Výrazná tvář pražské ČSSD o Hudečkovi, volbách i úklidu na magistrátu

22.06.2014 16:02 | Zprávy

ROZHOVOR Chtěl bych se v Praze všeobecně zaměřit na úklid, a to nejen na magistrátu, ale i na ulicích. Věřím, že se nám to podaří, říká pro ParlamentníListy.cz dvojka kandidátky ČSSD v podzimních komunálních volbách Petr Dolínek.

Výrazná tvář pražské ČSSD o Hudečkovi, volbách i úklidu na magistrátu
Foto: archiv
Popisek: Petr Dolínek ČSSD

Před několika dny proběhla pražská konference ČSSD, na které se schvalovala kandidátka pro komunální volby. Jak ji zpětně hodnotíte?

Kandidátka do pražského zastupitelstva v čele s dlouholetým ředitelem motolské nemocnice Miloslavem Ludvíkem byla na konferenci po zásluze podpořena drtivou většinou zvolených delegátů. Samotnému schválení předcházel pečlivý výběr kvalitních a schopných politiků z našich řad, což se, jak jsem přesvědčen, podařilo. Krajskou konferenci tedy hodnotím jako jednoznačný úspěch pražské sociální demokracie.

  • Více k tématu Prahy ZDE

Na konferenci jste byl zvolen jako dvojka na kandidátce ČSSD do pražského zastupitelstva, jste s tím spokojen?

Je třeba si říct, že v Praze obhajuje sociální demokracie čtrnáct mandátů v zastupitelstvu, přičemž takového nebo ještě lepšího výsledku dosáhneme v říjnových volbách jen a jedině tehdy, budeme-li jakožto kandidáti pracovat jako jeden tým. Chceme hlavní město uklidit od nečistot, které tu zanechaly předchozí pravicové vlády, a v rámci tohoto úsilí nehraje roli, zda jste na kandidátce druhý nebo čtrnáctý. Považuji to za určité ocenění práce, kterou pro občany dlouhodobě vykonávám, na pořadí mezi volitelnými místy však podle mého nezáleží tolik, jako na tom, co ti lidé dělají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…