropská unie nedá reformovat, a proto je nejlepší variantou pro Českou republiku ji opustit, ale s tím, že budeme dále velmi blízce spolupracovat se suverénními evropskými státy.

Odchod Velké Británie je také těžkou ranou evropské integraci. Velmi skepticky se k budoucnosti EU vyjádřil i politolog Alexander Tomský ve svém komentáři pro idnes.cz: „Doufejme, že bude pomalu chátrat a rozpadne se mírumilovně jako kdysi Sovětský svaz a nahradí ji nějaké pragmatické a vzájemně si konkurující společenství evropského trhu. Británii možná čeká lepší budoucnost než sklerotickou Evropu,“ uvedl. Lze s tímto názorem souhlasit? A do jaké míry hrozí Evropské unii skutečný rozpad?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Dětské skupiny

Dobrý den, prosím o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi dětskou a sousedskou skupinou? Řeší to, nebo řešíte to vůbec vy politici, že si řada lidí nemůže z finančních důvodů dovolit dítě do dětské skupiny dát? I kdyby jim to pomohlo v nástupu do práce, se mzdami, co většina z nás má (nemyslím průměrnou m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinský generál nalil čistého vína. Šándor: Nic se nezmění, Západ nemůže přiznat porážku

19:50 Ukrajinský generál nalil čistého vína. Šándor: Nic se nezmění, Západ nemůže přiznat porážku

Realistický pohled na situaci Ukrajiny, nastíněný generálem Zálužným, podle Andora Šándora Zelenskyj…